Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy évek óta főtt ételhez...

Egy évek óta főtt ételhez szokott kutyát át lehet szoktatni kutyatápra?

Figyelt kérdés
2012. máj. 11. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha éhes úgyis megeszi,nincs más választása
2012. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát megmondom őszintén: nagyon nehéz lesz.

Nekem kb. 10 éve van olyan kutyám, ami ismerte a kutyatápot. A mostani 6 éves, ő kiskora óta, az előtte levő meg utolsó éveiben ette a tápokat. Persze én az olcsóbb fajtát veszem, mellette házi kosztot, főtt ételt kapnak. Az előző előtti kutyám egy puli keverék nem ismerte a tápot, a vejem kóstoltatta meg vele, amikor a lányomnak udvarolt, aztán idejárt. Akkor éppen megette, de igazán nem kedvelte a szárazat. A főttet imádta igazán. Szóval nem tudom, de próbálkozz. Nem fog most hozzányúlni.

2012. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Át lehet, de szerintem is nehéz lesz. Nálunk a kutya csak időnként kap mondjuk tápot, de van, hogy inkább sztrájkol két napig, mint hogy megegye.

A konzerves dolgokat jobban szereti. A száraz táp magában szinte esélytelen.. :P

2012. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Éhes kutya nem válogat.

Akinél van házi koszt és táp is, nyilván a kutya tökéletesen tudja, nem eszi meg a tápot, úgyis jön a házi.

Főleg, ha nem is igazán éhes etetésre, mert van bőven tartaléka.

Csak kitartás dolga, hogy amit elé tesznek, azt fenntartás nélkül elfogyassza a kutya.Éhen nem hal egyik sem, mivel talán van benne némi életösztön.

2012. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mi rendesen szoktunk főzni neki, mert régebben nem volt hajlandó megenni a szárazat, csak ha kezemből dobáltam a szájába:D

Konzervet eddig csak pár alkalommal evett, de azt persze nagyon szereti, csak utána nagyon büdöset csinál:)

2012. máj. 11. 20:55
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként melyik az egészségesebb, ha főtt kaját kap vagy ha tápot? 12 éves kutyáról van szó.
2012. máj. 11. 20:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagymamám kutyáját sikerült átszoktatni, ő sajnos már nem tud annyit főzni, hogy jusson a kutyának is, így muszáj volt valahogy megoldani.

Megkérdeztük akkor a kutyakiképzőnket, azt mondta, hogy egyszerűen semmi mást nem szabad neki adni, csak elé tenni a tápot. Ha nem kell, akkor nem eszik... Általában egy idő után éhesek már annyira, hogy azért csak jó az a táp is. Esetleg eleinte egy kis levessel vagy valamivel leöntve.

A lényeg hogy nem szabad mellette mindenféle mást is adni neki, mert akkor mindig azt fogja várni és sosem szokik rá/kényszerül rá a tápra.

Nehezebb helyzetben ez sajnos nem jön be, ilyenkor nem tudom mi a teendő, nálunk bejött. Néha ha van egy kis maradék, azt csakis a száraz táppal keverve kapja, így nem zökken ki. Egészen jól elvan már. :) (Az elején 2 napig nem igen evett)

2012. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy melyik az egészségesebb csak azon múlik, hogy milyen száraz tápot akarsz neki adni és hogy mit főzöl neki. Ha kutyának való ételt főzöl hússal, zöldséggel (ami olyan, hogy te biztos nem ennéd meg), az egészségesebb, mint a táp. Csak nehéz úgy főzni, hogy az értékes tápanyagok megfelelő arányban benne legyenek az ételben. Állítólag a legegészségesebb a nyers hússal etetés. Ismerek is ilyen kutyát, kicsattan az egészségtől és a fogkövet hírből se ismeri! Én még nem szántam rá magam, hogy kipróbáljam, túl kényelmes vagyok ahhoz, hogy ilyen egyszerűen lemondjak a tápról.
2012. máj. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!