Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának megfelelő lehet...

Első kutyának megfelelő lehet egy spicc kutyus? A párommal német kis - vagy közép spiccen gondolkodunk. Mit szóltok?

Figyelt kérdés
Nehéz őket tanítani, szobatisztaságra szoktatni? Olvastuk, hogy mivel jelző kutyák, ezért sokat csaholnak, de ha korán elkezdjük a tanításukat, akkor csak egyet-kettőt vakkantanak majd. Megkérdezhetem, hogy erről hogyan lehet leszoktatni őket pontosan?

2012. máj. 13. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azon gondolkodj el inkább, van-e pénzed a kutyust rendszeresen kozmetikushoz vinni? Ugyanis az első időkben biztosan szükséged lesz rá, míg megtanulod a kutya ápolását. Azt is számold hozzá, hogy neked házi feladat gyanánt rendszeresen fésülni kell majd a kutyát. A tanításával ráérsz majd bajlódni,ha a kutya megvan már. Nem sok választásod lesz, kutyaiskolába érdemes lesz járnod. Javaslom olvasd el ezt az oldalt: [link]


Nagyon hasznos dolgok vannak benne.

2012. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csendes kutya kell, mert például társasházban laktok, és nagyon nem tolerálják a szomszédok az ugatást, ne vegyetek olyan kutyát, ami alapvetően ahngos típus. Aki ért hozzá, valószínűleg tudja mérsékelni az ugatást, de a kutya alaptermészetét nem lehet megváltoztatni, és ha nem sikerül egy egészséges szintre redukálni az ugatását, akkor meg kereshettek új gazdát neki. Pesze beszélgessetek erről tenyésztőkkel, ők tudják a legjobban, mennyire válnak be a spiccek ilyen téren, vagy mennyire nem.

Szobatisztaságra szoktatni minden kutyát egyszerű, minél sűrűbben kiviszed, megdicséred, ha lent végzi a dolgát, nagyot játszol vele utána, hogy ne a séta végét jelentse a pisi-kaki, mert akkor csak azért sem fog nekiállni, odafent meg csendben takarítasz utána, és előbb-utóbb szobatiszta lesz. Kutyája válogatja, hogy mikor, van hogy fél évig is eltart, de minél sűrűbben vagy lent vele, általában annál gyorsabb a folyamat.

Az ugatásról egyszerűen úgy lehet leszoktatni, hogy megtiltod neki. Ha feleslegesen ugat, rászólsz, megbököd, megrántod a nyakörvét, elküldöd az ajtóból - bármi olyat csinálsz vele, amitől abbahagyja. Ha van tekintélyed a szemében, nem egy komplikált dolog, de ehhez az kell, hogy első perctől kezdve nevelve legyen, ne csak úgy létezzen. A pici aranyos szőrös kutyákra sokan azt hiszik, hogy nem szorulnak nevelésre, hiszen sehol nem csinálhatnak gázt, de ha jót akarsz neki meg magadnak, akkor mielőtt hazaviszed, utánaolvasol a falkavezérségnek és alkalmazod a tanultakat, az első találkozástól kezdve.

2012. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 VBeata81 ***** válasza:
49%

Az első kutyám spicc volt. Imádtam, gyönyörű állat volt. De nagyon elrontottam a nevelését. Csak 12 voltam, mikor megkaptam, fogalmam sem volt a falkavezérségről, és kutyákkal szemben nagyon agresszív lett. Ez nem az ő hibája volt, hanem az enyém, és ettől függetlenül fantasztikus családi kutya volt, aki nagyon tudott szeretni.

Az ugatás nálunk nem volt gond, a kutyákat ugatta meg, de itthon (panel) alig volt hangja, a havám sokkal ugatósabb. Elég önálló, kicsit önfejű, de jól nevelhető kutyák, de fontos, hogy jól szocializáld!

A szőre viszont nagyon hullik, én sosem nyírattam meg, mert szerintem egy spicc úgy nevetséges, de rendszeresen , alaposan át kell fésülni.

2012. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 catygirl ***** válasza:
Szerintem jó választás egy kisspicc és le lehet szoktatni az ugatásról. Viszont a westie nem szoktatható le! nekem egy törpe és egy kisspitzem is van meg egy westiem is.
2012. szept. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem nagy spitzem van, ő házban egyáltalán nem ugat, kertben is nehéz rávenni. Ha a kölyökkutya ugat, fogd be a száját, és finoman rázd meg a tejét, majd engedd el, és ha nem folytatja, akkor dícsérd meg (ellenkező esetben megint). Így pár alkalom után leszokik róla.
2013. jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Egy kutyának az a dolga hogy ugasson! Utolsó marha nagy baromságot írt.
2015. aug. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!