Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell a németjuhász...

Miért kell a németjuhász kutyákat így megnyomorítani?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy szinte 80 %ban csak csapott seggűeket látok. Ez komolyan szép? Nem hiszem el,hogy ez tetszik valakinek,de az még hagyján,azt sem tudom elképzelni hogy ez jót tenne az állatnak.Gondolom ezek show vonalos kutyák,de ki találta ki ezt a baromságot?

20 éve még normálisan néztek ki


2012. máj. 12. 10:34
1 2
 1/14 anonim válasza:
48%
Hát igen.. Én sem értem, például a füllevágást se. "majd úgy szebb lesz, meg nem lóg a szemébe" :S Akkor olyan kutyát kéne választani amelyiknek alapból nem lóg bele..
2012. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

az semmi,egészségileg is rövidéletűek és még hézőrzésre sem alkalmasak.

A hazai show vonalú németjuhász állomány nagyon gyatra szerintem.

ónémetjuhásszal visszakelene keresztezni beléjük az igazi németjuhász vért,egyenes hát,egészség,házőrzés,stb...

2012. máj. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
első a fülvágás hogy jön a német juhászhoz!?
2012. máj. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már mások is észrevették pár évvel ezelőtt. Ha megfigyelted, azóta megy erről a szövegelés.

Egyébként egyetértek. Mindig is ez a fajta kutya volt a személyes kedvencem, elszomorít, hogy az ember lejárja a lábát, mire talál egy állítólag megfelelő helyet a vásárlásra, aztán még utána is kész szívroham, amíg kivárja, hogy megnőjön a kutya és akkor lehet, hogy nem volt szerencséje...


Régen valóban nem volt ennyire rémes a helyzet. Igazából, amikor eldőlt, hogy valószínűleg külföldön leszek az elkövetkezendő években, eléggé megkönnyebbültem. Előtte épp kiskutyát szerettem volna, és nagy gondban voltam a kérdésben említett probléma miatt. :(

2012. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

egyébként külföldön,mondjuk németországból egy show vonalú import kan az milyen lenne?

nem akarok venni egyenlőre még csak érdekel :)

2012. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
ott is ilyen szar a helyzet?
2012. máj. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Én sem értem, miért kell ezeket a mutánsokat tenyészteni.Szinte már nincs hátsó lábuk, nincs faruk, a csípőjük meg olyan, mint a ropi.

Ahol előzőleg laktunk, a kertben volt egy hatalmas, munkavonalú nj szuka, a rendőrségtől kapták a gazdái, mert ott túl sok volt a szuka.52 kiló volt, széles fejjel, gyönyörű küllemmel, és iszonyú erős őrző-védő ösztönnel.Oda csak az ment be, aki vagy öngyilkos akart lenni, vagy egyszerűen meghülyült. :D

Miért nem lehet az ilyen nj-ket továbbtenyészteni?

Eléggé szomorú, hogy a német juhász idáig jutott.

2012. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
de ezt miért fogadja el a fajta standard?
2012. máj. 12. 11:59
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy nagy, erős védőösztönnel megáldott, de barátságos(bejöhet bárki, játszik is az emberekkel, de ki csak akkor engedi az embereket, ha ott a családból valaki). Jó kiállású, munkavonalú, az az igazi "régi típusú" német juhász. Most két éves, nagyon okos, szép és erős, széles fej, erős testfelépítés. Mindenki megcsodálja az utcán is.

Szerintem nem érdemes show vonalas német juhászok között nézegetni, inkább a munkavonalon kell keresni. Ott azért még lehet "igazi" német juhászokat találni.

2012. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

igen,nézegettem, Yezo és Steinheart kennel nagyon jó szerintem

Yezoból Keno vom Haus Harris 65 cm,41 kg,nem a legnagyobb németjuhász,de szerintem pont az ideális,középérték és nagyon szép a munkája is meg küllemre is sokkal szebb az összes németjuhásznál vagy

Steinheart Condor az is nagyon szép és jó a munkája.

Viszont munkaszukákat a weblapon úgy láttam hogy marmagasság: 56,5 cm,25-29 kg,az nem kicsi?

írtátok hogy 52kg-os munkavonalú szuka,az nem ónémetjuhász? vagy ordas volt?

2012. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!