Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig bírja egy kutyus étel...

Meddig bírja egy kutyus étel nélkül?

Figyelt kérdés
Kutyusom beteg, hiába volt kinn az orvos, utána is hányt, nem is egyszer. Ez mennyire normális? Tegnap egésznap nem evett. Tehát tegnap előtt vacsora volt az utolsó. Vizet néhány óránként iszik, de azt sem viszi túlzásba. Ha ma nem javul az állapota, megint kihívom az orvost, bár az finoman utalt rá, hogy csak akkor hívjam ki, ha nagy a gond.
2012. máj. 11. 05:14
 1/4 anonim ***** válasza:
1 hónap, tovább, mint az ember. Az ember: 20 nap. A folyadékveszteség pótlása a fontosabb, de az most rendben van, iszik néha a kutya.
2012. máj. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha hosszú ideig nem eszik (ami azt jelenti, hogy 4-5 nap), akkor adj neki Calo-pet pasztát! Az tele van olyan anyagokkal, ami az életben maradáshoz szükséges. Viszont ha nem javul az állapota, akkor vidd el másik orvoshoz egy jól felszerelt rendelőbe, ne házhoz hívd a dokit!
2012. máj. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha a mai nap során nem javul az állapota, mindenképp adok neki, nem tudtam, hogy van ilyen! Csak tudjam beszerezni, kisvárosban lakom!
2012. máj. 11. 06:17
 4/4 anonim ***** válasza:

A paszta jó ötlet!

Egyébként pedig ne félj másik orvost kihívni! Milyen dolog az, hogy nincs kedve kimenni az állatorvosnak (te írtad, hogy utalt rá, hogy csak végszükség esetén hívd)?!

Vagy ő ezt ingyen teszi? Mert nálunk mindig úgy volt, hogy ha kihívtuk akkor kapott valamennyi pénzt (nem csak kedvességből adtuk, volt is neki valami díja...), akkor is, ha csak ránézett az állatra.


Ha ne adj' isten ingyen megy ki, akkor pedig milyen orvos, ha képes megállni, hogy ne tegyen meg mindent az állatért az adott pillanatban is?


De tudok jobbat! Ha már egyszer kint van miért nem intézi megfelelően az ügyet? Nyomatékosan elmagyarázni a gazdinak, hogy mi a helyzet és biztosítani róla, hogy bennem (az orvosban) megbízhat, és megnyugtatni, hogy az általam javasoltak be fognak válni. De töketlen embernek tűnik! Ha ezeket szépen elintézné magának is megspórolhatná a későbbi kellemetlenségeket, mert nem hagyna maga után tudatlan és/vagy aggódó embereket, akik kínjukban újra kihívják.


Elnézést, hogy így felfújtam, de ma már a sokadik marhaságot olvasom itt, nem értem, mi megy a világban.

Rendben van, hogy nem annyira súlyos még a helyzet és ezt esetleg az orvos is tudja, de én nem tudnék úgy eljönni, hogy nem magyarázom el a dolgot a gazdinak és nem nyugtatom meg (bár tudom, egy állatorvos nem pszichológus, de elvileg értelmes ember, aki beláthatná ennek fontosságát), vagy nem hagyok ott neki valamit, amihez nyúlhat, hogy mégse csak ölbe tett kézzel kelljen várnia?


Én nagyra tartom az orvosokat, de ez most megint nehezen fér a fejembe.

2012. máj. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!