Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet hallottatok már?

Ilyet hallottatok már?

Figyelt kérdés
Eljárok futni esténként futni erdőbe hát találkoztam egy csajjal aki szájkosár póráz nékül vitte a pit keverékét hát a pit egyből nekem ,hát a csaj akármit mondott neki le se sz..ta a kutyája...Utána odajön és elkezdte mondani hogy ne rúgd meg hagyjam békén,gyorsan odafutott húzni kezdte a nyakörvét és a kutyája még neki is nekifordult,utána csak belerúgtam és akkor lefeküdt de szerintem a gazdáját is megharapta volna.Utána a csaj ott mondja köszi de nem harapott volna meg mondom engem nem is csak téged erre ő ÁHH dehogy csak játszot......Erre mondom hogy ezért nem szeretem a kutyások legtöbbét mert nem neveli meg a kutyáját......Szerintetek??

2012. máj. 11. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus elkényeztetett kutya...


De a gazdáját kell érte hibáztatni,már kölyök korától kezdve tanítgatni kellett volna(például tisztelni a saját gazdáját)...Annak meg csak gratulálni tudok aki az ilyen kutyát szájkosár nélkül sétáltatja

2012. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk ha az én kutyámba rúgsz bele most nem lenne arcod az biztos.


Az én olvasatomban amit leírtál:

Kutya odarohan megnézni téged, a gazda nem tudja visszahívni, odarohan fogja a kutya nyakörvét és megpróbálja elvezetni, mire te belerúgsz akkorát a kutyába, hogy az elfekszik

Ráadásul akkor rúgtad meg a kutyát amikor fogta a nyakörvét és levette rólad azaz még egy jellemtelen görény is vagy, mert egy védekezésre képtelen kutyát rúgtál meg.

Különösen, hogy kifejezetten kérte, hogy ne bántsd.

Csak gratulálni tudok.

2012. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az "egyből nekem" kifejezés arra utalt, hogy az eb egyből a kérdezőnek ugrott. Egyetértek az első válaszolóval!
2012. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ebből nem derül ki egyértelműen, hogy mi történt. Ha tényleg megtámadott az a kutya és a gazdája képtelen volt kontrollálni, akkor helyesen jártál el. Viszont én is találkoztam már olyan futóval, aki a kutyám puszta jelenlététől összetojta magát. Azt mindenesetre én sem bírom, amikor kutyás társaim a futókat megugató kutyájukat annyival elintézik, hogy "csak így köszön nekik" ahelyett, hogy inkább közömbösítenék.
2012. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ez a 2 es komolyan.....nem tud értelmezni fogta csaj a nyakörvét a kutyájának és a csajt akarta megharapni morgott rá meg kapott neki fele is ekkora..... biztos valami 10 éves vagy,beléd is beléd kellene rúgni
2012. máj. 11. 22:23
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező. a 2. vagyok. Munkakutyákkal foglalkozom. És ha a gazda úgy értelmezi a kutyája viselkedését hogy az játék, akkor ne szólj bele.

Az én kutyáim is sokszor megfogják a kabátujjamat és morognak. Nekik ez játék. Nekem is. A kívülálló meg ezt ne bírálja felül. Különösen ne úgy hogy fizikailag bántja a kutyát.

2012. máj. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló te nem foglalkozol semmivel se mert szájkosár nékül meg póráz nékül még egy vadász is lelőheti,de ha nekem jön egy kutya utána a gazdájának fordult neki és utána rúgtam meg.....De ha nem nő lett volna szájba is lett volna taposva a gazdája is..
2012. máj. 11. 22:49
 8/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az ilyen felelőtlen "gazdák" miatt ítélik el az összes kutyát, különösen a bull tipusúakat a laikusok :( Ezért hozzák az idióta póráz és szájkosár viselési kötelezettségről szóló rendeleteket.

A neveletlen, esetlegesen agresszív kutyájukat szabadon engedik, de visszahívni azt nem tudják...pont ma este sétáltunk 4-en 5 kutyával. 3 lány, 1 pali, 2 bearded collie, egy keverék, az én roti-nj keverékem és a pasi boxer kanja. A boxer jó 30-40 méterrel előttünk járt, odament gyerekesekhez, idősekhez, horgászokhoz, gazdi egyfolytában hívogatta, de a kutya semmibe vette ezt, a gazdi meg egy mosollyal elintézi, hogy a kutyája mindenkit összenyálaz és összeugrál. Na, az ilyenek miatt szólnak be nekünk, normális kutyásoknak a póráz miatt...

Ha támadott a kutya és úgy rúgtál bele, akkor oké a dolog, védted magad.

Viszont ha csak odaszaladt játékból, akkor azért nem illik rugdosni, inkább le kell fordulni róla...már ha sikerül...

Gazdit meg le kell teremteni és kutyaiskolába küldeni...

2012. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Azt különösen "szeretem", mikor kutyám játékát elveszi egy olyan kutya, akitől a gazdája nem tudja visszavenni, mert vagy elszalad vele és nem visszahívható, vagy mert a gazdájára is morog, odaharap :O Ilyenkor ezt óvatosan megkérdezem, hogy "hallotta, morgott? mindig ezt csinálja?"...erre a gazdi: "igen, félti a játékát" :O no comment...és ráhagyják :(

Az én kutyám mikor 1 évesen rám morgott kaja miatt, a földön találta magát hanyatt vágva, rajta a szolid "kis" súlyommal :) 2-szer csináltam meg ezért, és 2-szer utcán azért, mert ugyan nem erősen, de ráfogott a kezemre, mikor fegyelmeztem...azóta meg sem próbálta!!

2012. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
amikor a kutya nekem jött nem rúgtam bele csak amikor a gazdáját támadta utána......Most hagyjam hogy szegény csaj avval a 60 kilojával nekitámadjon a kutyája?
2012. máj. 11. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!