Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Körülbelül mennyibe kerül egy...

Körülbelül mennyibe kerül egy csivava tartása egy évre?

Figyelt kérdés
ebbe mindent beleszámítva:orvosi költégek, kellékek, tápok stb...
2012. máj. 14. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:

az első évben az oltások, féreghajtások kb 20-25 ezer.

utána csak 10 ezer évente.

a kaja nem sok, de ha patelláűs, szemműtét kell...stb az többszázezer lehet. általában minden kutyásnak érdemes 200 ezret félretenni, ha hirtelen kell a kutyának,akkor ne legyen gond

2012. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen!! :)
2012. máj. 14. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megbízható helyről veszel egy -remélhetőleg- egészséges kutyát, akkor az orvosi költség kb. 20 ezer forint. Az én kutyám egészséges (yorkshire) de olyan év nincs, hogy ne történjen valami gigszer, ami miatt 10-20-30 ezer forintokat kell a dokinál hagynunk. Szóval nem árt, ha olyan 40 ezer forintot félre tudsz tenni orvosra.

Az etetése 6-8-10 ezer forintból megvan, és akkor már a legjobb tápokkal számoltam.

Havonta kell rá bolha és kullancsírtó csepp, ez havonta kb. 1000 forint, szóval évi 12-15 ezer, arról függ, hogy mit használsz.

Gondolom őket is el kell vinni néha kutyakozmetikushoz, az olyan 3-4 ezer forint/alkalom.


Nagyon nehéz így megtippelni, de évente 80-100 ezer szokott lenni.

Nekünk a legolcsóbb évünk (5 év alatt) 67 ezer forint volt, a legdrágább 173... És még akkor sem volt semmi komoly betegsége, csak ivartalanítva lett, tavasszal allergiás lett valami virágporra, illetve megcsípte egy szúnyog, ami miatt bőrférgességet kapott (és ultrahangot kellett csináltatni, meg 3x vérképet nézni)

2012. máj. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát igen oylanok gondolom mint a gyerekek, ebbe persze belegondoltam hogy nem lesz olcsó mulatság és neked is nagyon köszönöm! :)
2012. máj. 15. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!