Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassuk össze a kis...

Hogyan szoktassuk össze a kis kutyát a régi kutyánkkal, ha a nagy így viselkedik? (bővebben)

Figyelt kérdés

A nagyobb kutyánk már régóta a család tagja, egyébként vak (de jól tájékozódik az udvaron).

Az állatorvos ajánlotta, hogy szerezzünk mellé egy kiskutyát aki majd vezetgeti.


Szombaton hozták az új jövevényt, elég hamar megbarátkozott de az egész éjszakát végig nyüszíti.


Rexi (az idősebb kutya) nem foglalkozik vele, de ha a kicsi a közelébe megy, vagy pl. hozzáér már rögtön gyakorlatilag rátámad.


Nem merem őket egyedül hagyni, pedig nem tudok napi 24 órában kint lenni velük.


Mit tegyünk, hogyan szoktassuk össze őket?


2012. máj. 14. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy ez jó ötlet volt... Egy idős, vak kutya mellé egy kölyköt? Háááát, na mindegy.

Szerintem jó lenne, ha 1-2 napot együtt lennétek, menjetek sétálni, hogy megszokják egymás közelségét.

2012. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

falun lakunk, az utcára kutyát kivinni "öngyilkosság", sok a kóbor kutya meg ilyesmi.

szóval csak itt nálunk az udvaron tudnak lenni, van egy kenel, a nagyobbik kutya ott volt az első nap mikor megérkezett a kicsi.

2012. máj. 14. 19:32
 3/13 anonim ***** válasza:
Aha. Szóval úgy vállaltatok kutyát, hogy tudtátok, az alapvető szükségleteit sem tudjátok majd kiegészíteni. Nem csoda, hogy nyűszít, ha nem találkozhat fajtársaival, új ingerekkel.
2012. máj. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
* kielégíteni
2012. máj. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

de igen, nagy az udvar van elég helye meg minden. az egyetlen baj hogy fogalmam sincs hogy szoktassuk össze őket.


egyébként én nem is akartam még egy kutyát a házhoz, nem is tudtam róla hogy jönni fog. szóval az alap kérdésre légyszives.

2012. máj. 14. 19:53
 6/13 anonim ***** válasza:

A kutyának szüksége van a változatosságra. A nagy udvarba bezárva lenni olyan, mintha neked egy baromi szép nagy nappaliban kellene leélned az életedet. Szüksége van a sétára és pont, minden kutyának, nektek meg aztán különösen, ugyanis a legjobb módszer két kutya összeszoktatására az együtt sétálás. A kicsinek főleg le kellene vezetnie az energiáit, mert ha még ráadásul hebrencskedik is az öreg körül, akkor végképp nem lesznek jóban.

Az állatorvosodra pedig legközelebb állatorvosi kérdésekben hallgass, egyébként mosolyogj rá kedvesen és sz*rd le, mert ez az egész dolog baromság, hogy majd a kiskutya automatikusan vakvezető lesz. Van ilyen, előfordul, de nem automatikusan és nem minden párosnál, pláne ilyen körülmények között.

2012. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
most azon gondolkodom hogy ez igy nagyon nem mehet tovább, most értem haza de a kicsi az ajtót kaparja és nyüszít gondolom hogy engedjük be, én szívem szerint beengedném de anyumék meg is ölnének... kb csak én aggódok rajta hogy most mi lesz :S most az jutott eszembe lehet inkább elajándékozom valamelyik ismerősömnek aki szeretne kutyát és még nincs neki vagy valami ilyesmi.. csak már kezdem megszeretni hát nem tudom mit csináljak:/ én nagyon nem értek ezekhez a kutya dolgokhoz nem is értem miért kellett új kutyát idehozniuk pedig ennivaló egy kutya:)
2012. máj. 15. 00:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha nem értesz hozzá, meg lehet tanulni. Vannak remek könyvek, sőt, szakemberek, akik segíthetnek megérteni, hogy működnek a kutyák és mire van szükségük ahhoz, hogy problémamentesen éljetek együtt.

Persze az is okos dolog, ha belátod, hogy rossz ötlet volt, és keresel neki jobb helyet, legalábbis sokkal jobb, mint szenvedni vele évekig és neadjisten utána próbálni továbbadni.

2012. máj. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Sn0wf0x ***** válasza:

Ezt a hülyeséget hagyjuk már, hogy egy nagy udvar nem elég egy kutyának. Persze, kell a változatosság, de arra az is jó, hogy ha sokat játszol a blökivel. Ne essünk már át a ló másik oldalára, hogy leugatjuk azokat, akiknek többszáz négyzetméteres telkül van és nem viszik a kutyát sétálni....


Az idős kutya viselkedése normális, hiszen ő megszokott szagok alapján tájékozódik, így az új kutyát nem feltétlenül tudja megkülönböztetni egy kóbor kutyától. Ez nem megy egyik napról a másikba. Próbáljátok meg felváltva bezárni a kutyákat a kennelbe (ne túl hosszú időre), hogy megszokják egymás szagát és jelenlétét, viszont egyiknek se kelljen a területet őrizni a másik előtt (nyilván az öreg azt teszi)....

2012. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
gratulálok az állatorvos tanácsához! hívjatok házhoz egy szakembert aki segít a számlát meg fizettesétek ki a zseni állatorvossal!
2012. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!