Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rászokatni a...

Hogyan tudnám rászokatni a kutyámat az alom tálcára?

Figyelt kérdés

Van egy mopszom, aki már 5 éves körül lehet. Alig több mint 1 hónapja került hozzám és a házban él velünk. A baj annyi,hogy anyum is kapott munkát, tesók suliban én melózom és egész nap egyedül lesz otthon.

A hétvégén vettem neki alom tálcát, de egyszerűen nem akarja ott végezni a dolgát. Inkább az ágyra pisil meg a szőnyegre kakil...

Segítsetek!


2012. máj. 9. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

lehet venni ilyen helyreszoktató sprayt,én azzal megpróbálnám befújni az alomtálcát.

pár száz forintért lehet venni a kisállat boltban.

2012. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha alomra szoktatod, akkor soha többet nem lesz szobatiszta. Ne tedd!
2012. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak? Nem fogja tudni senki kihordani az udvarra és simán bekakil meg bepisil a házban...
2012. máj. 9. 12:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
testvéreid írtad iskolába járnak. Gondolom rosszabb esetben is maximum 2-3 ig vannak iskolában,leviszik iskola elött 7 körül akkor ki fogja bírni a kiskutya azt az időt ha már szobatisztává neveled! Kertes ház vagy panel? ha kertes arra az időre nyugodtan kint lehet hagyni a kertben ha kerítésbiztos,ha meg panel akkor szoktasd szobatisztaságra,mint egy kiskölyköt 2 óránként vidd le dícsérd meg ha lent végzi a dolgát,majd az időt fokozatosan csökkentheted is! Ha lakásba pisil és rajtakapod szidd le!
2012. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kertesben lakunk, de nem merem kinn hagyni, mert ellopnák.

Én reggelente 6:40 körül kiviszem (én megyek el otthonról legkésőbb), de sokszor előfordul,hogy nem kell pisilnie, csak majd később. Egyébként szobatiszta, csak félek,hogy mi lesz, ha mert tegnap is bepisilt

2012. máj. 9. 13:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű csak a kertben nem akarja végezni a dolgát,ismerek én is ilyen kutyát,hogy el kell vinni sétálni hogy ürítsen. Próbáld ki hogy reggel legalább 10 percet szánjál rá hogy menjetek egy kis kört hogy addig elvégezze a dolgát,biztos hogy menni fog :) Vagy ezt már próbáltátok?
2012. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt szoktuk csinálni,hogy kimegyünk az udvarra, sétálgatunk, hátra megyünk a kertbe arra a helyre, ahol szokta..., de csak áll mellettem, néz rám, szaglászgat de semmi. Egyszerűen nem tudom,hogy mi lesz. Nem szeretnék minden nap arra haza menni,hogy a kutyád megint benn végezte a dolgát.
2012. máj. 9. 15:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

pont ezért mondtam hogy vidd ki ne csak a kertbe. Ott neki nincsenek ingerek,semmi újdonság,kint meg annyi féle szag hogy sokszor fog pisilni/jelölni is hidd el :)

Vagy azt nem tudjátok megoldani hogy ne tudják ellopni? mekkora kerítésről van szó?

2012. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagy kerítésről van szó, de loptak már el így nem faj kutyámat is.. Őt meg végkép nem szeretném kitenni a veszélynek. Akkor szerintem az lesz, hogy reggelente sétálgatok vele és hátha!

Köszi mindent :)

2012. máj. 9. 15:52
 10/10 anonim ***** válasza:
oks,majd írj mindenképp bevált -e :)
2012. máj. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!