Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közületek hányan találtátok...

Közületek hányan találtátok meg eltűnt kutyátokat?

Figyelt kérdés

Ma reggel egy parkban játszottam a kutyámmal. Fél percre szem elől vesztettem és el is tűnt. Kétségbeesettem jártam körbe-körbe, aztán 5-6 perc múlva találtam meg. Életem leghosszabb percei voltak. Minden átfutott az agyamon: lehet valaki felkapta és elvitte, kiszaladt az útra és elütötte egy autó, eltévedt és egyre messzebb került. Szerencsére ismeri a környéket, úgyhogy ott állt meg, ahol játszani szoktunk. Hiába chipezett és bilétája is van, nem tartom valószínűnek, hogy ha valaki befogadja az vissza is adja, mert nagyon kedves kutyus.


Mstantól sokkal jobban fogok vigyázni rá, de érdekelne, hogy vannak-e azért sikertörténetek? Került valakinek haza kutyája?


2012. máj. 9. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy tacskó keverékem,ismerte az egész várost,szinte nem is sétált pórázon,csak nélküle.Ő mindig hazajött.De viszont volt 2 tacskóm,ők nagyon szökősek voltak,álltalába visszajöttek,de egy nap nem..:S

Azóta nincsenek meg,ennek már vagy 2-2,5 éve.

2012. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekünk többször is volt(3-szor kb.) hogy a kapun kiengedte más, pl.munkások, és mehettünk kocsival keresni. mindig meglett.Nagyon rossz volt. De szerencsére vidék, így nem kószálhatott messzire, és mi is gyorsan körbe tudtuk járni.
2012. máj. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hát nekem még 10 éve az első kutyusom szökött meg. Bepisilt mert fel volt fázva és félt hogy le lesz cseszve,ezért mikor kinyílt a bejárati ajtó akkor kisurrant mikor senki nem vette észre, és kb 5 km-re lakó nagypapám hívott minket hogy a szomszédai értesítették hogy a háztömb előtt ücsörög egy kutya és várja :) Szóval elfutott papámhoz,ahova mindennap ment délutánonként,végigjárta a szokásos utat mert eltűnése után már 15 perccel hívott :)

Ezzel csak arra akarok célozni hogy ha már idősebb a kutya,és vannak a megszokott útvonalak,és ha körültekintő nem mint a nyúl szalad át az úttesten,vagy kicsi a forgalom akkor épségben haza tud érni :) Ha csak valaki ugye fel nem kapja..:(

Mert pl perzsa macskám kiesett a 4. emeletről még 4 hónaposan,mert el akart kapni egy madarat,(egyszer hagytuk csak nyitva az ablakot,akkor is meglett a baj,hiába szúnyogháló), És persze első dolgunk volt felhívni az összes orvost zalaegerszegen,és hál Isten bevitték egyhez (hát ritka egy sérült perzsa cica az utcán,szerencsére),és ő mondta hogy a hölgy bevitte a herbária gyógyszertárba hogy befogadja:) Mi mentünk érte,rossz volt mert a család már beleélte magát hogy lett egy új cicájuk,persze minden költséget jutalékkal együtt kifizettünk nekik de hát főleg a kislánya vígasztalhatatlan volt.

Ezzel meg arra akarok célozni hogy főleg ha van sérülés az állaton,vagy bármi akkor fel kell hívni az orvosokat,az az első :)

2012. máj. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem még szerencsére soha nem szöktek el a kutyáim. De nagyiméknak már 3X egy éjszakát nem voltak meg reggelre mindig haza találtak. :)
2012. máj. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer kb. 20 másodpercre szem elől vesztettem a kutyámat a sötétben, azt hittem a guta megüt:) Kiabáltam neki, majd észrevettem, hogy ott van a lábam mellett, csak kicsi és fekete szőrű, ezért nem láttam a sötétben.

De azt hiszem borzalmas lehet, ha valaki elveszíti, és nem tudja mi lehet a kutyával.

2012. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

egyszer veszett el régen egy rövid időre az egyik kutyánk,pont egy kutyás rendezvényen voltunk,meg akartuk a kutyákat itatni,de tesómnak kicsúszott a póráz a kezéből és észre se vettük,hogy elsurrant a kutyánk, 5 perc múlva be mondják a mikrofonba,hogy itt egy havanese lila pórázzal és kék nyakörvvel és keresi a gazdáját, egyből rohant oda tesóm..de azért jó volt,hogy vki oda vitte ,hogy mondják be kié a kutyus..mert ő is kedves kutyus volt, szóval bárki felkaphatta volna és leléphetett volna vele..


egy másik sztori,hogy egyszer mi találtunk egy labrador keveréket az utcán, volt rajta nyakörv a bilétán meg telefonszám , egy kicsit vártunk hátha elő jön a gazdája de 10 perc várakozás után felhívtuk, 20 perc múlva megérkezik a gazdi és sokszor köszönetet mondott,mert már 1 napja keresik a kutyát, jó volt látni,hogy egy kutyusnak megtaláltuk a gazdáját :)

2012. máj. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kutyám 1X tűnt el 1 napra.Kiplakátoztuk a környéket és azonban visszahozták :D
2012. jún. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt,hogy nem itthon voltunk,és a kapu alatt valahogy kibújt,kerestük egy éjszakán át nem találtuk és a következő reggelen a kapunk előtt állt és bociszemekkel nézzet:') annyira édes volt az volt életem egyik legjobb reggele és legrosszab éjszakája:):(
2012. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!