Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kérdés, új kutya a háznál,...

Sok kérdés, új kutya a háznál, hogy mossam meg hatékonyan?

Figyelt kérdés

sziasztok!


ma hoztam ki a gyepiről egy kutyust - én vagyok az ideiglenese.


nagyon édes, de konkrétan tocsogott a kakiban és a pisiben...


már volt patakban, és kutyasamponnal jó alaposan át is mostuk, de még mindig büdös.

de nagyon.


emiatt ma estére kénytelenek vagyunk kint altatni, mert még mindig annyi baktériuma lehet, hogy egyszerűen anyukám nem tudja elviselni a tudatot, már így is nagyon szép tőle, hogy nem akadt ki a nap folyamán és hősiesen ölelgette a talpig-sz.r kutyát...



Holnap elvisszük dokihoz, de gondoltam megkérdezem, nincs valami tuti tippetek, egy jól bevált (de megfizethető) márkájú sampon, vagy ilyesmi?...


Ha holnap sikerül megszabadítani a bűzfelhőtől, már alhatna bent, ami egy kocsiból kidobott kölyök kutyának szerintem úgy kell, mint a levegő...


szegénykém nem is találja a helyét:(

alhatna az emeleten, de itt két frissen műtött cica gyógyul.



ja, a lényeg, hogy rasztás kicsit már a szőre, tehát gondolom ez a fő baj, hogy a rasztákból nem ázott ki a kosz...



köszönöm a válaszokat, és bármilyen jótanács jöhet,pláne,aki ideiglenesezett már...


nagyon sovány is, van valami bevált dolog, amivel jó kondícióba hozhatom gyorsan?

(Happy dogot kap, de mondjuk tojás, leveslé,...mi a jobb?)



Köszönöm!:)


2012. máj. 10. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rasztás szőr úszott a kakában, akkor azon csak az ecetes olló segíthet. Jobb is, ha lenyírjátok, mert az összeállt, ápolatlan szőr alatt meglepő dolgok lakhatnak, példának okáért egész légylárvatelepek. Megkönynebbülés lesz neki megszabadulni az elhanyagolt szőrtől, nektek pedig a szag nagy részétől. Gondolom, nem lényeges nála, hogy bármikor is kiállítási minőségű szőrt produkáljon, úgyhogy nem látom akadályát egy kis egészségügyi kozmetikázásnak :)
2012. máj. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hízlalásra pedig a többszöri etetés a legjobb. A napi adagjánál valamivel többet ossz el 2-3 részre, és úgy add oda neki, kis adagokban. A családi környezettől valószínűleg amúgy is enyhülni fog a stressz, javul az emésztése, több tápanyag fog benne maradni, mint eddig :)
2012. máj. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!!:):)


Akkor még várok a gazdi "engedélyére" (mert már talált, csak még 2-3 hétig nem tudják fogadni), és ha megkapom, jöhet a kozmetika.:D


Amúgy egy kozmetikusnál ez mennyibe kerül kb? Ha nem olyan vészesen rasztás...



Vagy a doki is megcsinálja?



Az etetési tanácsot is megfogadom!!:)



Minden jót, és mégegyszer köszönöm!:)

2012. máj. 10. 06:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát párezer forint, de a pontos összeget kozmetikusa válogatja, függ a kutya méretétől, meg hogy mennyire elhanyagolt. A mi pumiszerű nagyszőrű kutyánkat 4-6 ezerért szokták nyírni. De ha valamilyen szervezettel együttműködésben van nálad a kutya, akkor őket megkérdezheted, biztos van bejáratott kozmetikusuk az ilyen esetekre :)
2012. máj. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 3-4 ezer forint lenne a kozmetikája, és tényleg az lenne a legjobb, ha teljesen letolnák, és akkor a bőre is kiszellőzne, meg szép, új szőr nőne.

Szerintem ha tehetitek, akkor adjatok neki sok húst, túrót, stb.

2012. máj. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sn0wf0x ***** válasza:
El kell vinni kozmetikába ott mindent megcsinálnak...kibontás-fésülés-fürdetés-nyírás olyan 4-6 ezer között megáll. Pár napig érdemes vele dentasticket rágatni és száraz samponnal néha átdörzsölni, plusz egy frontline combo sem árt (vagy bobinak is van hasonló hatóanyagú bolhairtója fele annyiért)
2012. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem te is levághatod nyugodtan a szőrét, utána fürdés és alhat bent! Happy dog mellé kapjon Immunovetet, attól tuti helyreáll az immunrendszere (ha nincs egyéb betegsége) és felerősödik)
2012. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer a válaszokat!:)


Igazából 3 percig sírt kint, aztán behoztuk és bent alszik...:D

A kis bűzbomba...:)


Voltunk dokinál, kis kennelköhögése van meg nagyon gyenge és sovány... de komolyabb baj nincs szerencsére:)


Ma meg 10-re megyünk egy kozmetikushoz, hát remélem nem 4-6 ezer forint lesz, mert nekem is van 4 saját kutyám meg 3 cicám, azért ennyire nem állunk jól, hogy az ideiglenes kutyusnak ezt így ki tudjuk fizetni:(

De állítólag valami állatvédő szervezet tagja, meg tudja, hogy idegi a kutyus, és csak egészségügyi nyírást szeretnénk, ami 500-800 a neten, csak remélem, azt is takarja, amire szükségünk van.:D



Köszönet mindenkinek!:)

2012. máj. 11. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!