Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak azt hogy poráznélkül legyen egy réten, vagy az utcán?

Figyelt kérdés
1év 6 hónapos staffiról van szó. Kutyákra nem megy, emberekre sem, szelíd! és hol, milyen helyen tanitsam meg neki ?

2012. máj. 13. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Utcán ahol sok az ember ne legyen póráz nélkül mert tilos, réten, vagy elhagyatott helyen még oké a dolog. Tudnia kell a láb mellett követést, a behívást ezer százalékra, és a nemszabad fogalmát.Jó ha tudod ültetni vagy fektetni távolból is. Ennyi elég is.De ezt először pórázon kell megtanítani. Én úgy értem el ,hogy figyeljen rám és visszajöjjön a mezőn is,hogy rengetegszer elbújtam elölle ,elfutottam másik irányba mikor el volt engedve.És mivel nem akart gazdátlan kutya lenni,midig ahogy észrevette ,hogy a gazdi sehol vagy elszalad ,ő is szaladt vissza ahogy tudott.Aztán rájött ,hogy a gazdija ilyen szökős fajta és fél szemmel mindig figyelt, túl messzire nem ment:D
2012. máj. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Van csepelen egy "rét" nem tul nagy, de viszont néha-néha járnak kocsik és vannak kiskutyák is az zavaró tényező ugy-e ? Egyébként ha kutyát lát és rá szolok, hogy marad akkor lefekszik ez jó ?
2012. máj. 13. 16:05
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha a kutyád egyébként szófogadó, hallgat rád, akkor nem lehet gond.

Én tudod mikor engedtem el először a kutyámat? Amikor 3 hónapos volt, és második alkalommal vittem le sétálni:)

Találkoztunk egy kutyával, és a gazdija mondta, hogy elengedhetem. Azt hiszem nagyon nagy szerepe van annak, hogy bízok a kutyámban, és a kutyám erősen kötődik hozzám. Az elmúlt 6 évben (ezt csak csöndben mondom) összesen kb. 40-50 alkalommal volt csak pórázon. Pedig minden nap 4x viszem sétálni. Soha nem ment el tőlem, soha nem hagyott ott másik kutya/ember miatt.

Dolgozz azon sokat, hogy erős kötődés legyen, és gyakorold sokat a behívást. Még akkor is, ha már el merted engedni.

2012. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyszer lássalak meg a kutyáddal együtt felrúglak póráz nékül......ezért félnek mai napig a rottiktól,pitektől,nekem rottim van és nem lehet úgy elmenni az utcán hogy nem mondják hogy ezis harci kutyát vett,pedig egyátalán nem harci........
2012. máj. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, Te egy nagyon intelligens ember lehetsz. Szerinted azért félnek a kutyáktól, mert póráz nélkül vannak?

Igen, kizárólag ez lehet az oka...

2012. máj. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen ezért is....mert sokan nem tudják kezelni és abból vannak a bajok,iqbajnok
2012. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
"Egyszer lássalak meg a kutyáddal együtt felrúglak póráz nékül" - leírsz egy ilyen primitív hozzászólást úgy, hogy fogalmad sincs arról, hogy a kérdező kutyája mennyire szófogadó.
2012. máj. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az mindegy mennyire szófogadó,amit nem lehet azt nem.Vadász vagyok és volt már olyan hogy a póráz néküli kutyát majdnem belőttem,azt hittem nyúl de a magaslesről nem látszódott utána ott sírtak.Engem nem érdekel amit nem lehet azt nem.
2012. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez így, van ,ha szabály van rá hogy kötelező a póráz akkor semmilyen kibúvó meg mese nincs! Majd a rendőrnek is meséljétek,hogy dehát én olyan jó vezető vagyok ,hogy nekem lehet gyorshajtani!
2012. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

mert a sebességkorlátozást, biztonsági övet, zebrán gyalogosok átengedését, stb. aztán marha sokan betartják.

Tényleg az a legnagyobb probléma ezen a nyomorul bolygón, hogy néhány kutya póráz nélkül sétál?

2012. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!