Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, fontos az...

Mit gondoltok, fontos az ivartalanítás vagy sem?

Figyelt kérdés
Beszélgettem erről egy ismerőssel.Teljesen más véleményen vagyunk.Kíváncsi vagyok,ki mit gondol erről?!
2012. máj. 12. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az olyan kutyáknál amelyek csak hobbi célra vannak tartva és nem tenyésztésre fontos az ivartalanítás.Nagyon sok betegséget meg lehet vele előzni és a szuka kutyákat nem kell évente 2x elzárni és nagyon figyelni rájuk,hogy nehogy egy kan befedezze.
2012. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ milyen a szituáció. Ha például egy kutya egészséges, normális viselkedésű és a gazdája hajlandó rá vigyázni, akkor nem életfontosságú. Nekem van ivaros és ivartalan kutyám is. Ha a kutya jól érzi magát és nem szaporítom, akkor senkinek semmi köze hozzá, hogy ivartalanítom-e. Macskánál szerintem sokkal fontosabb, mert azokat máshogy nem lehet megállítani, hogy ne szaporodjanak.
2012. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
12:31-el egyet értek.Amíg tudom kontrollálni a kutyámat és nem lesznek felesleges almok, senkinek semmi köze hozzá hogy ivaros a kutyám.
2012. máj. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Ott fontos, ahol fent áll a veszélye egy esetleges alomnak. Pl. falun, ahol mondjuk rossz a kerítés és ki-be szökhetnek kutyák.

Sajnos mára már rengetegen átestek a ló túloldalára és minden gazdit megszólnak, akinek ivaros kutyája van, úgy, hogy fingjuk nincs milyen körülmények között van tartva.

Én pl. panelban lakom, 16 éve vannak ivaros kutyáim, soha egy alom nem volt. Nem fogom csak azért kiheréltetni őket, mert most ez a trend.

2012. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Én ivartalanítás párti vagyok.Nekem még nincs kutyám.De ahogy olvasgattam erről,én fogom.

2012. máj. 12. 13:36
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

A szukákat szerintem fontos,persze csak a saját érdekükben.gyakori az álvemhesség,méhgyulladás,rosszindulatú dagantok .. meg tüzeléskor egy séta alkalmával is megbolondulnak a kanok tőle,nem hagyják játszani,élni,sétálni. Kan kutyát,ha normálisan van tartva,tehát nem tud kiszökni szerintem nem felétlen kell ivartalanitani.Én az egyiket ivartalanittattam,mert nagyon nem birta a többi kant,balhézott és semmivel nem tudtam letiltani normálisan.Ez meg is oldodótt az ivartalítással teljesen.

A másikat meghagytam ivarosan,vele nincsen gond.

2012. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Nem fontos,csak a gazdának oda kell figyelnie ,rendes kerítés mögött kell tartania a kutyát.

Nem értem amúgy ,hogy a fül és farokvágás ellen ágálnak egyesek és már be is lett tiltva ,de ha sokkal komolyabb belső nemi szerveket kivágnak, elkötnek a kutyában az meg tök normális nekik, sőt dícséretes ??

2012. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

2 dolog miatt is azt kell mondjam, hogy SAJNOS igen, fontos.

Bár eléggé természetellenes, hogy kivetetjük a kutyák ivarszervét, de mégis biztosan tudom, hogy soha többé nem lesz ivarosan tartott kutyám...

Egyrészt mert Magyarországon borzalmasan rossz a helyzet, ami a kutyák túlszaporodását illeti.

Másrészt mert az utóbbi évtizedekben annyira gyakoriak lettek az ivarszervi betegségek, rákos elváltozások, hogy 10-ből 7-8 kutyát biztosan érint az élete során.


Az én kutyám 2 és fél évesen lett ivartalanítva, és a doki szerint nagyon nagy szerencséje volt, mert kezdődő méhgyulladása volt.

2012. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben ivartalanítás párti vagyok, legyen szó szinte bármilyen állatról. Egy nyuszi és egy kutyus gazdija vagyok, mindkettejüket 6,5 hónaposan ivartalaníttattam. A kutyusnál egészségügyi előnye miatt, a nyuszinál szintén, de nála volt egyéb befolyásoló tényező is.
2012. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 klopusz ***** válasza:
100%

Szerintem az ivartalanítás nem rossz dolog, ha nem tenyésztésre tartod a kutyádat. Volt régen két golden retriever szukám (anya és lánya), egyszerre ivartalanítottam őket.

A jelenlegi kutyám (keverék kan) ivartalanítása is tervbe van véve, de sajnálatos módon 40 ezer forintom nincs rá.

2012. máj. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!