Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogyan beszéljem...

Szerintetek hogyan beszéljem rá a szüleim, hogy ideiglenesen befogadjuk kutyát menhelyről?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Nagyon szeretnék még 1 kutyát. A baj az, hogy 1 év múlva kiköltözünk svájcba, ott vannak cicák (a háznál, ahova költöznénk) és nem nagyon bírjál a kutyákat... :( ill. a szüleim nem akarják, azt mondják majd ha visszajövünk, vagy ha biztos, hogy ottmaradunk.... ezért gondoltam, hogy ideiglenesen lehetne örökbefogani kutyát:)

Van más állatom is :

- 1 kutyus, 16 éves, őt el tudjuk vinni, mert szereti a cicákat:)

- 2 tengerimalac

- 2 patkány

- 1 törpehöri

jahh mivel anyukám nem így sem akarna kölyköt ezért szerintetek lehet egy idősebb 4-5 éves kutyát is ideiglenesen örökbefogadni?

szerintetek jó ötlet?

előre köszönöm a válaszokat:)



2012. máj. 12. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem ne jó ötlet. Képzeld el hogy szegénykének hogy hiányoznál. Valószínűleg neked is rossz lenne ha nem mehetne veletek. Viszont vannak macskabarát kutyák a menhelyen, ha csak ez a gond. Ideiglenesen max úgy adják szerintem oda hogy közben gazdát keresnek nekik.
2012. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
persze ideiglenessel arra gondoltam, hogy amíg gazdija nem lesz...:)
2012. máj. 12. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem biztos,hogy jó ötlet lenne az,hogy ideiglenesen befogadjatok egy kutyát mert ha addig nem sikerül neki gazdát találni amíg elutaztok akkor vissza kellene vinni a menhelyre ami nem lenne túl jó a kutyának mert úgy még rosszabb neki ha egy ideig nagyon jó élete van és akkor utána visszaviszik a menhelyre.Jobb lenne ha majd akkor vállalnátok kutyát amikor kiköltöznétek vagy amikor már visszajöttetek.
2012. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
persze erre én is gondoltam... de mikor olvastam róla azt írták, hogy ha nem lehetne máshogy visszafogadnák... meghát nem gondolom, hogy 1 évig nem találnak neki gazdit,...
2012. máj. 12. 19:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Ideiglenes gazdihoz az a kutya kerül, amelyik:

-folyamatos ápolásra szorul, mert beteg, vagy

-szoptatni kell, mert nincs anyja, vagy

-van már gazdijelölt, lefoglalták a kutyát, de még nem tudják elvinni, vagy

-gyenge a kutya immunrendszere, de az oltásait még nem kaphatja meg, mert fiatal hozzá.

Nekem van ideiglenesbe egy 3 hetes cica és egy 4 hónapos kutya. A cicát szoptatni kell, a kutya pedig fiatal az oltáshoz, és gazdijelöltje is van.

2012. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként hatalmas felelősség, több órát elvesz egy napodból. Nekem is van saját macskám, de az ideiglenes állatok sokkal több energiát igényelnek.
2012. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
persze.. nekem lenne este kb 2-3 órám ill.2-kor egy fél óra óra
2012. máj. 13. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!