Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Bandris kérdése:

Hogyan lehet leszoktatni a tyúkokkal való játékról?

Figyelt kérdés
9 hónapos Németjuhász elég fogékony. De még mindíg túlzott érdeklődést mutat a tyúkudvarra. Amikor elkapott egyet nem bántotta csak rárakja a két melső lábát és játszik vele kihangsújoznám nem harap bele csak lökdösi az orrával. De erről is le akarom szoktatni. Azt akarom hogy közömbös legyen a számára.

2012. máj. 12. 05:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Én tudom, hogy apósom hogyan "tanatotta" meg a tacsinknak, hogy a galambot nem bántjuk.

Most nem akarom ideírni, a vérbeli állatvédők válaszára én is kíváncsi vagyok.


Ők tudják, hogyan kell megvédeni a tyúkot úgy, hogy a kutya lelke se sérüljön! Állat-állat!

2012. máj. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld a közömbösítést. Kutyák között a kutyasuliban mi úgy tanuljuk, hogy jutalomfalat a kézben és azzal vezetjük/tereljük el a kutya figyelmét a többi kutya iránt. Próbáld úgy, hogy pórázra veszed, kimentek a tyúkok közé, fogsz pár jutalomfalatot a kezedbe és vond magadra a figyelmét, először nem baj, ha csak a jutalomfalatra figyel, később próbáld úgy, hogy akkor add neki, ha szólsz neki és rád néz, figyelmen kívül hagyja a tyúkokat. Ez a közömbösítés lényege.

Nagyon kölyök még, simán megtaníthatod neki :)

2012. máj. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

2-esnek ment a zöld kezecske.

2012. máj. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszi :)

Az biztos, hogy hosszú folyamat lesz, nekünk a suli keretein belül jutalomfalattal már nagyon jól megy, de pl. ha csak egy eü sétára ugrunk le (10 hónapos a kutyám) és nincs nálam épp jutalomfalat és az utcán lát meg egy másik kutyát, még nem mindig sikerül elterelni a figyelmét.

2012. máj. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bízzunk benne, hogy a kérdező tyúkjai azért túlélik. Mert ugye nekik is joguk van a félelem és dögönyözés nélküli boldog életre. :))))
2012. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így van :D

Amúgy én a nyuszim kapcsán is küzdök. Ugyanez a helyzet nálunk, mint a kérdezőnél a tyúkokkal, az én kutyusom sem bántaná, csak játszana vele. Csak mi panelban vagyunk, így nem egyszerű a figyelem elterelés, + az én kutyám iszonyatosan izgága, minden és mindenki érdekli :)

2012. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!