Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális ha a kiskutyám...

Az normális ha a kiskutyám meg van ijedve az utcán?

Figyelt kérdés
12 hetes német juhász, szerintem az egyik legjobb kennelből vettem külföldről őrző-védő munkára de ahogy sétálnak az emberek az utcán attól még nem de a kutyaugatástól fél, nem mer tovább jönni, most voltunk kint először, ezt még kinőheti?
2012. máj. 15. 17:46
1 2
 1/18 VBeata81 ***** válasza:
Persze, hogy ki, csak nehogy felkapdosd, meg babusgasd. Te csak maradj nyugodt, akkor előbb-utóbb rájön, hogy nincs mitől félni, addig meg hadd eméssze meg a saját tempójában az új tapasztalatokat.
2012. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Napi 2x séta és egy hét alatt megbátorodik! ;9
2012. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hú örülök ha napi 1 nagyon nem akar jönni vontatni kell magam után ha emberek jönnek nekik nagyon örül de ha kutyát lát pánikol és látszólag az ugatás zavarja :/
2012. máj. 15. 17:54
 4/18 anonim ***** válasza:

Még nagyon kölyök, de vidd kutyák közé!!! Ha kutyák közé viszed akkor szocializálódni fog.

Nekem Labradorom van és ő is mindentől félt az elején de sose törődtem azzal, ha pl. játszottak vele vagy felborították és nyüszitett. semmi baja nem lessz :) majd rájön h nem bántják! ÉS NE VEDD FEL AZ ÖLEDBE MINDEN REZZENÉSNÉL mert gyáva kutya lesz !:) Jó kutyanevelést :)

2012. máj. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos volt h felvettem és hoztam mert nem akart jönni h vmikor haza is érjünk :D
2012. máj. 15. 18:25
 6/18 anonim ***** válasza:
ha nem akar menni akkor húzzad! 2-3 nap alatt rájön (és az csak jó ha rájön) hogy az van amit te akarsz! ha fájni fog neki, hogy húzod akkor menni fog! Ne aggódj !:D és NEHOGY HÁMOT hanem NYAKÖRVET használj :) Sok sikert :)
2012. máj. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Normális, ha eleinte megszeppen, de ha jól kezeled, nem lenne szabad félnie. Vezesd határozottan, mutasd neki, hogy semmitől nem kell félni. Egy kis jutalomfalattal is bátoríthatod (de csak akkor add neki oda, ha utánaindult, ne akkor, amikor még egy helyben áll és csak a nyakát nyújtogatja), csak az a fontos, hogy ne dicsérgesd, simogasd, "nyugtatgasd", amikor fél, mert ezzel csak azt közvetíted felé, hogy "igen, okos vagy, ez a helyes reakció ebben a helyzetben", tehát még jobban fog félni. Lehet, hogy eleinte nem mentek majd túl messzire, de az a lényeg, hogy mindig pozitív élményei legyenek a sétáról. Ne add fel :)
2012. máj. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szabadna féljen a kutyaugatástól.A tenyésztőnél már meg kellett volna szokja a más kutyák társaságát,kellene értse,ismerje és alkalmazza a kutyák nyelvét más kutyákkal való találkozáskor(farokcsóválás,behódolás,játékra hívás stb.)Jó tenyésztőtől kikerülő kutyakölyök keresi fajtársai társaságát.S ha ŐV céllal vetted,akkor az a kiskutya hamar túl kell tegyen a félelmen(erős idegrendszer),főleg,hogy semmi negatív dolog nem történik vele az ugatás után.Volhard teszt hányas eredményt mutatott a kiskutyánál?
2012. máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Off, de el kell mesélnem... Az előbb értünk fel a kutyámmal a sétából, és a házunk előtt egy pasi sétáltatott egy kölyök kutyát. Naggggyon kicsi volt, kérdeztem, hogy mennyi idős. Mondta, hogy most lesz 6 hetes, 4 napja van náluk. (szintén német juhász) Az egész szituáció felháborított, de nem akartam leállni osztani az észt...a kutyát nyakörv és póráz nélkül sétáltatta!!! úgy, hogy amikor felmentem, akkor láttam, hogy a kutya épp rohan át az úton a gazdi utána (szerencsére nem igazán van ott forgalom) Ja és még mielőtt elváltunk, a kiskutya ráugrott a kutyám hátára (yorkshire) és erre az enyém odamorgott, de semmit baj nem lett volna. Erre a pasi fölvette, és azt mondja, nehogy megsérüljön a kiskutya...
2012. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem normális dolog, ha a kiskutya fél. Egy egészséges , jó idegrendszerű kölyök, nyitott, érdeklődő, és kiváncsi. ha esetleg megijed valamitől az nem probléma, azt kell nézni, hogy ki tud-e jönni belőle. Kérdés az, hogy élete első 12 hetét hol töltötte. emberek és kutyák között, vagy pedig egy ketrecben. A stabil kiskutyát a ketrec, kennel sem viseli meg, de az érzékeny labilisabbat nagyon.
2012. máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!