Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a kutyáimmal? Ti...

Mi legyen a kutyáimmal? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Három(közepes testű),szeretett kutyusom van.Én vagyok a,,gazdi",a falkavezér,én etetem,rendezem őket minden téren,legyen szó ápolásról,játékról,sétáról,etetésről vagy akár orvosi ellátásról.Nagy házunk van,a kert 4000 m2,egész nap szabadon rohangálnak,finomat esznek és azt hiszem,kevés kutyának adatik meg ilyen élet(ezt másoktól hallottam).

DE!Szeptembertől Pestre fogok költözni a páromhoz,illetve ott folytatom a tanulmányaimat.Párom panelban lakik,édesapjával együtt,aki semmilyen állatot nem tűr meg a házban,még egy aranyhörcsögöt sem vihetnék,nemhogy három ekkora kutyát.Párom próbált már beszélni vele,mindhiába-valahol meg is értem,egy olyan kicsi házban aligha nézné jó szemmel a rendszerető családfő a nyálazó,hosszú szőrű barátaimat,ráadásul nekik is,,kínzás"lenne(szerintem)az egész napos,szabad kerti jövés-menés mellett.

Egyelőre tehát úgy néz ki,ők itthon maradnak a nagyszüleimmel-velük élek-,akik szintén imádják őket,értenek hozzájuk.De mégis...Már elhatároztam,amilyen gyakran,minimum minden második,de ha lehet,minden hétvégén haza szeretnék majd jönni(Nyíregyháza),s akkor majd minden időm nekik szánom.Nagyon sokat gondolkozom viszont azon,máshogy nem lehetne kivitelezni?

Gondoltam már arra is,bérelnék a közelben valami kis földterületet vagy kertrészt,ami le van biztosan kerítve s ahol naponta tudok velük foglalkozni,de mégis szabadok:sétálhatunk,én etetem,gondozom őket,és elég időt töltünk együtt.Vagy még az is megfordult a fejemben(bár lehet hatalmas hülyeség)hogy össze kéne barátkozni egy ottani kutyással,aki kertesben lakik és megengedné,hogy nála,a kertjében lakjanak a kutyáim-persze fizetnék érte és vállalnám a felelősséget,ha esetleg kiásnak valami gödröt vagy eltakarítom a piszkot.Még fizetnék is mint egyfajta,,panziósnak",de legalább ott lennének a közelemben...


Kérlek titeket,ha végigolvastátok,próbáljatok segíteni,mi lenne szerintetek a legjobb nekik!Ha nem is vinném mindhármukat,egyikük(kuvasz keverék)nagyon kötődik hozzám és ő eléggé,,egygazdás",ha csak őt vihetném,már az is hatalmas dolog lenne.Ti hogyan cselekednétek?

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!!


2012. máj. 9. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a nagyszüleid is szeretik őket, értenek hozzá, foglalkoznának velük, akkor maradjanak otthon.

Ha pl. egy emberhez elviszed őket, és a kertjében vannak, attól, hogy te fizetsz neki, ő nem biztos, hogy fog velük foglalkozni, vagy nem ért hozzá. Ha pedig egy földterületet bérelnél nekik, kitudja, lehet megmérgeznék őket. Nemtudhatod.

2012. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nagyon hasonló helyzetben voltam néhány hónappal ezelőtt: lakáskutyának terveztem egy kutyát, akit örökbe fogadtam, de annyira hiperaktív és erős benne a vadászösztön, hogy szemmel láthatólag szenvedett a lakásban. Így hát hazavittem a kertes házba,ahol nagy kert van és egy másik kutya is. Most minden hétvégén hazajárok hozzá, tanítom, sétáltatom, fegyelmezem. Tele voltam aggodalommal, hogy nem fog hozzám kötődni, stb. A szüleim is imádják, babusgatják, DE: onnantól kezdve, amikor hazaérek, nem mozdul mellőlem, az ágyam lábánál alszik éjjel, nappal meg folyton sasolja az ajtót, hogy jövök-e már. Tehát még így is engem fogadott el gazdinak, aki neveli és tanítja, nem "csak" szeretgeti. Azóta tettünk még egy próbát a lakással, de megint csak azt látom, hogy nem jó neki, szenved. Most olyan albit keresek, amihez van kert rész, ahol nap közben lehetne, addig viszont ez a megoldás a legjobb. Szerintem a te kutyáidnak is az enne a legjobb, ha otthon maradnának egyelőre és megpróbálnál minél sűrűbben hazamenni hozzájuk. Néhány hónap alatt tájékozottabb, talpraesettebb leszel Pesten is már, és akkor majd jobban látod a lehetőségeidet. Sok sikert hozzá!
2012. máj. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Én a helyedben eleve nem költöznék a párom szüleihez, abból semmi jó nem lesz. Miért nem fogod kézen a párodat és kerestek egy kertes kis házikót albérletnek, ahova mehetne a kedvenc kutyád? (mert sajnos olyat, ahova hármat is beengednek, biztosan nem találnál.)
2012. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hú,köszönöm szépen a válaszokat!Igen,az egyik kutyum nekem is olyan,hogy kínzás lenne neki a panel,nagyon nagy a mozgásigénye,nagyon atletikus is-vadászkutya szintén:)-tehát neki biztos nem lenne olyan jó.A kuvaszkám viszont...Őt nagyon vinném :( De ugyanakkor pont a kuvasz az,amelyet nem tudtam a menhelyen sem ott hagyni,mert ennek a csodálatos magyar fajtának szabadság kell(minden kutyának szüksége van rá:de a kuvik különösen szívügyem),meg porta,amit őrizhet...De bizony mondom,engem még a portánál is jobban szeret,ezért sajnálom nagyon.De lehet,mégis mamáékra maradnak egyelőre.

Azt nem tehetem,hogy nem költözök páromhoz,már csak a suli miatt sem-egyébként csak az édesapja él velünk,egyelőre ez jutott nekünk.Az ő fizetése is nagyon kevés,éppen a csekkekre elég,én ha felmegyek,suli mellett nyelvet szeretnék tanítani,hogy egy pici tartalék pénzünk legyen,a külön házikót(ami minden vágyunk!)viszont egyelőre sajnos egy darabig biztosan nem engedhetjük meg magunknak.Álom egyelőre,aztán majdcsak lesz valami...Nagyon köszönöm,további véleményekre is kíváncsi vagyok!

2012. máj. 9. 14:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
azt kell nézned hogy a kutyáknak mi a legjobb:) igazából felesleges ragoznom,100%osan egyetértek az első válaszadóval:)
2012. máj. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 VBeata81 ***** válasza:
100%
Szerintem ne válaszd szét a falkát. Lehet, hogy neked jobb lenne, de neki nem. Ha a nagyszüleid tényleg értenek hozzájuk, hagyd őket otthon.
2012. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nehéz eset, annyi szent:(

Most, hogy otthon van, milyen gyakran vannak sétáltatva, futtatva, játszatva? Azért kérdezem, mert ha hozzászoktak a napi szintű sétához, játékhoz, és a későbbiekben ezt a Nagyszüleid nem tudják nekik biztosítani, akkor eleinte összezavarodhatnak majd.

Ezért szerintem ha azt a lehetőséget választod, hogy maradnak otthon, akkor a nyáron nehogy többet foglalkozz velük akkor sem, ha ráérsz...sőt, szerintem júl-aug-ban el lehetne kezdeni őket kicsit "egyedül" hagyni úgy, hogy egyre kevesebbet sétáltatod, mozgatod és babusgatod őket, hogy ne egyik napról lépj ki az életükből, hanem szépen fokozatosan csökkentsd a jelenlétedet...akár feljöhetnél Pestre 1-2 hétre, úgymond próbaidőre :)

A panziót nem ajánlom...hosszú távra nagyon drága, még egy kutyának is, nem hogy 3-nak :O

Esetleg ha Pesten összeismerkedtek majd a környéken kutyásokkal, akkor esetleg, talán, ha...tarthatnátok náluk a kutyá(ka)t...de ez rizikó és évekig nyilván ez sem megoldás...

2012. máj. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!