Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mopszomnak 2 napja egy...

A mopszomnak 2 napja egy folytába hasmenése van, lehet az új fajta étel az oka?

Figyelt kérdés
az ismerősök szerint azért mert más ételt adok neki és ehhez nincs hozzá szokva. de aggódom érte.valóban máshogy eszik többnyire olyan ételt adtam csak neki amiket én ettem. elképzelhető,h ez a baja? eddig konzerves kaját kapott mert a tápot sem bírja mindig szellent tőle és akkor is hasmenés:)

2012. máj. 15. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehet. nem szabad ilyen drasztikusan megváltoztatni a kutya ételét éppen ezért. Az ember kaja meg nem biztos hogy annyira jó megoldás. Állítólag sokkal sósabb és zsírosabb. A zsírostól meg lehet hasmenés. de azért figyeld és vidd orvoshoz ha nem változik. Nehogy nagyobb gond legyen.
2012. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amiket te ettél? Ez alatt mit értesz? A kutyák gyomra nagyon érzékeny, nem való nekik emberi étel, főleg nem fűszeres ételek. És a kutyák gyomra nem bírja a változatosságot, általában egy (max, 2-3) fajta ételt kaphatnak, például száraz táp minden nap és két-három naponta egy kis rizs+hús, de itt ki is merült már a 3 fajta étel. Az emberi kajára visszatérve, a kutyáknak már a hagyma is mérgező lehet, szóval én nem etetném össze vissza szegényt. Nem csoda, hogy folyton hasmenése van. Állatorvossal beszéltél már erről? Ő mit javasol, milyen ételt?
2012. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

próbáljátok ki a sensitive tápot,direkt érzékeny gyomrú kutyáknak lett kifejlesztve én is azt veszem,ettől aztán nincs hasmenés:

[link]


másik amit szoktam kutyámnak venni sensitive,fenébe se jut eszembe a neve de az is jó madj megnézem:)

Amúgy diétáztasd most,csak rizst keverj el neki egy kis husival mást ne is kapjon,ne is nassoljon!

Mit adtál neki enni amit te is ettél?

2012. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én mopszom csak a tápot bírja. Néha néha adok neki rizst, főtt húst, de nem változtatom meg az étrendjét. Mikor egy betegség miatt csak olyanokat adtam neki néhány napig, azoktól lett hasmenése, szóval szerintem simán lehet étrendváltozástól! A mopszoknak nagyok érzékeny a pocijuk.
2012. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat! én általában húst, hússal,sajtokat,tészta eszem,ebből adtam neki is. megfogadom amiket mondtatok ha pár nem javul állat orvoshoz viszem:) az érzékeny gyomrú tápot meg különösen köszi:) kipróbálom.tehát még egyszer köszi mindenkinek :)
2012. máj. 15. 22:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha hirtelen váltottál kaját, az könnyen okozhat ilyet. Jó, hogy váltottál, mert konzerven nem élhet a kutya (80%-a víz, és a fogaknak sem jó a pépes eledel), csak fokozatosan kellett volna, előbb egy pici új kaját keverni a régibe, aztán minden nappal egyre többet, és néhány nap alatt teljesen váltani. Legközelebb így csináld, most meg adj a kutyának főtt rizst, de ha attól sem múlik el, vidd dokihoz, mert lehet, hogy csak véletlen egybeesés a kajaváltás, és amúgy beteg is, még ha nem is valószínű.
2012. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!