Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernárthegyi fürdetés?

Bernárthegyi fürdetés?

Figyelt kérdés

8 hetes a kiskutyám. Az orvos azt mondta két hete, hogy már lehet fürdetni.

Sajnos kutya sampon és babasampon se áll rendelkezésemre. ha lehet viszont még ma megszeretném fürdetni.

Rendes felnőtt sapmonnal persze nem állok neki.

Ti hogy szoktátok? Ez az első fürdetése, és ezelőtt nem is volt kutyám, így nem igazán vagyok toppon ebben a témában.


2012. máj. 9. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz felnőtt sampontól, tusfürdőtől sem és szappantól sem....

A lényeg, hogy a szemébe ne kend, tehát a fejét inkább csak tiszta vízzel mosd.


Viszont nem hiszem, hogy egy 8 hetes kutyát már fürdetni kéne. Kivéve persze ha sárba vitted. De ha csak otthon rendes körülmények közt van, akkor még nem kéne fürdetni, ha nem koszos.

2012. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Nyugodtan megfürdetheted. Viszont én nem kezdenék hozzá embereknek való cucokkal.
2012. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért kéne megfürdetni? Ha nem fetrengett valami dögbe, akkor megfelel neki a tiszta víz is. Kutyasampont meg annyiból áll szerezni, hogy bemész egy kutyás boltba és megveszed.
2012. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én még nem fürdetném a helyedben, hacsak nem nyakig sáros.

Ne nagyon kapjál rá a fürdetés "örömeire",mert úgy jársz mint egyik jó ismerősöm és családja. A sok fürdetéssel tönkre tették a kutyát teljesen. A fél szőre kihullott és hasonlók 2-3 havonta fürdették szerencsétlent.

2012. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A tegnapi esőzésben a kutyus kiszökött és jól összevizezte magát (kicsit sáros is lett nagyon minimálisan) de mivel esteként bent van még, az ázott kutya szag megmaradt és csak úgy árad belőle : ) engem nem zavar csak a szüleimet. Ezért szeretném megfürdetni
2012. máj. 9. 10:14
 6/6 anonim ***** válasza:

WU2-t sok kutyakozmetikus használ, azzal megfürdetheted. Mással emberi samponnal én nem tenném.

De miért nem veszel neki kutyáknak való sampont?

2012. máj. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!