Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MI a különbség belga juhászoko...

MI a különbség belga juhászokon belül?

Figyelt kérdés

Már mint hogy a vérmérsékletre temperamentumra gondolok. A négy alfaj groenendael

tervueren

malinois

laekenoi


2012. máj. 13. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Google miért is nem jó neked ehhez? Minden le van írva a neten, csak el kell olvasnod :) Tudom, biztos személyes tapasztalatok érdekelnek, de szerinted például a tenyésztők oldalain nem személyes leírások vannak? (Segítek: de :))
2012. máj. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a laekenoi a "legkeményeb" közülük, határozott kéz kell hozzájuk, de elég ritkák errefelé szerintem. Aztán a malinois. Kiváló sportkutya, megállja a helyét őrző-védőben, ehhez hasonlókban. Elterjedt rendőrkutya. Ugyanakkor "szelídebb" sportokban is jól érzi magát, pl frizbi, agility...

A tervueren és a groenandael szelídebb természetűen. Egy pár egyenesen "szégyenlős akikkel találkoztam (nem félős). Terápiás kutyának is jók. Kitűnő sportkutyák, frizbi, agility, engedelmes stb. Értelemszerűen őrző-védőre és ehhez hasonlókra nem használnám őket, bár biztos, hogy meg tudják tanulni. Terelni is láttam már mindegyik típust.

2012. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!