Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Hogyan győzzem meg?

Segítség! Hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 4 hetes kiskutyát akar magához venni szaporítótól. Szeretném meggyőzni, hogy a kiskutyát csak 8-10 hetes korban szabad elválasztani az anyjától, de én nem tudom a szakszavakat, keresek olyan cikket, amiben ezt (ennek fontosságát) bővebben kifejtik és elég meggyőző, vagyis leírja a kockázatokat, a kutya viselkedésére tett negatív változásokat a korai elválasztással kapcsolatban.


Előre is köszönöm!


2012. máj. 12. 11:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egy igazi tenyésztő hány hetes korában választja el a kiskutyákat? Szeretném meggyőzni, hogy tenyésztőtől vegyen kutyát!
2012. máj. 12. 12:01
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még ilyenkor a kiskutyusnak szüksége van az anyjára és arra a tejre,amit az anyja ad neki.Ha elhozza akkor a kicsi csak szenvedi fog és fog sirni az anyja után és az sem biztos,hogy tud rendesen enni,ennek az lesz a vége,hogy megdöglik.
2012. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes korában kerülhetnek új gazdihoz a tenyésztőnél született kutyusok.


[link]

2012. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lényegében úgy van, hogy 4 hetes kortól kezdődik a hozzátáplálás (táphoz), de emelett még szopiznak is. 8 hetes korukig a szocializáció miatt az anyjuk mellett a helyük.
2012. máj. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 12. 12:10
 6/13 anonim ***** válasza:

8-12 hetes korig kizárólag az anyja mellett a helye!!

fontos a szocializálásban! ideges, félénk kutyus lehet belőle ha elválasztják 4-5 hetesen!!

2012. máj. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a mamatej miatt jó ha ilyenkor még maradnak a kölykök. Meg lehet oldani nélküle is, de ha nem létfeltétel elválasztani őket, akkor nagyon nem kéne!

Másrészt a kölykök ilyenkor tanulják meg, hogy meddig mehetnek el. Más kutyákkal vannak összezárva, játszanak, feszegetik a határokat és jelzik egymásnak a határokat. Ez nagyon fontos szerintem a kutya személyiségének alakulása miatt szerintem. Négy hetesen még annyira pici egy kutyus, hogy nem is lenne szívem elválasztani az anyjától. Szemmel látható, hogy még szüksége van a "mamira".

2012. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem lehet meggyőzni. Mindjárt felrobbanok :@ Mindegy, az ő baja, ha ideggyenge, beteg kutyája lesz, nekem nyolc. Csak a kutyát sajnálnám, ha menhelyen kötne ki, de nem érdekel, én megpróbáltam. De akkor is tiszta ideg vagyok. Miért nem lehet várni egy jó alomra egy jó tenyésztőnél? Miért kell az első nyomoronc kutyát magához venni. Mindegy, nem idegesítem magam. Köszi a válaszokat. (de aki hül*ye, azzal nem lehet mit kezdeni)
2012. máj. 12. 12:38
 9/13 anonim ***** válasza:

mond neki ,hogy beteg és agresszív lesz a kutyája ha 4 hetesen hozza el!!!


ha tényleg nem érti meg akkor majd szembesül vele amikor a kijönnek a kutyán a betegségek és a viselkedési problémák..

2012. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

milyen fajta kutyát akar elhozni???


mert ha csivava,yorki akkor 1000 % hogy egy ideggyenge beteg és agresszív kutya válik belőle...

2012. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!