Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehéz a tartása a csivavának...

Nehéz a tartása a csivavának csivavatartók?

Figyelt kérdés

tudom rosszul írtam a nevét...:)

panel lakásban lakok és szeretnék egy kutyulit, rövid szőrű csivavára tettem le a voksom. mit gondoltok a kutya wv-ről. amikor balatonra megyün kegy alkókocsiban kell aludnunk ami elég meleg nyáron, a kutya kibírna benne pár éjszakát? amúgy költséges a tartása?


2012. máj. 13. 14:45
 1/8 mogul válasza:
igen maga a csivava kölcséges egyik ismerősömnek volt 90.000 ft volt..ráadásul nagyon kell rájuk figyelni pl körömvágás érzékenyek a melegre ,hidegre szélre párára stb
2012. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. máj. 13. 14:52
 3/8 mogul válasza:
nm
2012. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mivel kicsik könnyen bajuk lehet, én nem választanám a fajtát, nekem is egyik ismimnek van csivavája és nagyon érzékeny az időjárásra, ha meleg van de hüvősebb szél fúj akkor már remeg mert fázik..amúgy a meleget jól viselik szerintem ,mivel ez egy Mexico-ból származó fajta és ott mindig meleg van, inkább a hidegre érzékenyek, amúgy a táplálása és a szőr ápolása nem okoz gondot, következetesen kell nevelni..

szóval igazából egyáltalán nem költséges kutyafajta, viszont egészség ügyileg lehet költséges..

ha nagyon szeretnél ilyen kutyust akkor vegyél egyet ,de jó helyről, ha meg inkább meggondoltad magad akkor én a bichonokat( havanese, frise) tudom ajánlani barátságosak,könnyen tanulnak imádják a vizet, a meleget is jól viselik, igaz naponta ki kell fésülni a szőrét, de ha nem akarod hosszúra hagyni akkor 3 havonta nyíratni kell, nekünk egy havanese-ünk meg egy bichon frise-ünk van, egészséges kutyafajta mind kettő.. mi évente 2x (tavasszal és ősszel)visszük őket kozmetikába és jó rövidre lenyíratjuk a szőrüket, amikor hosszú a szőrük két naponta kifésüljük őket, amikor rövid akkor egy héten csak egyszer, a szőrük nem hullik!! a csivavájé viszont igen..

2012. máj. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

17:03-as vagyok


mi is panelban lakunk, amikor jó idő van eltudunk menni kirándulni is velük mert nagyon jól bírják és imádják is :)


ha esetleg kérdésed lenne a két fajtával kapcsolatban vmire akkor írj privátba :)

2012. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :))
2012. máj. 13. 19:31
 7/8 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Tapasztalataim alapján egyáltalán nem nehéz a tartása, bár mint minden kutyánál vannak bizonyos dolgok amire oda kell figyelni. A méretük miatt sok veszély leselkedik rájuk. De egy kis odafigyeléssel ki lehet védeni a baleseteket. De NAGYON EGÉSZSÉGES fajta! szóval a betegeskedése nem fog földhöz vágni ;) Télen egy kis kutya ruhával meg lehet oldani a hideg problémát is. Alapvetően nagyon okos játékos és egyben tanulékony kiskutya. Könnyen lehet tanítani, ha hamar kezded. Nem akaratos makacs, de minden a nevelésén múlik. De nagyon ragaszkodó fajta. Egy embert fogad el gazdájának és másoknak csak bizonyos mértékig enged meg dolgokat. Például az én kiskutyám amikor alszik és megsimogatom akkor álmosan felnéz és hagyja hogy tovább simogassam. de ha ugyanezt más csinálja akkor nagyon rámorog az illetőre.

A kutya ára kb 50körül van... de én ismerőstől kaptam így akciósan 30 volt. Ajánlom hogy nézz szét ismerősök között hátha neked is szerencséd lesz.

A lakókocsi szerintem számára nem lenne baj, már csak az apró helyigénye miatt sem.

A kezdeti ára + az oltások és néhány felszerelés kicsit húzós de ha már ott lesz hidd el nem fogod sajnálni rákölteni a pénzt.


Én nagyon ajánlom és ha tényleg nem egy hirtelen fellendülés akkor vágj bele, ahogy nyílik lehetőséged rá, hidd el nem fog csalódást okozni.

Remélem tudtam segíteni. :)

2012. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, sokat segített! :))
2012. júl. 1. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!