Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van erre megoldás?

Van erre megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves, nagytestű, domináns kan kutyám. Nagyon megnehezíti a boldog életem, mivel nem tudok vele mit kezdeni. A sétáknál annyira húz, hogy ki sem merek vele menni, mivel ha meglát egy kutyát, egyet ránt, én pedig már repülök is vele. Ezt hogy lehetne megoldani? A szüleim nem akarnak kutyasulira költeni, de viszont a kutyát meg kéne nevelni.Tanítgatok neki trükköket, vezényszavakat, azokat el is végzi, de viszont ha utcára megyünk, rögtön változik a helyzet. Már nem az a lomha kutya, mint mikor bent van. Nem merek vele kimenni, mert volt már rá példa, hogy csúnyán összebalhézott másik kutyákkal. Aztán, mivel még nem nőtt be teljesen a feje lágya, nagyon szeret játszani, ugrálni, harapdosni, de amikor ezt teszi, én ne bírok vele. Főleg az utcán. Tudom, hogy csak játszani akar, de akkoris durva, ha egy 40 kg-s kutya ráugrik egy magamfajta vézna lányra. Kérlek segítsetek!! Normális válaszokat várok!

2012. máj. 10. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:

www.cerberoskutyaiskola.hu

Vedd fel velük a kapcsolatot, e-mailben. Nekem is segítettek.

2012. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rakd rá a kutyára a pórázd, és menj ki vele az utcára! Amikor elkezd húzni, te fordulj a másik irányba, és húzd magad után. Amikor arra kezd, akkor fordulj visza, és húzd! Egy idő után rá fog jönni, hogy milyen az, ha húznak. Csak türelem kérdése. Nekünk bevált! :) (amerikai buldog)
2012. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 compactegon ***** válasza:
minél jobban félsz, annál jobban fog húzni és acsarkodni. sajnos amíg nem éred el, hogy határozottan tudj bánni vele, szerintem ne te vidd sétálni. és azért gondolkodjatok el, hogy mégis bevállaljátok a sulit. vagy legalább lássa egy kiképző, aki hasznos tanácsokat adhat nektek(neked).
2012. máj. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ÚR ISTEN DEHOGY HÚZD!!!!!!


Rántsd!


A póráz legyen laza mindenképp (ezt eleinte nehéz lehet megoldani, de igyekezz!), és ha látod, hogy megindul valamerre és húzni fog, te azonnal az ellentétes irányba fordul el, és a fordulat erejét kihasználva rántsd a kutyát magad után, de egy rántás után azonnal lazíts újra a pórázon. Ha még mindig ugyanabba az irányba húz ezután is, akkor hirtelen lazíts a pórázon, és megint rántsd meg, indulj el, amíg nem megy utánad végre.

Ha így úton vagytok (eleinte ez talán fél lépés, egy-két lépés lesz), amint beelőzne téged (tehát ne várd meg míg húzás közeli állapot áll fenn), azonnal fordulj vissza és rántsd meg.

Ha jól csinálod is kitartóan, akkor rá fog jönni hamar, mik a szabályok.

Arra figyelj oda, hogy soha ne engedd magad elé, ha a lapockája/feje (amelyik szimpatikusabb) a lábad mellől megindul előre, és túl előre megy, azonnal fordul le róla és rántsd meg.


Ha húzod, akkor semmi sem fog változni.

2012. máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az előbb voltam vele kint, a ház előtt próbáltam vele menni, nem húzott annyira, de viszont, mikor nem arra akartam menni, amerre ő, az már nem tetszett neki. ekkor rám ugrott, és a pórázt kezdte húzni. ez a dominancia jele lenne? még az ivartalanításon gondolkodom...az segítene valmennyit? :/
2012. máj. 10. 18:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás nagyon jó ötlet, sokat segíthet a kutyákkal szembeni dominancián. Vegyél haltit: [link] Ezzel sokkal könnyebben tudod irányítani a kutyát, hiába jóval erősebb mint te, nem fog tudni rángatni.
2012. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Theia:

jónak tünik, de egy felnőtt kutya még meg tud szokni egy ilyen tárgyat a fején?:/ félek, hogy megveszem, aztán nem tudom használni

2012. máj. 10. 19:34
 8/10 VBeata81 ***** válasza:

Ez olvasd el:

[link]

Nem tudom, hány éves vagy, de ha a szüleid nem fizetik ki, és van lehetőséged, keress nyári munkát, és gyűjts össze a pénzt kutyasulira.

2012. máj. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hibáztál. Egy évvel ezelőtt kellett volna nevelni a kutyádat. Mivel azt írod, vézna lány vagy, a kutya erőfölényben van veled szemben.Nem fogod bírni csak magad megoldani az utcai viselkedését.
2012. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

sétálni pedig meg kell tanítani a kutyát és téged is ez ha egyedül nem megy akkor bizony pénz és energiabefektetéssel jár (házhoz járó szakember vagy kutyaiskola kell ehhez!), a szüleidnek is kötelessége nem csak rólad gondoskodni hanem a kutyáról és a kutya neveléséről, ahogyan a család biztonságáról is!

egyáltalán nem vicc ha egy 40 kilós kutya elkanászodik, agresszív lesz mert nem értenek hozzá és nem mozgatják!

2012. máj. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!