Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borderesek! Tapasztalatok...

Borderesek! Tapasztalatok kutyanyírással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

14 hónapos show-munka borderem van, akit jó sok és felettébb hosszú szőrrel áldották meg a gének. A gond az, hogy egyre többször akad bele bogáncs és toklász. A mancsai közötti szőrt folyamatosan nyírjuk, de szerintetek tanácsos a zászlóin illetve a hasán lévő hosszabb szőrzetből visszavágni? Meg persze a meleg...

Köszönöm a válaszokat.



2012. máj. 9. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon zavar, akkor lenyirathatod. Egy sima visszavágás szerintem nem sokat segít. Akár le is tolhatjátok az egész testén rövidre. Csak azt nem értem, hogy miért nem más fajtát választottál, ha sok gondot jelent az ápolása? Vagy tényleg sokkal több a szőre, mint az átlagnak?
2012. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem okoz gondot az ápolása.:) Ez csak egy ötlet volt és gondoltam megkérdezem a tapasztalatokat. Minden nap fésülve van, mert az az 5perc nekem semmibe se kerül, a szőre pedig nem csomósodik. A kérdésedre válaszolva: nem a szőre és a külleme alapján választottam Bordert, hanem magáért a fajtáért. És ha te is Borderes gazdi vagy, akkor nem kell leírnom, hogy mennyit ad egy ilyen kutya.
2012. máj. 9. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell leírnod... :) Bár nem borderes vagyok, de juhászkutyás.

Nem Te lennél az első, aki lenyirat egy bordert. :)

Nem tudom mennyire vagy ügyes kezű, de elég hülyén tud kinézni, ha valaki nem ért hozzá és nekikezdi megnyírni a kutyáját. Ha nem vagy biztos magadban, akkor vidd el egy kozmetikushoz. Addig eldöntheted, hogy csak rövidíteni akarsz a szőrén, vagy teljesen megkopasztod. :)

2012. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:) Nem áll szándékomban megkopasztani, és bár nincs gond a kézügyességemmel, tartok tőle, hogy profi kezekkel jobban járna.
2012. máj. 9. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyönyörű az igazán hosszú szőrű border sezrintem rövid szőrrel elveszíti az igazi szépségétén nem vágatnám le.
2012. máj. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyönyörűnek gyönyörű,csak éppen ha nem jól vedlik a kutya,akkor iszonyatosan meleg neki.

Gyönyörű lesz az újra télen,amikor visszanőtt.


Nyugodtan lenyirathatod,bár az elég hülyén néz ki,amikor totál letolják a szőrüket. Keress fel egy kozmetikust,az a legjobb,mert ezt a sűrű szőrt elég nehéz lenyírni.

2012. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!