Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rászoktatni a...

Hogyan tudnám rászoktatni a kutyámat arra, hogy ismét kutyaeledelt egyen?

Figyelt kérdés
Tavaly szilveszterkor elszökött a kutyám. Megtalálta egy család és 1 hétig náluk volt. A nő meg úgy elkényeztette, hogy semmi mást nem kapott csak virsli, leves, sült hús meg ilyenek. Semmi kutyaeledel. És azóta sem tudom megetetni vele a kutyaeledelt. Próbáltam már, hogy 1 napig nem adok neki enni semmit aztán másnap adtam neki kutyaeledelt, de nem ette meg. Aztán összekevertem neki a kutyaeledelt kutyapástétommal, aztán rendes bolti pástétommal, de sehogy sem eszi meg. Levesbe is beáztattam már, de úgy sem eszi meg. Légyszi segítsetek. Nagyon drága így az etetése, mert naponta 3szor etetem és nem kis termetű kutya. 1 napra 1 doboz kutyakonzerv. Nem kis mennyiség meg ár amit megeszik :S

2012. máj. 14. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:

1 nap egy nagytestű kutyusnak semmi. Sokáig, több napig vagy akár 1-2 hétig is bírja egy-egy kutyus.

Keress egy jó minőségű száraz tápot (ha gondolod, segítek), ha nem nyúl hozzá 10-15 perc után vedd el, ezt minden étkezésnél csináld meg. Lehet, hogy pár napnak vagy akár 1 hétnek is el kell telnie, mire enni fog, de megéri.

A konzervek 80%-a amúgy is víz, szóval ez egyébként sem jó neki.

2012. máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Legutóbb Royal Canin kutyatápot adtam neki, de azt sem eszi meg. Már nem tudom, hogy mit lehetne... Az állatorvos azt mondta, hogy hiába veszem meg a legdrágább vagy a legolcsóbb kutyaeledelt, egyik sem fog ízleni neki, mert mind ugyanazokból a hozzávalókból készül csak a formája és a csomagolása más. Nem tudom, hogy mit csináljak vele, de ez így nem mehet tovább. Előbb vagy utóbb le fog fogyni, pedig szép nagy és erős kutya. Eddig 15 kg volt, most már csak 12 kg :S
2012. máj. 14. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, ha éhes lesz, megeszi, csak tarts ki.

Azért csinálja ezt, mert hamar feladtad és mindig kapott a fogára valót, azért nem eszi, mert arra számít, hogy te úgyis adsz neki másikat, ami jobban ízlik neki, tehát válogat. Ha igazán éhes lesz, nem fog válogatni!

2012. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van, legyél kemény. Egy kutya sem halt még éhen úgy, hogy volt előtte kaja.

Én mondjuk percekig sem hagynám előtte, amint ott hagyja, mehet vissza a táp a zacskóba, másnapig elvan. Kaja előtt mindenesetre futtasd meg jól, a fáradt kutya sokkal éhesebb, mint az, amelyik egész nap nem csinált semmit.

2012. máj. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Minden nap futtatom elég sokat, de attól sem jön rá az ehetnék :/ oda teszem neki a kutyatápot, aztán felborítja és várja a konzervet
2012. máj. 14. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor csak szó nélkül szedd össze és tedd el. Lehet, hogy napokig nem fog enni, de nem hal éhen.
2012. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!