Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves fiú vagyok.

Nagy kertünk van,sokat vagyok kinnt.

Voltak már ezelőtt kutyáim kisebb típusúak.

Apámnak volt kuvasza és csaucsauja,németjuhásza ő segítene tanítani a kutyát.

Én olyan kutyát szeretnék ,ami őrzi a házat,elég aktív ,közepes termetű (35-50 kg között legyen lehetőleg) és kant szeretnék.ezekre gondoltam: boxer,dobermann (kizárva ,mert fáznak) maradt: németjuhász.

Ő megfelelő lenne nekem szerintetek?

Olvasom ott a korábbi kérdésekből hogy vannak munkavonalú német juhászok, nagyon tetszenek az ordasok.Ezek jobbak mint a kiállítási show vonalúak nem? vagy azok is őrzik valamennyire a házat?

és olvastam hogy érdemes elvinni kutyasuliba,ott egy munka német juhász kannak mit tudnák megtanítani? szinte mindent?

Köszi előre is.


2012. máj. 10. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
minden élőlény fázik..én személy szerint nem tartanék a kertben kutyát ha minusz fokok vannak!a jó időbe meg jó a felsoroltak 1ik is
2012. máj. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pulit :D
2012. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem a németjuhász nagyon jó lenne neked, HA a sétán kívül mást is adnál neki:tanulás, munka stb. A kutyasulinkban vannak kb 16-18 éves srácok, akik segédféleként dolgoznak ott, mindhármuknak németjuhászuk van. Előtte ők is kijárták a suli tanfolyamait, dolgoztatják azóta is a kutyájukat akadályozással, hosszú sétákkal stb, és nagyon jól viselkednek az ebek :)
2012. máj. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Uccsó vagyok, igen szinte mindent. Mi klikkerrel tanulunk pálcakövetéstől kezdve az alap gyakorlatokon át az a akadályokig mindent. A nj munkamániás! :)
2012. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
oké köszi :)
2012. máj. 10. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:

A "show vonalú" német juhásszal az a baj, hogy 4-6 évesen el fog pusztulni, és 3-4 évesen már nyomorék lesz...


Széttenyésztették, ráadásul rosszul, ami miatt nagyon rövid az élettartama, nem úgy, mint a munkavonalúval.


Szerintem nézd meg a Belga juhászkutyát. Nagyon hasonlít a német juhászra, de nincs agyontenyésztve, és sokkal nagyobb az élettartama is! :)

2012. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!