Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 6 hónapos Briard (Berger...

Egy 6 hónapos Briard (Berger de Brie) hány kilós kell, hogy legyen? Kan

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

csütörtökön hoztunk ki a gyepiről egy kutyust, valószínűleg szaporítós Briard.

(Állatorvos és kutyakozmetikus mondták, nem én gyártom a sztorit.:))


Mellesleg a viselkedése is tiszta Briard, már a leírások alapján.


No csütörtökön 13 kilós volt, iszonyú sovány.

És kíváncsi vagyok, kb. hány kilóval kevesebb, mint most.


(Autóból dobták ki, ráadásul ez a 6 hónap is olyan kor, hogy kb. ekkortájt szoktak megválni a nyakukon maradt szaporulatól a k.csögök.)



Köszi a válaszokat!:)


És nagyon megköszönném, ha esetleg személyes tapasztalatokat, vagy bármilyen nem guglis infót megosztanátok róla!:)


2012. máj. 13. 17:51
 1/4 A kérdező kommentje:

*hány kilóval kevesebb, mint most = hány kilónak kellene lennie.

Jól beszélni a magyar.:D

2012. máj. 13. 17:52
 2/4 anonim ***** válasza:

kan vagy szuka?

azért az nem mind1 egy felnőtt kannak kb 35-38 kg körül kellene enni egy szukának meg 32-34 kg körül flenőtt korában

6 hónaposan egy kannak kb 25-28 kg

szukának is 22-23 kg.

Ha a hátsó lábaid duplafarkasköröm van akkor tutira briard.

ez a fajta ismertető jegye.

2012. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!:)


Kan!

Durva!!!

Akkor kb. 10 kiló mínuszban van!!:O:O:O

Ráadásul a lábán meg az arcán is olyan sebek vannak, mintha cigicsikket nyomtak volna el rajta.



farkaskarma nincs, de amúgy meg annyira megszólalásig hasonlít, és a füle a leggyanúsabb, a doki szerint csak a briardoknak van ilyen fülük, az arca is nagyon durván hasonlít, a szőrszerkezete és az árnyalata, a testalkata, még a viselkedése is briardos, ezért gondoljuk, hogy szaporítós lehet...


No de mindegy, nem ez persze a lényeg, csak egy kis segítség, hogy megismerjük...:)

(Mondjuk én csak az ideiglenese vagyok, csak szeretném a leendő gazdit minél több infóval ellátni. Mondjuk már megvan a gazdi, 2-3 hét múlva tudja fogadni (miért???), de nem sok érdeklődést mutat, facebookra egy egész albumot feltöltöttem, ebből 1 db. képet like-olt, kérdés, érdeklődés egy betű se, na mindegy...)


Ment a zöldkéz!:)

2012. máj. 13. 18:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen kb 24-25 kiló kell hogy legyen!


De kétlem hogy szaporítós briard lenne, ugyanis nincs belőlük sok az országban. Inkább valami nagyon hasonló keverék. Meg mi az hogy briardos fül, mert ilyen sincs! :)


A briard viselkedése meg olyan mint a legtöbb családcentrikus pásztor kutyáé.


Egy ex-briard tulajdonos (nyáron pusztult sajnos el! :(( )

2012. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!