Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Amerikai staffordshiere...

Egy Amerikai staffordshiere terrier és egy macska? :S

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne őket megszoktatni? Még kölyök a stafi, és még könyök a kiscica..Eddig semmi gond nem volt, barátságosak voltak egymással. Cica is jól fogadta, az ismerkedést. Stafi nyalogatta a kiscicát, meg az orrával bökdöste. Szeretném, ha összeszoknának, és nagy korában sem bántaná a stafi a kiscicát. Most pont együtt nőlne fel a két kisállat. Szerintetek nem bántaná felnőtt fejjel? Szeretném jól szocializálni a stafit, igyekszem mindenféle állattal megismertetni, de a cica az új családtag, és nem szeretném, ha baj enne...

2012. máj. 12. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi korától hozzá van szoktatva a macskához akkor nem lesz semmi baj és amikor már felnőtt lesz akkor sem fogja bántani hiszen együtt nőttek fel.
2012. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kiscica ma került hozzánk, ismerkedésképen az ölemben volt, leültettem magam mellé a stafit is, de csak szimatolta, meg nyalogatta a picit. Utána már a cica maga is lemerészkedett az ölemből, bejárta a teraszt, stafi nem sokat törődött vele. Eljátszottak finoman, de semmi keménykedés nem volt. Most becsuktam a cicust a garázsba, mivel kell neki pár nap, mire teljesen megszok bennünket,és az új környezetet. Persze, kijárunk hozzá, ki is engedjük, de csak felügyelet mellett lehet kint. Most jön a vihar, jobbnak láttam őt külön tenni a kutyától.
2012. máj. 12. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha akkor nem bántotta amikor bemutattad neki akkor szerintem nem lesz semmi gond,de ha esetleg látod a kutyán,hogy bedurvul vagy nem elég finoman játszik a cicával akkor szólj rá.
2012. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én ugyan ebben a cipőben járok. nekem egy labradorom van 9 hetes és hét múlva jön a kiscica. Nagyon félek hogy esetleg eljátsza azaz játék közben baja esik a cicának.

A mi kutyánknak nagyon játékos a jelleme és félek a tű hegyes fogaival sérülést okoz a cicának.

Nektek milyen jellem a kutyus? Ő is ilyen nagyon szeleburdi játékos?? Az szerintem jó jel ha nyalogatta meg érdeklődött iránta. :)

Én is remélem hogy az én kiskutyám is hasonlóan fogadja majd a cicát. Csak addig nem jöhet a macska amíg a kutyus minden oltása meg nincsen.. :)

2012. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A miénk 3 hónapos szuka, és egy kis energiabomba! Ha nincs lefárasztva, szétszed mindent ami az útjába kerül, már most..:) Esténként 1 óra séta meg sem kottyan neki...Sajna, most egy durva boka rándulástól, ami majdnem törés lett, kimaradtak a séták. Hét elején sebészeten és a röntgenen töltöttem egy "kellemes" délelőttöt, ahol megállapították, hogy törés nincs, de pihentessem felpolcolva, jegelve a bokám; amin hozzáteszem, akkora dudor van, mint egy teniszlabda!

Szóval most teli energiával nem tud mit kezdeni a kis hölgy.. Egy kartondoboz volt neki útban, bár nem tudom honnan szerezte...

Mindenesetre cica- kutya kompatibilis, és a stafinek is bejött az új jövevény. Amíg együtt voltak, nem piszkálták egymást, bár a cica néha fújt rá, de hamar megnyugtattam, és konkrétan rá kellett parancsolni a kutyusomra, hogy higgadjon le, üljön a fenekén és várjon nyugton. Reméljük nem lesz gond később sem, tekintettel a nem egy súlycsoportra. Kissé aggódom, de reménykedem a legjobbakban. Mikor a cica kiszállt, kimerészkedett az ölemből, akkor sem támadta már le a stafi, igaz teljesen egyedül nem mertem hagyni őket.

Stafi tipikus kölyök, nagyon kajla, ugrálós, harapdálós. Nem tudja pontosan felmérni az erejét, nem tudja mikor okoz fájdalmat. Határokat persze ismertetjük vele, ugrálásról leszoktatás alatt van. Kajlaságot meg elnövi később.:)

2012. máj. 12. 23:03
 6/6 sippara ***** válasza:
Hogy sikerült a szoktatás? :)
2012. aug. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!