Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenkit megugat a kutyám....

Mindenkit megugat a kutyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy bichon bolognese kiskutyám,most 11 hónapos. Minden rendben van vele,de folyamatosan ugat és morog. Mihelyt meglát valakit az ablakból elkezd ugatni.Ha kopgnak az ajtón ugyan ez a helyzet.Viszont séta közben,vagy vagy ha nem a ház terüléten van semmi gond nincs. Kb,napi 2-3 km-t megyek vele (45 perc),szóval nem hiszem hogy a lemozgatással lenne a gond.

2012. máj. 13. 15:18
 1/4 Irisz42 válasza:

Szia!!


Én úgy gondolom itt nem a neveléssel vagy a kutyával van a baj. Egyszerűen ilyen a kutya. Lehet kicsit félős. De a baj maximum az lehet, hogy nincs "barátja". Szóval nem találkozik sok kutyával. ÉS tanítani kellene egy kicsit. Nem csak a sétával kell foglalkozni vele hanem ki kell menned beszélni hozzá és simogatni kicsit leülni vele. Ha ugat fuss te is oda és nyugtasd meg. :)

2012. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sziia :) ezzel végülis semmi gond nincs azon kívül hogy kicsit idegesítő lehet a helyzet :/ ! Minden bizonnyal azért csak a házon belül ugat vagy hogy ha kopognak mert otthon érzi magát és sajátjának érzi a házat /részben igy is van mert az az ő területe is/ és azért csinálhatja ez mrtz őrzi a területét :) leszoktatni erről nemistudom talán ugy lehetne hogy ha megnyugtatnád ilyenkor :) hogy nem "jönnek a betörők" csak ismerősök vagy olyan emberek akik nincsenek veszéllyel az otthonára :) ez egy kis simogatással vagy pár nyugodt kedves szóval elképzelhető hogy elérhető :)

A mozgással nem lehet a gond ha ennyit sétáltatod :) csak ez az ötletem van remélem segítettem :)!

2012. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok ! Köszönöm szépen a válaszokat. És még mielött azt félreértés, szeretet-et is kap eleget :) Csak hát elöször a mozgás,utána fegyelem majd a szeretet ;)
2012. máj. 15. 19:50
 4/4 A kérdező kommentje:
El is felejtettem: Nagyon sok barátja van,rendszeresen járunk vele kutyás közegbe :)
2012. máj. 15. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!