Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozd vissza! Parancs, de hogy...

Hozd vissza! Parancs, de hogy tanítsam meg?

Figyelt kérdés
A kutyám már egy csomó trükköt tud, de a hozd vissza! parancsot még nem bírtam neki megtanítani, mert a játékot egyfojtában elviszi, azt várja, hogy kergessük érte. Ha nm kergetem, akkor lefekszik, és elkezdi rágcsálni. Ha a jutalomfalatot meglátja, rögtön leejti, és odafut hozzám! Kérlek segítsetek, hogy tanítsam meg neki?
2012. máj. 13. 14:10
 1/5 anonim válasza:
Hát akkor először is ne kergesd mert akkor azt hiszi hogy ő a falka vezér . Guggolj le és hívd magadhoz. Ha nem hozza azt a tárgyat akkor vid vissza a kutyát tárgyhoz és hívd oda magadhoz megint. Addig csináld amíg nem hozza azt a tárgyat. Hid el a a hatás garantált.
2012. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

és úgy se jó hogy eldobod,felkapja a szájába és magadhoz hívod és megdícséred? vagy ha odamegy akkor klikkerrel kapjon jutalomfalatot mondjuk?

Érdekes legtöbb kutyába pedig ösztönösen benne van ez:)

2012. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha az nem válik be, hogy te egy helyben vagy s úgy hívod magadhoz, akkor el is futhatsz, azzal biztosan magadhoz tudod csábítani labdával a szájában is, ha utol ér téged és odaér hozzád, akkor vedd ki a szájából a labdát és jutalomfalat.


De egyébként én ezt anno a lakásban csináltam a kutyával egy kicsi helyiségben, pont azért, mert ő is az az elszaladgálós típus volt. Mi úgy csináltuk, hogy a kutya eleve bent volt a szobában, nekem meg eleve már órák óta volt jutalomfalat a zsebemben, már hozzászokott a szagához, így nem lett "hiperaktív" a jutalomfalat miatt. Szóval bementem hozzá, előkaptam a labdát, és mikor már rá harapott, a szájában volt, odanyúltam és mondtam "Kérem", addig fogtam a labdát (vele együtt, neki még a szájában volt), míg el nem engedte, akkor "Nagyon okosa vagy!", plusz a jutalomfalat. Ha ezek után elkezd a jutalomfalatra koncentrálni az sem baj, akkor kezd el dobálni a labdát a levegőben és mindig kapd is el, húzd el az arca előtt, vond a labdára a figyelmet, ha rákap engedd el a labdát néhány másodpercre, majd újra nyúlj oda, fogd a labdát, és mond, hogy "Kérem" (vagy más parancsszó is jó) és ha elengedi, jutifalat és dicséret.


Ha ezt eleget gyakoroltátok, akkor már mehettek ki a kertbe (vagy parkba, akárhová) és ha messze van a kutya és mondod neki, hogy "Kérem", már szaladni is fog egyből, legalábbis nálunk így volt.


Azt meg jól mondták előttem, hogy nem szabad a kutyát kergetni. Ő kövessen téged (bárhová, bármikor, mindig), mert te vagy a vezető és nem a kutya. Ne hagyd, hogy kiprovokálja a kergetőzést. :-)

2012. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha labdamán, akkor a legjobb, ha két, lehetőleg egyforma labdával dolgozol, eleinte még kis területen, szobában, stb. Jutalomfalat is tökéletes megoldás, ha eléggé motiválható vele a kutya. De klikkeres tanítással kb. 5-10 perc alatt, ha tudod használni megfelelően a klikkert, bármelyik kutya megtanítható az alap apportra, persze eleinte semleges tárggyal.
2012. máj. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, remélem beválik!
2012. máj. 13. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!