Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben lehet valamit...

Ilyen esetben lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Szuka kutyánkat kerítésen belül tartjuk, soha nem szökik ki. A szomszéd kutyája viszont állandóan úton van. Egy kan vizsláról van szó. Szóltunk a szomszédnak, hogy akadályozza meg valahogy, hogy kiszökjön, mert vad, elhanyagolt kutya, nem örülünk, hogy az úton mászkál. Azt ígérte, tesz valamit, és biztosított arról, hogy többet nem fog kimenni a kutya.


Másnap a kutya a kerítésünk tetejét széttépve bejött az udvarra. Most a kutyánk vemhes. Ezen a kutyán kívül más kutyával nem érintkezett, az említett kerítéstépést több szomszéd is látta, de nem mertek semmit tenni, mert ez a kutya "veszélyes". Ebben az esetben kérhetem a kutya gazdáját, hogy térítse a kiskutyák menhelyre szállítását, vagy neadjisten, ha más mód nincs, elaltatását, vagy ennek legalább egy részét? Plusz az oltásokat, stb-t, ami a kiskutyáknak szükséges, amíg nem választhatók el az anyjuktól. Lehet butaság, de ez mind nagy költség, főleg 4-8 kiskutyánál, és mivel mi felelős módon, normálisan tartjuk a kutyánkat, nem hiszem, hogy a mi hibánk. Elajándékozni nem tudjuk a kutyákat, mert aki megbízható, és szívesen adnánk a kutyát, nyugodt szívvel, azoknak már van.


Voltunk a szomszédnál, de ő azt mondja, hogy bőven elég ha "elintézzük" a kiskutyákat. Ezt egyenesen felháborítónak tartom. Szerinte az, hogy menhelyre akarom vinni, vagy elaltatni a kicsiket, az "rongyrázás", és "falun nem ez a szokás".



2012. máj. 13. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalaníttassátok a kutyát, nincs gond a kölykökkel, ha nem születnek meg, nem kell őket "elintézni" sehogy, nem fogják a gazdátlan menhelyi keverékek számát gyarapítani, és a tüzelésekkor sem lesz több gond a kutyáddal, ráadásul egy rakás potenciálisan halálos betegséget előzöl meg vele a jövőben.

Hivatalosan szerintem semmiféle módon nem tudod rávenni a szomszédot a fizetésre, a te kutyád a te felelősséged. Ha hagyod elérhető helyen tüzelni, meg fogják dugni, ilyenek ezek a hormonok. Akármilyen kóbor kutya is lehetett volna a szomszéd eb helyében, a kellőképpen kitartó kutya bármin átmegy, csak hogy elérje a tüzelő szukát.

2012. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérheted, de rézsben a te hivád is, mert nem ivartalanttatad a kutyád, legalábbis mondhatja ezt a szomszéd. De sosem késő, ne azon gondolkodj, hogy hogyan tudnál pénzt lehúzni tőle bosszúból, hanem menj el most ivartalaníttatni a szukádta, max azt fizesse ki a szomszéd. De ha nem akarja, akkor inkább vidd el saját pénzen, nincs szükség sem több fajta jellegű keverékre, sem keverékekre. Így is több mint 13000 kóbor és menhelyi kutya van Magyarországon. Győzd le a bosszússágodat, és légy felelőségtudatos, vidd el ivartalaníttatni. Mert ha jól vettem ki, úgysem egy szuper kiemelkedő minőségű tenyészkutya a tiétek.
2012. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Hát, ivartalanítás azért nem volt, meg azért nem terveztük, mert itt egyáltalán nincs kóborkutya. Annak idején rengeteg volt, és sokat tettek azért, hogy a kóborállatok helyre találjanak. Ezért is okoz falusi szinten ekkora felháborodást, hogy van egy ember, aki nem becsüli meg, hogy itt állatok szempontjából rend van. Nemrég kapott az említett "gazda" egy büntetést a jegyzőtől, mert többen bejelentették, hogy mászkál, rongál, kóborol a kutya.


Valószínűleg az ivartalanítás lesz a megoldás akkor. Járunk orvoshoz rendszeresen, egészséges, gondozott kutya. Az állatorvos egy havi szinten kalkulált költség, így az nem gond. A mi orvosunk 35 000-ért vállalná a kutya ivartalanítását most, és ez nemvárt költségként relatíve nagy, ezért gondoltam arra, hogy a szomszédot rá lehet-e bírni erre. Na de majd megoldódik a dolog. :)


Még egy kérdésem lenne: ha a büntetés ellenére sem oldotta meg a gazda, hogy ne szökjön a kutya, mit lehet tenni? Ennyi az egész? Nem tudom, hogy azóta bejelentették-e őket a kutya miatt újra, de én nem szeretném, mert nem az a célom, hogy a családi költségvetésük büntetésre menjen el. De más ötletem már végképp nincs.

2012. máj. 13. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek,ivartalanítsd mindenképp a nem kívánt szaporulat miatt. Szomszédod úgyse fogja kifizetni sajnos ha már így áll hozzá az egészhez!

Persze szólj a szomszédodnak,de ha ez nem segít nem lehet vele megbeszélni,menj el egy jegyzőhöz és jelentsd neki az ügyet! Pénzt nem fogod visszakapni a műtétről de legalább lépnek az ügy érdekében és a szomszédod pénzbírságra is számíthat,főleg ha bevonod a többi szomszédságot tanúnak! Ez a legtöbb amit tehetsz,semmiképp ne hagyd hogy megszülessenek a kiskutyák! Valószínű egy menhely se venné be most,főleg így tavasszal zsúfolásig van az összes pont a tüzelési időszak miatt sajnos.

Ártatlan lelkeknek meg a halálát ne akarjátok,nagyon szomorú :(

2012. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem bosszúról van szó, hanem arról, hogy nem akarom, hogy bármi baja legyen a kiskutyáknak, meg ilyen-olyan emberekre rátukmálni.


Másodiknak: ez a bizonyos neveletlen kutya egy idős házaspárnak a tyúkjait ritkította meg. Szintén volt kerítés, a jegyző megtéríttette a tulajdonossal a baromfik árát. Akkor ezen a logikán elindulva az idős házaspár is hibás, amiért csirkét tartanak?


Itt egyébként nem feltétlen csak a mi szukánk problémájáról van szó, hanem arról, hogy anyagi kárt okoz lépten-nyomon a kutya, legyen szó tyúkról, kerítésről, kertről. Nyilván így, hogy nem ivartalanított a kutyánk, mi is hibásak lehetünk részben.


Na de kérem, melyikünk hibája elfogadhatóbb? Egy nem ivartalanított szuka zárt kapukon belül, vagy egy csatangoló, veszélyes állat az utcán, meg mások portáján?

2012. máj. 13. 12:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hanem hogy ez lehet a kifogása a szomszédnak, amiért nem fizeti ki.
2012. máj. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja, értelek. Köszi a választ! Őszintén szólva nem is remélem, hogy bármit is fizet, csak nagyon bántó, hogy nagyrészt az ő hibájából ez történt, és még a képembe röhög, hogy "felcsinálta a kutyája a miénket", szó szerint idéztem. Ő ezt rendkívül viccesnek tartja. Hát én annyira nem. :\


Viszont a kerítésünket ő és a kedves férje szerelgették egy egész napig. Legalább ennyit megtettek.

2012. máj. 13. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Ivartalaníttasd a kutyát, majd a szomszédok írásos vallomását (kint volt a kutya, bemászott a kertetekbe), az állatorvos szakvéleményét (kb mikor következhetett be a megtermékenyülés), valamint az ivartalanítás számláját tedd be egy csinos borítékba mellékelve egy levelet, melyben a felsorolt bizonyítékok alapján kéred a kártérítés kifizetését, a borítékot dobd a postaládájukba, vagy add oda személyesen a "kedves" szomszédnak. Ha nem hajlandó kifizetni, még mindig indíthatsz kártérítési pert. A szomszéd pedig nem jöhet azzal, hogy ivartalaníttatnod kellett volna, hiszen a kutya el volt kerítve megfelelően, az ő kutyájuk tépte szét a kerítést.



--- Ettől függetlenül a kutyátok érdekében is jobb ivartalaníttatni, sok rossz élményt, betegséget és állatorvosi költséget úsztok meg.

2012. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!