Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a tapasztalatotok, vélemény...

Mi a tapasztalatotok, véleményetek a Rhodéziai Ridgeback-ről?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem: magyarul afrikai oroszlánkutya. Szerintem nagyon szép kutya, láttam róla egy műsort (Dogs101), és ilyeneket mondtak, hogy nagyon sportos. Nekem nagyon tetszik. :) De tapasztalatom sajnos nincs, ritka kutya.
2012. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Épp látom,hogy mennyire ritka.2 napja írtam a kérdést ki és te vagy az első válaszoló :)Nekem ilyen fajta kutyám van,9 hónapos.Csak kíváncsi voltam mások véleményére,esetleg tapasztalatára a fajtával.
2012. máj. 17. 21:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül ritka. Senkinek nem kell ilyen kutya (bocsánat, de ez a véleményem), mert szerintem mindenki csak rosszakat hall róla. (legalább van olyan rossz híre, mint egy Pitbullnak, vagy talán rosszabb is). Azt "tudom" a fajtáról, hogy nagyon makacs, önfejű, nehezen kezelhető és nehezen tanítható, erőszakos, nem való gyerek mellé. Bár okos, mégsem könnyű irányítani, szóval úgy tudom, nehéz eset, nem reménytelen (egyik kutyafajta sem az), csak sokkal több energiával kell vele foglalkozni és kell hozzá sok kutyás tapasztalat is.


Egyébként nem tartom valami szépnek sem. :)))

2012. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem.Én nem Magyarországról írok.Itt rengeteg a Ridgeback.Amit hallottál róluk,majdnem mind igaz :) Egy pár dolog kivételével:könnyen tanítható,csak nem a klasszikus módszerekkel;könnyen nevelhető,csak másképp.Azt,hogy gyerek mellé nem való,nem tudom ki mondhatta,de biztos,hogy nem ricsi gazdi,az tutti.Eddig te vagy az első,aki nem találja szép,formás kutyának ezt a fajtát :) A többi való igaz:nagyon makacs,önfejű,erőszakos.Amit még hozzáfűznék:nagyon érzékeny,sértődékeny,EGYGAZDÁS,domináns jellem,magas fájdalomküszöb,borzasztó energikus,szuper házőrző és személyvédő is.Hihetetlenül erős kutyák.Nem ugatós,de borzasztó mélyen és haragosan tud morogni :) Más kutyákkal elég provokatívan,dominánsan viselkedik.Otthon,a gazdi mellett szeret lenni mindig,bújik mint egy öleb.Mintha nem lenne tisztában a méreteivel( 9 hónapos,35 kg,65 cm marmagasság) :) Előtte volt keverék nagytestű kutyám,Német Juhász Kutyám,Dobermann-NJ mix kutyum de ez a fajta egészen más.
2012. máj. 17. 22:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem pedig csodaszép kutya:) Bár nekem yorkim van:)

Azt nem tudtam, hogy ilyen nehéz természetű, de azt megfigyeltem, mert a környékünkön egy ideig járt egy fiatal pár vele, hogy amikor megjelent a futiban akkor egyik-másik kutya vonyítva hátrált előle.

Érdekes volt megfigyelni, hogy egy 7 hónapos kölyök kutya a mejelenésével milyen dominanciát sugározhat, mindazok ellenére, hogy békésen ballagott és szaglászott, aboszolute nyugodtan viselkedett csak akkor nézett szét tanácstalanul mikor a többi eb a fenti dolgot művelte:)

2012. máj. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

egy közeli ismerősöm tenyésztette ( akár csak a másik afrikai fajtát ( basenji ). mivel volt alkalmam több kutyával találkozni ,és nekem is hasonló erejű,és méretű kutyám van , hát első kutyának nem merném bevállalni, sőt még másodiknak sem :)

a lényeg: Ausztriában sok van ,szinte családi kutyának tartják ,sok esetben lakásban !!persze az osztrák mozog is vele rendesen !

tudni kell róla, hogy kimondottan bírja a meleget !!! ez ritka az ilyen nagyobb testű fajtáknál!símán lefut egy maratont 30 fokban .energikus, egygazdás,domináns,és erős. harapási ereje átlag feletti ( talán ezért is volt régebben veszélyesnek tartott kutyának nyilvánítva).híres a kitartásáról és gyerekszeretetéről, nyugodt,magabiztos, remek örző-védő!kemény kezű erős akaratú gazda kell neki!

bírja a kennelben tartást,és nehezen szocializálható, de időben elkezdve remek eredmények érhetőek el vele.

a múltjából,sok helyen kihagyták ,hogy nem csak ororszlánokra vadásztak vele,hanem a gyémántbányákból megszökő rabszolgákra is ilyen kutyákkal vadásztak,

sőt ,a dél afrikai fehér kisebbség sokszor használta ( "afrikai emberek " elleni vadászatra ).

persze ez nem a kutya hibája!

szóval: ez egy remek kutya ,akinek egy sportoló gazda kell .

Az usa-ban sokszor vesznek ilyen kutyát,hosszútávfutók,kosarasok!kell neki a sok mozgás!!!!

2012. máj. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

NOS,Ő ISMERI A FAJTÁT:)

[link]

2012. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk van ilyen játszópajtink, naponta-kétnaponta találkozunk vele. Nekem nagyon tetszik, mind a természete, mind maga a kutya, igaz még ő is fiatal és kicsit kajla is, de már most nagyon szép. Szocializációja időben el lett kezdve ezért teljesen normálisan viselkedik mind a kicsikkel, mind a nagyokkal életkortól függetlenül panasz nem lehet rá, emberekkel tartózkodóbb, ez alól kivétel akikkel kiskora óta napi szinten találkozik.
2012. máj. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. a Szépség relatív. Az én szívem a hosszabb vagy középhosszú szőrű kutyákért dobog (Bernáthegyi, Kuvasz...stb). Ettől függetlenül rondának sem tartom a Ridgeback-et, azt hiszem nincs is csúnya kutya, csak ízlés különbségek. Amúgy, ha nagyon nagy fába akarnám vágni a fejszém (igazi kihívást akarnék), lehet, hogy Ridgeback-et választanék... :D Amúgy, ha látnék egyet az utcán, biztosan meg akarnám nézni közelebről, meg is simogatnám (ha a gazda engedi), csak én nem tartanék, én a könnyebb "eseteket" szeretem.
2012. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 AnnaPetro ***** válasza:
Nagyon szépek és okosak .Hatalmas mozgásigénye van ezért sokat kell vele sétálni,futni.Láttam már agresszív ridgeback-ot de alapjában véve barátságos kutyák.
2012. máj. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!