Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől tönkre fog menni a...

Ettől tönkre fog menni a kutyám szőre?

Figyelt kérdés

Vettem a 11 hónapos boxer szuka kutyámnak egy Foresto nyakörvet, amit most feltettem rá, viszont az a gondom, hogy még befér a nyakörv alá mind a 4 ujjam, mégis töri a kutya nyakán a szőrt. Ha szorosabbra húzom, hogy két ujjam férjen be alá (ahogy azt az utasítás is írja), akkor még inkább.

Hosszú távon (8 hónapot bír a nyakörv állítólag) nem fogja a kutya szőrét megtörni/tönkretenni, hogy éjjel-nappal rajta van a nyakörv?

Vagy esetleg rosszul tettem fel, vagy van valamilyen praktika erre?


A másik kérdésem, hogy a nyakán hova rakjam a nyakörvet? Én igyekeztem a nyaka tövébe tenni, a testéhez minél közelebb, mivel a sima nyakörv a nyaka tetején a leghatékonyabb pórázfegyelemnél, viszont nem fog így felcsúszni ez a nyakörv is a másik alá, nem lesz gond? Nektek mik a tapasztalataitok a nyakörvvel? (Eddig befújós Efypro-t használtunk.)



2012. máj. 10. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
A foresto nagyon jó nyakörv, és biztos, hogy nem az töri a kutyád szőrét, inkább a lánc nyakörvek szokták törni. A nyaka tövén jó helyen van, csak arra vigyázz, h ne hagyja el, azért kell 2 ujjnyira húzni. elég hosszú a nyaka, nem fog felcsúszni, nekem is a munkakutyáimnál ilyen nyakörvet használok, és nincs gondom.
2012. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, azóta már kitapasztaltam, egyelőre tökéletesen szuperál, és a szőrének sincs gondja! :)


Csak idő kellett hogy elhelyezkedjen a nyakörv a nyakán és a szőre felett felfekszik szépen, már nem töri meg. :)


A fojtó szerencsére nem töri a kutyám szőrét, mert Bende üzletben vettem, jó minőségű, és csak akkor van rajta, ha megyünk valahova, itthon le van véve és csak a kullancsirtó van rajta. :)


Köszönöm a válaszod! :)

2012. máj. 13. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!