Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha külföldön szeretnénk...

Ha külföldön szeretnénk szerencsét próbálni, akkor a kutyát hogyan, milyen feltételekkel vihetjük magunkkal?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodunk, hogy külföldre megyünk szerencsét próbálni, de én a kutyám nélkül egy tapottat sem megyek. Gondolom útlevelet kell csináltatni, de mi más szükséges még? Anglibában gondolkodunk, nem tudom, hogy ez mennyie számít.
2012. máj. 16. 09:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán mennyire nehéz kutyával szállást találni? Van valakinek ezzel tapasztalata?
2012. máj. 16. 09:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt van minden: [link]


A szállást sajnos nem tudom.

2012. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy szállást találni kutyával nagyon nehéz. Főleg az elején, amikor csak szobát fogtok tudni bérelni, angliai referencia nélkül. A szobák 99.9%-ba nem engednek be kutyát. Még kistestűt sem. Kezdetnek nem vinnék kutyát, rendkívül nehézzé teszi a kezdeteket. Ha már kinn vagy/vagytok fél éve, akkor már tudtok lakást bérelni, akkor vihetsz kutyát, de akkor is jól körbe kell érdeklődni, mert a lakásokat legtöbbször ügynökségek adják ki, ők pedig sem a kutyát, sem a macskát, nem igen szeretik.
2012. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Angliaban tiltolista is van a kutyakrol amivel egyaltalan nem mehetsz be. argentin dog, pit es meg jonehany van a listan. ezeket nem engedik be.

olcso szallast kutyaval nem fogsz talalni

2012. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Angliában vannak olyan szállások ahol állatot is lehet tartani.Olyat kell néznetek.

Akármelyik ügynökségez mentek, sok kínálatokból lehet válogatni.Minden kiadó lakásnál van 3 ábra.

1.kutya ábra

2.több figura alakok

3. gyerek figura alak.

Olyan rajzok.

Ha nincs áthúzva akkor azt jelenti, hogy

1.lehet vinni állatot (ha nincs kutya ábra vagy át van húzva akkor tilos) Csak

2. ha nincs sok figurás alak ábra agy át van húzva akkor nem költözhetnek többen a lakásban.Csak azok akikkel szerződést kötnek(max 2-3 személy)

3.ha nincs gyerek figura ábra vagy át van húzva akkor nem lehet gyerek.Vagyis gyerekes családnak nem adják ki.

Az igaz,hogy van lehetőség állatot tartani,de nektek nem ez lesz a gond.


A gond az,hogy előszörre nem fogtok tudni lakást bérelni, csak szobát.A szoba bérlésnél ritkán engedik az állatok tartását,mert ott zavarhatja a szintén ott lakókat.(mellettem lévő lakában például lehet állatot tartani,de itt is eloszlik a lakás.Egy lakásban 2 kis lakás található)

Lakást csak úgy tudtok bérelni,ha legalább van 3 vagy 6 hónapos állandó bejelentett munkaviszonyod.

Nagy ritkán meg lehet dumálni az ügynökséggel hogy elsőre is adjon,de akkor előre kell fizetni 6 hónap deposítot.(az meg bizony nem olcsó)

2012. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 09:53 vagyok

Csak megjegyzem.Én olyan lakást bérelek ahol lehet állatot tartani.(bár nekem nincs kutyám)

2012. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a kutyámat nem tudom olyan emberre bízni, akiben meg is bízok és gondolkodás nélkül rábíznám, úgyhogy csak elajándékozhatnám, ami nálam nem opció. Egy kis havanese kutyáról van szó, úgyhogy nem tartom valószínűnek, hogy tiltó listán lenne.


Sajnos egyre rosszabb a helyzetünk és egyre inkább abban látom a megoldást, hogy kimegyünk külföldre. Viszont a kutyámat nem azért vettem, hogy az első ilyen eseménynél eldobjam. Mivel nincs kire bíznom, így csak az marad, hogy viszem magammal. Egyáltalán nem biztos még, hogy kimegyünk, de ha azon múlik, hogy meg kell válnom a kutyámtól, akkor inkább tovább agyalok a lehetőségeinken.:(


Esetleg olyan országokat tudnátok említeni, ahol könnyebb a kutyával szállást találni és munkát is lehet kapni?

2012. máj. 16. 10:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:53 vagyok


A legtöbb országban hasonló helyzet van mint Angliában.Sőt ha úgy vesszük Magyarországon sem könnyű olyan albérletet találni ahová lehet állatot vinni.

De írtam neked korábban is.Nem ez lesz a fő gondod.Hanem az,hogy legalább 3 vagy 6 hónapig lakást nem is tudsz bérelni(vannak lakások ahová mehet háziállat) Szoba bérlésnél nem igazán engedélyezik a kutya tartást.


De van egy lehetőség.

Tegyük fel,hogy Angliába mentek.Ha megvan a kiszemelt város (mondjuk London) akkor keressetek olyan magyarokat akik lakást bérelnek.Barátkozz össze velük,és ha kiderül,hogy nagy állatbarátiak,akkor kérd meg őket,hogy ideiglenes fogadják be a kiskutyát.Természetesen te állod a kutya költségeit,és te fogod sétáltatni minden nap.

Addig amíg nem tudsz lakást bérelni a közelben keresel szobát.Nem tudom ez mennyire válna be,de minden lehetőséget meg kell nézni.

2012. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!