Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopszokról vélemény, tapasztal...

Mopszokról vélemény, tapasztalat? Milyen kutyák ezek, mire van szükségük?

Figyelt kérdés

Szeretnek futkározni,meg játszani vagy inkább lusta,otthon ülő tipusok? Mennyire szeretik a gazdit a többi "ölebhez" képest.

Csakmert eddig minden álmom volt egy nagy,erőteljes őrző-védőre alkalmas kutya,erre megláttam egy kis mopszot a szomszédban,annyira okos volt,és ugy figyelt,hogy egyből beleszerettem**



2012. máj. 12. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Mopszok alapvetően nagyon értelmes és okos,barátságos kutyák de ha kell házőrzésre is megállják a helyüket.

Egyáltalán nem otthonülő típus, inkább olyan örökmozgó szerű(30fokos melegben nem olyan mozgékony)

Ha megfelelően van ellátva, és jólnevelt, bevan tanítva stb. akkor hihetetlenül jó kutyus.

Ugyanarra van szükségük mint bármelyik kutyunak.Étel ital,nevelés,alvóhely,mozgás,simizés.és a gazdi szeretete :)

2012. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mopsz az tökéletes családi kutya:) Imádja az embereket,más állatokkal is általában jól kijön,és nagyon jó természete van kis bohócok tudnak lenni:) De nem örző védőre az biztos..Persze minden kutya elmehet örző-védőre de egy mopsz előbb megy haza a betőrővel mondjuk mint hogy megtámadná :)) Ki lehet képezni de ha házőrzőt akarsz,vagy kerti kutyát nem ajánlom semmiképp a mopszot! Mopsz az lakásba való kizárólag,nem is bírja a szélsőséges időjárást a nehéz légzése miatt!

Ápolása nem nehéz feladat,persze vedlésre hajlamos kutya,és a redőit ki kell tisztítani rendszeresen! Figyelni kell még nagyon a nyakára is nem szabad megszorítani,mondjuk nyakörvvel mert kieshet sajnos a szem e!

Futkározni is szeret,játszani meg pláne,de nagy melegben majd ha lesz mopszod,ne terheld túl soha,mert nehezen kapnak olyankor levegőt!

ÖSszefoglalva tehát,igen embercentrikus,játékos kutya aki tökéletes családi kedvenc lehet mivel gyorsan tanul és mindig a gazdi kedvébe akar járni:)

2012. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem van mopszom és nagyon okos,a gyerekeket is szereti,akármie belehet tanitani.Nem tudom,hogy a többi mopsz kutyus,hogy van,de az enyém mindent megeszik.Én megtanitottam arra,hogy más kezéből ne egyen csak is az enyémből igy elkerülhető a mérgezés,mert sajnos volt már rá példa...Hamar barátkozik ugyhogy nem érdemes házörzőnek.Nem szeret egyedül lenni,legalábbis az enyém nem,mert akkor ugy sir mint egy kisgyerek.A szemére különösen oda kell figyelni,evésnél vagy játszásnál könnyen megsérülhet,ami nagyon fájdalmas lehet neki,és más kutyákkal való verekedést elkell kerülni,mert igy is sérülhet.Erős ütéstől a fejére ki is folyhat a szeme.

A mopsz nagyon jó barátja az embernek és nagyon hozzá lehet szokni,de vigyázni kell rá,mert azért elég kénnyes természet.

2012. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!