Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha egy 11 hónapos...

Mit tegyek ha egy 11 hónapos kan bullmasstiffom van és naponta elszökik 2-3?

Figyelt kérdés
Ha nem vagyunk otthon nem is szökik el, akkor elöl vár minket!!! Ha hazamentünk 2-3 perc múlva a kerités szétszakítva (pedig már 3x megjavítottuk)!!!! Mit tegyek??? Hetente 4-5x van sétáltatva és már nem is a szukákra megy????

2012. máj. 14. 16:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát, mondjuk tartsátok a lakásban, ivartalaníttassátok és naponta minimum 2x vigyétek sétálni. Ezzel meg is oldódnának a problémáid. Más is így csinálja...
2012. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden bizonnyal kevés a séta (bullmasztiffnak napi 2 óra intenzív mozgás kéne) valamint kéne csinálni egy rendes kerítést. Beton alappal.
2012. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
de az egész kerítést lebetonozni az nagyon sokba kerül!!! :((
2012. máj. 14. 16:57
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondták az előttem szólók is... Ivartalanítás és a séta. Nekem is Bullmasztiffom van, igaz nekem kislány de ő is igényelte a mozgást. Az, hogy kertben van és mert nagytestű kell neki a séta. 2 órán keresztül a parkban futkározott és mikor haza értünk egy szava nem volt. Fárazd ki és nem fog elmenni. ( :
2012. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
háát sztem kutya házba nem való!!!!
2012. máj. 14. 17:00
 6/17 anonim ***** válasza:
Figyelj, az alap nélküli kerítés nem kerítés csak tákolmány. csináltok körben egy beton alapot és arra jöhet valamilyen acélkerítés (láttam olyat aki sima 6-os betonacél hálót festett le, egész jólnézett ki.
2012. máj. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
ja és kutyaiskolát végzett 2 hete!!!
2012. máj. 14. 17:06
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is bullmasztiffom van, lakásban. 10,5 hónapos ivartalanított kan.

Iszonyatosan család centrikus, imád velünk lenni.

Mozgásigénye sem túl nagy, de ezt gondolom te is tudod, sétálni is viszitek. Minden nap szánj rá 1 órát a sétára, több nem kell, mert ennyitől is kifárad, plusz nektek még ott van napközben a kert is.

Én a helyetekben beengedném a házba, hogy veletek is legyen!

2012. máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Ivartalanítást kifelejtettem.

Fűzzétek szorosabbra a kapcsolatot, amit írtam, engedjétek be a házba.

Mi hétvégente kint vagyunk vele anyósom hétvégi házánál, ahol nincs kerítés, 20-30 méternél még így sem megy távolabb tőlünk.

2012. máj. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kutyasulit? Mert ahogy látom nem egy jó fajtát. Itt is leírom megint, egy normális kutyasuli a kutya-gazda kapcsolatának helyes beállítására megy rá, a kötődésre és a viszonyok rendezésére. Ott nem a kutya tanul, hanem a gazda, mégpedig azt, hogy hogyan tudja megoldani a problémákat, hogyan tud javítani a kapcsolatán a kutyájával, hogyan tudja a viszonyukat rendezni és nem utolsó sorban, hogy hogyan tudja kielégíteni a kutya ösztönenergiáit.

Nálatok ezek mind hiányoznak. Ezt sürgősen orvosolni kellene. Ami rossz hír, hogy a szökést, különösen ha berögzül, kegyetlenül nehéz kivenni a kutya életéből. Nehezebb leszoktatni erről, mint az agresszió vagy félelmi problémákat megszüntetni. Ezt elrontottátok, de persze van megoldás, csak megfelelő segítség kell hozzá.

2012. máj. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!