Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem én választhatom ki a...

Ha nem én választhatom ki a kutyát a tenyésztőnél, azért a nemét még igen, ugye? :S

Figyelt kérdés

Szóval, hobbi kategóriában szeretnék kutyust venni, és mivel nem tenyészteni szeretném, így a kutyát nem választhatom ki, ezzel még nincs is olyan nagy problémám, de azért nem ők fogják megmondani, hogy neked most lány kutyád lesz neked meg fiú...ugye nem így van? :S

Előre is köszi! :


2012. máj. 9. 22:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
attól függ miért hobby.. pl ha színhiba miatt olcsóbb akkor nem dönthetsz hisz az kapod amelyik "hibás"
2012. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem, nincs semmi bajuk ugyan olyan "minőségűek", csak mivel ugye nem akarom tenyészteni, se versenyekre járni vele, így a tenyésztője választaná ki a kutyát. :)
2012. máj. 9. 22:54
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha mindezt magával a tenyésztővel beszélnéd meg? Ő is ember. Tud talán magyarul.

A fene tudja, de csak úgy a kezembe nyomnának egy kiskutyát.....eszi-nem eszi, más nincs ?

Darab-darab?

2012. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Azért nem a tenyésztővel beszélem meg, mivel szinte mindenki tudja erre a választ, csak én vagyok ilyen h*lye, hogy nem... És nem akarom h a tenyésztő idiótának nézzen..
2012. máj. 9. 23:03
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Hát, márpedig ha ugyanannyit fizetsz érte, mint mások az alom összes többi kutyájáért, azaz nincs vmiféle árengedmény, akkor igenis, h te választhatsz. Ha kevesebbet, akkor olyan kutyát kapsz, aki vmilyen szempontból "nem megfelelő". Ez esetlegesen egy adott példány, azaz semmit sem te határozol meg, hanem megkapod azt a bizonyos kutyát, de akkor kevesebbet is fizetsz érte, mint mások a többi kölyökért. Amúgy tényleg a tenyésztővel kellene beszélned, h hány és milyen nemű kutya jöhet számításba ilyen feltételek mellett, hisz jó eséllyel csak egy + ez esetben én pl azt is tudni szeretném, h pontosan miért esik másik kategóriába az a kölyök és hogy milyen anyagi vonzata van annak, h nekem olyan kölyköt ad el, akit tenyésztő nem venne...
2012. máj. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Értem, itt a tenyésztő oldala, alul ott van a szerződési feltétel, kérlek olvassátok el, és látni fogjátok, hogy nincs semmi baja a kölyköknek! :)

Itt az oldal: [link]

2012. máj. 9. 23:15
 7/20 A kérdező kommentje:
Vagyis a kölykök menüpont alatt van a szerződés! :)
2012. máj. 9. 23:16
 8/20 VBeata81 ***** válasza:
80%
Ha tenyésztenék (nem teszem), én is így csinálnám. Mégpedig azért, mert a leendő, többnyire tapasztalatlan gazdik csak a kutyus, nemét, színét, külső jegyeit nézik, pedig fontosabb ennél a kutya vérmérséklete. Azt pedig a tenyésztő, aki két hónapja gondozza, jobban fel tudja mérni. Pl. egy kisgyerekes család tuti beválasztaná az alom legdominánsabb tagját, mert az megyoda nyüszögni, felugrálni, nyalakodni, és milyen aranyos. Aha, majd 40 kilósan is az lesz? A neme pedig szerintem mindegy. Ha igazán tisztességes tenyésztő, akkor a hobbikutyára ivartalanítási kötelezettség lesz.
2012. máj. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen, van rá kötelezettség! :)
2012. máj. 9. 23:20
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 23:18

Azért nem úgy van ez teljesen.

Ha én kutyát szeretnék, akkor tudom, hogy szuka, vagy kan kell-e. Lehet, rosszul tud a kutyát vásárló választani, de akkor sem mindegy, hogy odamutatnak egyre, tetszik-nem tetszik, ezt vihetitek.

Viszont, ha valakinek "csak egy db " kutya kell az adott fajtából, akkor valóban mindegy, mit kap. Hiszen minden kutya szeretni való.

2012. máj. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!