Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet erre mondani?...

Mit lehet erre mondani? (ivartalanítás)

Figyelt kérdés

7 hónapos havanese kutyám van és folyton azt hallom, hogy le kellene hoznom tőle egy almot a jövőben. Látni kellene hogy néznek rám, mikor mondom, hogy ivartalanítva lesz és nem szándékozom elletni.


Mindenféle választ kaptam már erre. Minek kell ivartalaníttatni? Sokkal jobb, ha előtte ellik egyet. Ma pedig valaki azzal jött, mikor mondtam, hogy a betegségeket akarom elkerülni, hogy több ezer éve ellenek a kutyák és semmi bajuk. De igazából bármit mondok mindenre kapok valami ellnérvet.


Az a baj, hogy én úgy gondolom, hogy senkinek semmi köze hozzá, hogy ivartalaníttatom-e vagy sem, de ha ezt mondanám, akkor rögtön én vagyok a bunkó. Csak engem találnak meg ezekkel a kellemes kérdésekkel, vagy másokat is lenéznek amiért ivartalaníttat? Ti hogy kezelitek ezeket?


2012. máj. 12. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem vagy egyedül, más is írt már ki kérdést ugyanezzel a problémával. Én nem tapasztaltam, az én kutyusom ivartalanítva lett. Nekünk nem szólt be senki, amikor megvolt a műtét, mindenki kérdezte, hogy hogy van (kutyások), nem lett-e baja, nincs-e változás, jól viselte-e.

Ne válaszolj nekik, amikor felmerül a téma, tereld el a dolgot. Semmi értelme az ilyen vitáknak.

2012. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan ivartalanítsd a kutyád,hiszen nagyon sok betegséget megelőzhetsz vele és nem kell évente 2x a tüzeléssel kínlódni.A mások véleményével pedig ne foglalkozz a te döntésed,hogy mit csinálsz a kutyáddal és mások ne szóljanak bele és amúgy is helyesen cselekszel mert ez a legjobb a kutyának.Nekem szerencsére ilyeneket mondani,hogy hozzak le tőle egy almot meg ez meg az de én biztosan megmondanám nekik,hogy ne szóljanak bele olyan dolgokba amihez nem értenek.
2012. máj. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól gondolod. Nagyon nincs hozzá közük, de úgy sem tudod őket meggyőzni. Ha valaki megkérdezi hogy ivartalanítod-e, akkor mondd azt hogy nem tudod. Ha meg elkezdenek traktéálni, hogy az ivartalanítás mekkora hülyeség, akkor vagy terelj, vagy mondd meg kerek peres, hogy el tudod dönteni mit akarsz kezdeni a kutyáddal. Ne bonyolodj ilyen vitába, mert nem lehet őket észérvekkel meggyőzni. Mert valamelyik ismerősünknek a harmadunokatestvére állatorvos, és így meg úgy, az ivartalanítás milyen fölösleges, stb...Röviden és tömören zárd le a témát.
2012. máj. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én megkérdezem mi a tök közük van hozzá. Akkor kuss van utána
2012. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az a legjobb, ha te tudod, hogy jól cselekszel. ha meg gyorsan, magyarázkodás nélkül le akarod rázni őket, mondd azt, valami örökletes betegsége van, vagy rákos a petefészke, és akkor nem kell magyarázni nekik.


Én megismertem egy bűnronda goldenfélét séta közben, és mondták a gazdái, hogy akartak egy almot egy falubeli másiktól, amit ismertem is, de még nem jött össze. Ez egy olyan kan kutya, ami már két évesen lebénult a diszpláziától, a rengeteg kezelésnek és műtétnek hála viszonylag jól jár már, de sosem lesz a régi, és az összes alomtestvérén kijött a betegség! És ezzel akarják befedeztetni a kutyájukat, aminek szintén van ilyen baja szerintem, csak vonszolja magát, tehénállása van... Hülyék az emberek.

2012. máj. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes ivartalanítani, és bizony van bőven baja a nem ivartalanítottaknak: méhgyulladás, emlődaganat, álvemhesség többek közt. Amerikában minden kutyát ivartalanítanak a tenyészállatok kivételével, nincs is annyi kóbor szerencsétlen az utcán meg a menhelyeken. Nem kell ellenie egyet, ez egy tévhit. Egyetlen dolog szól egyébként ellene, néha kialakul vizeletcsepegés akár évekkel a műtét után. Kezelhető, de jó ha tudsz róla, hogy van ilyen. Nekem két ivartalan szukám van, nagyon javaslom a műtétet.
2012. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ma pl. sógornőm kérdezte meg, hogy mikor lesznek kölykei (mintha magától értetődő lenne, hogy lesz), mert a 3 éves kislánya nagyon jól elvolt vele és neki tőle kellett volna kölyök. Ő mondta ezt a több évezredes dolgot is... Gondolom tetszett neki, hogy nem harapta meg a kutya a gyereket, amikor a farkát húzta. De az nem jut eszébe, hogy nem így született ez a kutya sem, elég sok időm és energiám van benne, hogy ilyen legyen. Javasoltam neki a menhelyi örökbefogadást, remélem legalább megmentenek egy kutyát, bár ő is csak kertben lenne egész nap.
2012. máj. 12. 18:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy egy kutya szül vagy 8 kutyát és azokat nehéz találni gazdát még ingyen is...


Ígyhát muszáj őket menhelyre vinni ahol rossz sorsuk lesz.Szóval jobb ha megműteted...ha pedig ilyen nagy szájuk van akkor mondd meg nekik hogy vigyék el és neveljék fel a kiskutyákat vagy ne szóljanak bele ebbe a dologba

2012. máj. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Aminap épp engem húztak fel pont így... Van egy menhelyi keverék snacink, snacisra is van nyírva. Még kölyök, de a menhely kötelezett minket az ivartalanításra 1éves kora előtt. Erre jön az ismerősöm, hogy hű, neki is pont snacija van, legyenek majd kiskutyák! Mondom, nem lesznek, ivartalanítva lesz, nem is fajtatiszta stb. Erre ő : hát hülye vagyok én? Egy kiskutyáért 30ezret is kaphatunk! Mondom, anyukád. Szóval igen, engem is zaklatnak ilyenekkel.
2012. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges ilyen vitákba belebonyolodnod. Mindenkinek a saját privát magánügye, hogy ivartalanittatja-e a kutyát vagy sem. Én kifejezetten ellene vagyok kankutyánál, de ez meg az én véleményem.

Ha tőled pedig megkérdezik, hogy mikor lesznek kiskutyái, egyszerűen válaszold azt, hogy még nincs tenyészszemléje, és pont. Ezzel elkerülöd az okoskodásokat. csak azt ne mond, hogy valami betegség miatt, babonából:)))

2012. máj. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!