Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami tanácsotok arra,...

Van valami tanácsotok arra, hogy mit csináljak vagy mit ne, ha haza hozom a yorki kiskutyámat?

Figyelt kérdés
Egy hetet otthon leszek vele és el kellene egy kis segítség azoktól akik már át estek ezen a haza viszem dolgon :)

2012. máj. 11. 21:13
1 2
 1/15 VBeata81 ***** válasza:
Még mielőtt hazaviszed, minden olyan helyiségben, ahová a kutyának bejárása lesz, tüntesd el a veszélyforrásokat: vezetékek, mérgező szobanövények, lenyelhető apró tárgyak. Mikor hazaviszed, aznap ne zaklasd sokat, nyugtalan lesz az idegen hely, és a családja hiánya miatt. Csendes nap legyen, legyen ideje feldolgozni. És az első perctől kezdve legyenek egyértelműek a szabályok, hogy mit tehet, és mit nem, hova mehet, hova nem, mivel játszhat, mivel nem. Legyél következetes, és nyugodt, hogy biztonságban érezze magát melletted.
2012. máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a segítséged :)
2012. máj. 11. 22:26
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor meglátod, ne ugorj a nyakába, különben már akkor 'lúzernek' könyvel el, hanem szépen engedd, hogy megszimatoljon, majd először az oldalát simogasd meg, csak utána a vállát, fejét. Sokan nem tudják, hogy már az első, második találkozás is ilyen fontos, te ne ess ebbe a hibába. A nyakát sose simogasd, cirógasd, az puncsulásnak számít. Ha sír, fél, akkor ne simogasd, nyugtasd, hanm mutasd meg neki

magabiztossággal, hogy biztonságban van. Mindig légy következetes

minden téren. Ha van lehetőséged vidd oviba illetves suliba. Normál pórázt és nyakörvet hasznáj mindaddig, amíg a kutya nem sétál szépen láb mellet, nem hallgat rád teljesen. Ne kényeztesd el, már most döntsd el a szabályok nagy részét, amelyek az első perctől kezde alkalmazni fogsz. És ami a legfontosabb: kutyaként kezedl! Sok örömet a kiskutyához! ;)

2012. máj. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is a segítséget :)
2012. máj. 11. 22:39
 5/15 anonim ***** válasza:

* kezeld. És amit még írni akartam, hogy egy ekkora kuytának is ugyanolyan nyugodt, magabiztos vezérre, gazdár van szüksége, mint az összes többi fajtának. Itt egy hasznos link, neked a problémákat nem kell nézned, remélhetőleg nem is kellesz, hanem csak az alább lévő tanácsokat, ponrosabban szabályokat, amiket érdemes betartani már most, ha nem akarod, hogy a kutyád a fejedre nőjön. Az etetéshez annyit fűzök hozzá, hogy napközben ne nassoljon, hanem legyen meg a fix számú etetés, amikor elé rakod, és ha nem eszi, elveszed. És nem, nem kell sajnálni, hogy de olyan kicsi, éhen fog halni, mert az én törpe kutyám is kibírta 5 napig mindenféle kaja nélkül, mikor nem volt hajlandó megenni a száraztápot. Azóta minden alkalommal az utolsó szemig beporszívózza. :) és mégegyszer: a flexi pórázt és hámot felejtsd el, mert igaz, hogy a kutyának szabadságra van szüksége, de csak bizonyos határok között! Tehát amíg pórázon van, addig szépen kell jöjjön lábmellet, ha pedig elengeded pórázról, akik 10 méteres körzetben körülötted. :)

Na, a link: [link]

Azért írok le már mindnt most, mert a nevelést egy bizonyos szinten már hozzád kerülése pillanatában, (sőt, mint mondtam, már kválasztásakor) el kell kezdeni! :)

2012. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedvességed ezzel tényleg sokat segítesz köszönöm :)
2012. máj. 11. 22:54
 7/15 A kérdező kommentje:
A kábelokkal nem lesz gond,mert a szobában a párom csinál kis fakerítést kapuval amivel leválasztjuk azt a részt ahol a szobában vannak a laptopok meg a kanapé így nem tudd kárt tenni a bútorban a hálószobába meg be se jöhet,mert a párom nem tűri meg,hogy a bútorra másszon főleg arra nem amin alszunk így onnan ki lesz tiltva :) Az etetés lesz kicsit húzós,de szerintem megoldom úgy mi előtt elmegyek munkába kap enni este pedig elteszem előle aztán majd meglátjuk ez úgy is kialakul magától :)
2012. máj. 11. 23:03
 8/15 anonim ***** válasza:

Na, ez így jó islesz, de tényleg nagyon fonors, hogy az étel soha ne maradjon előtte!najánlom a kong tölthető játékait, amihez vehetsz belevaló kekszet, vagy megtöltheted magad si konzervbe kevert táppal, hogy lefoglalja magát, ha egyedül kell lennie. Ja, igen, csak közben itt eszembe jutnak dolgok. Már kezdettől, abban az egy hétben kezd el az egyedülléthez szoktatni, hogy később ne sírjon. Kimész az ajtón, ha elkezd sírni, megvárod amíg abbahagyja, majd bemész. Utána folyamatosan nyújtod, húzod az időt, és mint a linkben is van, soha ne

köszönj el tőle, és ha megérkezel, addig ne figyelj rá, amíg körülötted ugrál, izgatott.

A másik a szobatisztaság. Szerintem ne szoktasd rá a kutyapelenkára, (nem tudom, hogy akartad e), hanem az első időkben járj le vele gyakran, ha kintre végzi a dolgát, akkor nagy dícséret. Inkább nézd el neki, pontosabban szólj rám ha rossz helyre végzi,

2012. máj. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

* szólj rá, (nem pedig rám, csak elírtam...) ha rossz helyre végzi, és mutasd meg neki, ogy hova kell, minthogy után azzal szenvedj, hogy pelusról kintre szoktasd.

Neveléshez: ha valami rosszat csinál, sose szólj rá utólag, ha lekéstél, akkor már mindegy, úgysem érti a szidást. Mindig csak akkor fegyelmezd, amikor éppen a rosszat csinálja. Na, hirtelen ennyi. :) remélem segítettem!

2012. máj. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot és az ötleteket pont ezen a héten rendeltem neki kong tölthető játékot kimondottan kölyök kutyának valót :) A pelenkával sajnos én úgy vagyok,hogy nem szándékozom ki vinni tudom,hogy ez így nem jó,de nem akarom kintre szoktatni,mert az udvaron van a másik kutyám + a macska ami aztán csavarog és hozza haza a sok bacit meg bolhát :S tudom,hogy ez szörnyen hangzik,de csak pelenkára akarom szoktatni ez az én hülyeségem,de ezt így látom jónak tudom,hogy így nem lesz szoba tiszta,de így elkerülhetek egy pár gondot pl: nincs otthon senki se aki kiengedje vagy összeverekszik a másik kutyámmal vagy összeszed valami bacit :) De szerintem ez nem olyan nagy gond másnak is a macskája az alomba pisil tudom hülye hasonlat,de nem sokban különböznek :)
2012. máj. 11. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!