Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi meg az ürülékét a...

Miért eszi meg az ürülékét a 3 hónapos kiskutyám?

Figyelt kérdés

A 3 hónapos kiskutyám rajtakaptam amint beleharapott és elszaladt az ürülékével!

Azóta mindig figyelem és amint elvégzi a dolgát egyből menne vissza és beleharapna vagy elvinné nem tudom mert nem hagyom neki.

Flatazor Prestige Puppy tápot kap elvileg abba minden tápanyag meg van.

Ez betegség vagy miért csinálja ezt?


2012. máj. 15. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Vidd állatorvoshoz,lehet,hogy nincs meg minden a tápban,vagy addj neki náha kenyeret,joghurtot egy kis étel maradékot,a kutya mindenvő szervezete nincs hozzászokva az egyforma táphoz.
2012. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd állatorvoshoz de az lehet azért van mert éhes vagy ahogy az előző hozzászóló írta gondolj bele nem lehet hogy túl kevés kaját adsz neki ?
2012. máj. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az etetési útmutató szerint kap és meg se eszi mind elsőre amit kap sok neki. Mégis az ürülék jobban érdekli! Holnap megyünk állatorvoshoz remélem okosabbak leszünk.

Azt hallottam,hogy ez a Flatazor jó táp,de ha mégsem akkor mit adjak neki?

2012. máj. 15. 16:53
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és adok neki kenyeret és rizst is főzök neki szóval nem kap kevés kaját!
2012. máj. 15. 16:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Főbb okok:

Egyszerű éhség is lehet a legjellemzőbb ok.

A gazdi figyelme felkeltésének szándéka.

Aggodalom, stressz, vagy rossz magaviselet miatti büntetés miatt.

Korábban ürítés miatt büntetést kaptak, az ismételt büntetéstől való félelem miatt kísérelnek meg "feltakarítani".

Unalomból.

Szűk helyen: feltakarítás céljából.

A gazdi utánzása: látta, hogy ő is mindig felveszi az ürülékét (mármint a kutyáét).

Kiskutyáknál azért, mert ők mindent megkóstolnak, és felfedezhetik, hogy a széklet ehető és néha még ízletes is lehet, különösen magas zsírtartalmú diéta után.

Anyakutyák megehetik gyermekeik ürülékét abból a célból, hogy megelőzzék a rájuk leselkedő ragadozókat vonzó illatokat.

Mivel a friss ürülék formája és hőmérséklete a visszaöklendezett táplálékhoz hasonló, ez egy mód az anyakutyák számára, hogy kicsinyeiknek szilárd táplálélot juttassanak.

(Különösen a macskaszéklet) magas proteintartalma esetén, melynek oka túletetés is lehet, nagy koncentrációjú emésztetlen anyagot jelent a székletben.


Különböző egészségügyi problémák is állhatnak a háttérben, úgymint


Pancreatitis

bélfertőzések

Emésztési zavarokhoz vezető ételallergiák


Húsevők szokása, hogy megeszik vagy magukra kenik zsákmányaik ürülékét, hogy átvegyék illatukat és elrejtsék a sajátukat.


Néhány állatorvos olyan adalékanyagok táplálékba juttatását javasolja, amelyek az ürülék ízét rendkívül rosszá teszik a kutyák számára. Néhány kutyaeledel-gyártó eleve ilyen adalékokkal gyártja a termékét.


A kutyák székletükhöz fűződő vonzódásának köszönhető az a kínai mondás, hogy "a kutya sem tehet róla, hogy szereti az ürüléket", ami általában olyan rossz szokásokhoz kapcsolódik, amelyeken nehéz változtatni.

2012. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezek közül bármelyiket el tudom képzelni nála.

Köszönöm a tippet,kíváncsi leszek az orvos mit mond.

2012. máj. 15. 17:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze nincs a tápnak ahhoz, hogy a kutyusod eszi a kakiját! 30évvel ezelőtt is ették a kutyák a kakijukat és akkor még nem voltak prémium tápok. Szerintem simán rossz szokás! Állatorvostól vagy állatpatikába lehet venni olyan vitamint amitől nem fogja megenni! :)
2012. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!