Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 4 hónapos kiskutyámat ma...

A 4 hónapos kiskutyámat ma azon kaptam, hogy vizes a bundája, rossz a kedve, és nem akar enni, se tejet inni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy ma este mért maradt kinn az esőn.

Ma reggel mikor kimentem,ő ott ült,borzasztóan szomorú szemekkel.Hiába hívtam(habár hallgat a nevére) nem jött oda hozzám,csak nézett. Máskor,mikor fel akartam emelni vonyított,hogy tegyem le,most felvettem,és hangnélkül mardt. Bevittem a a fáskamrába,egy ládába puha zsákot tettem,és adtam neki tejet. Rá se akart nézni. Símogattam,ő csak nézett rám azzal a szomorú pofijával.

Kinti kutya, de természetesen van hol aludnia,nincs megkötve. Kisfiú. Még mikor kisebb volt észre vettük,hogy köldök sérve van,de egy ismerősöm azt mondta,hogy ha nem változik az alakja,nagysága,akkor nem éri meg műteni. Lehet valami köze a sérvének a mostani állapotához? Ha igen akkor mit tudok csinálni? Áat doki nincs közelben. De ha nincs köze hozzá akkor mi van vele?


2012. máj. 13. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:

a sérvnek nincs köze. oltásai megvannak?

Mindenhol van ügyeletes állatorvos és ügyeletes klinika is.

2012. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha vizes a bundája, akkor nem volt annyi esze, hogy elbújjon az eső elől. Átázott, fázik, talán melegebb helyre kellene vinni.
2012. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

4 hónapos kutyát nagy felelőtlenség kint hagyni a kertben főleg ilyen vacak időben,mivel nincs kialakulva megfelelően az immunrendszere! Valami súlyos meghűlés lehet a háttérben,a köldöksérvet minden esetben meg kell műteni,és kivételesen igazán bevihetnéd akkor már a lakásba megfigyelésre,ne egy fás kamrába dugd szegényt! Fél éves koráig melletettek kellene hogy legyen a helye,szabad ki-be járással utána kiszoktatni a kertbe!

Mindenhol van ügyeletes állatorvos,ha megírod melyik faluban/városban laksz rákeresek neked szívesen! Lehet nagyon lázas a pici,ha van lázmérőd dugd fel a popsijába és mérd meg a lázát,de humán gyógyszert ne adj neki semmiképp!

2012. máj. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ha a sérvet csak ismerős látta és nem orvos,akkor akutya oltatlan,sőt még a kötelező veszettség ellenit sekapta meg, amit be kellett volna adatni amikor 3 hónapos volt.

4 hónaposan oltatlanul, ha nem eszik azonnalrohanj vele orvoshoz,kb 50 féle baja lehjet és egyiket se biztos,hogy túléli.

(és a veszettség ellenit is adasd be, 80-200 ezer a büntetés)

2012. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vajdaságban élek,és falun. Az ismerősöm aki látta mezőgazdasági orvos (tehát tehén,disznó,stb...) Itt Felém nincs állatorvos. Az állataimnak van rendes helye ahol lehetnek. Meleg is van oda benn,szóval megfázáshoz nem valószínű,hogy köze van. És azért nincs a házban mert a tesvérem allergiás a kutyákra. A kutya anyja is vele van. Azóta a kutya még nem evet, csak vizet ivott. Természzetesen azóta a zsákot lecseréltem puha szőrös anyagra. De hiába fektetem rá, 5perc mulva felkel és járkál. Hány is mostmár és enyhén nyáladzik. És mostmár talán azt is tudom hogy mi az oka. Miközben símogattam egy kullancsot találtam benne. Utánna olvastam és el lett távolítva. De azt írták,hogy nem fogja túlélni.
2012. máj. 13. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Az állatorvos, aki tud tehenet stb. haszonjószágot gyógyítani, az tudja a kutyát is. Beszélj vele, adjon neki valami szurit, talán még nem késő!
2012. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jah és oltásai vannak. Veszetség elleni oltása is van,és csippje is van. Szóval ezen a téren minden ok.
2012. máj. 13. 17:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi lett a kutyussal???
2012. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Másnapra lett hívva az állatorvos,hogy ha tud segíteni akkor tegye meg,vagy ha értelmetlen a dolog akkor altassa el.De reggelre már késő volt. Reggelre elpusztult.... Senkinek se kívánom ezt az érzést,hogy elveszítse azt az állatot aki fontos volt neki!
2012. máj. 16. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!