Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem illetlenség, hogy a...

Nem illetlenség, hogy a szomszédom ráüvölt a kutyáimra, ha átjön?

Figyelt kérdés
Nem is csinálnak semmi rosszat, mindenkinek örülnek, és ő meg folyton zavarja, őket, meg rájuk kiabál, hogy : Nem mész innen? Kutyaiskolába is járunk velük és tanítjuk őket, mindenivel kedvesek, épp ezért az ilyen hozzáállást nem nagyon étik.
2012. máj. 13. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
De igen, illetlenség. Kedves szomszéd lehet...
2012. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne engedd be a szomszédod

2. Zárd el addig a kutyáidat ha muszáj beengedni

3. Kérd meg finoman, hogy ne kiabáljon a kutyáidra.


Ezt neked kell megoldanod. Nekem apósom utál minden állatot, pechére mi szeretjük őket. Van is macskánk, kutyánk, nyuszink. Mi nem engedjük oda őket hozzá, nem akarjuk, hogy finnyázzon, meg sértegesse őket (nyúl=mikor eszünk nyúlpaprikást?)....

2012. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Biztos fél tőlük, ki tudja. Nagyon sokan idegenkednek a kutyáktól. Szerintem neked kellene rászólnod a kutyáidra, hogy ne menjenek oda hozzá, ha látod, hogy tart tőlük, vagy nem szereti őket. Akkor nem lesz szükség arra, hogy kiabáljon rájuk.
2012. máj. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Első kettő, nem kell egyből a rosszindulatot feltételezni. Nem kell egyből lekapni a szomszédot sem a 10 körméről. Valószínűleg nem hívatlanul megy át. Nem írta a kérdező, hogy rosszban lennének a szomszéddal, csak egy problémára kért megoldást.
2012. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudja, hogy menhelyről hozott kutyák. kb. 3 hete hoztuk el őket, és azt is tudja, hogy tanítjuk/taníttatjuk őket. Ez a szomszéd évek óta jár ide, mindig is jóban voltunk ,ezért esik rosszul, hogy tudja mi a helyzet, azt is tudja, hogy nem harapós kutyák, nem tudom hogy jön most ahhoz, hogy rájuk üvöltsön.
2012. máj. 13. 14:09
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja amúgy a szomszédnak szabad átjárása van a kertünk felől, mivel megbízunk benne, sokszor "csak úgy jön". Fel lett világosítva, hogy vannak új kutyák.
2012. máj. 13. 14:11
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy félelemből csinálja, neki is van kutyája, és ő is mindig rám ugrál ha átmegyek, de ezért sosem teremtettem le. Ő meg ma úgy rá üvöltött az enyéimre, hogy behúzva fülüket farkukat, rohantak el, pedig csak oda mentek hozzá farok csóválva. Szarul esik, mert amúgy kedvelem az öreget, de néha önzően viselkedik. Tudja, hogy tanuló időszakban vagyunk és hogy új kutyák. Volt korábban egy német juhászunk, ő nagyon utálta a szomszéd bácsit. Később jöttünk rá, hogy valszeg ővele is ellenségesen viselkedett, amikor nem láttuk.
2012. máj. 13. 14:19
 8/13 anonim válasza:
100%
Nálam pont a fordítottja van ez egyik ismerősömhöz járok munka miatt gyakran , hát már bemenni sem szeretek ,van egy német juhász , meg egy Moszkvai őrkutyája, ez a két "jószág" versenyt ugrál az emberre egy fehér inget , vagy bármit teljesen össze sz@roznak . Gyerekkel nem is mernék bementi .. Párszor megemeltem a hangomat ebből rögtön vita lett , van az állatnak lelke . Jó , de a feleségemnek is van jobb dolga a ruha mosásnál ! Azóta mindig viszek egy teli vizes-palackot , és jé nincsenek cukorból :)))
2012. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8. ezt is megértem. Én vállalkozó vagyok és naponta járnak hozzám emberek kiöltözve, sokszor fehér ingben, sokszor gyerekkel, olyankor a nyakörvüknél fogva vezetem őket amíg beérünk a műhelyig. Ez azért is jó dolog, mert addig is gyakorlom a nevelést ők pedig szokják az idegeneket. Általában nagyon toleránsak és szeretik is őket az emberek.
2012. máj. 13. 15:06
 10/13 anonim ***** válasza:

De, baromi nagy illetlenség.

Ugyanakkor neked kötelességed úgy tartani a kutyáid, hogy senkit se zavarjanak. Mindegy, hogy milyen okos, barátságos kutyák, minden embernek joga van úgy élni, hogy ne kerüljön velük kapcsolatba ha nem akar.

2012. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!