Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát válasszak?...

Milyen fajtát válasszak? Egyre jobban összezavarodtam. Van argentin dogot tartó itt?

Figyelt kérdés
Egész gyerekkoromat kutyásként töltöttem. Mikor kirepültem a családi fészekből belvárosba költöztem, így oda "csak" egy vadászgörényt mertem bevállalni. Azóta született három gyerekem (3,5 , 2,5 , 1 évesek). Örököltünk egy családi házat, és mivel számomra evidens, hogy egy gyereknek az egészséges érzelmi fejlődéséhez nagyban hozzájárul egy kutya tartása most szívesen tartanék majd. Férjem tapasztalatlan kutya téren, hiszen sosem volt neki. A gyerekek elég tartózkodóak egyenlőre a kutyákkal, csak hossza elősimogatás után hajlandóak ők is megsimogatni őket. Valószínűleg augusztusra készül el a ház felújítása, akkor költöznénk be. A kert még nem lesz rendezve, így ideális lenne a kutya fogadására, mire megcsináljuk a kutya is "kitombolja" magát. A fajtával viszont gondban vagyok. Mindenféle képen gyerekszerető és tűrőnek kell lennie. Jó lenne, ha kerti kutya lenne (nem kennelben tartott, nem láncra kötött, szép, szigetelt kutyaházat kapna), de szükség esetén a garázsba is bejárhat, (jó lenne ha a gyerekek miatt a ház tisztasága miatt inkább ne) a lakásba is. Nem vagyok fajta tiszta őrült, de azért legyen szép a kutyus és tudjam, milyen vérvonala van. Méretét tekintve mindegy. De nem igazán szeretem a Bernáthegyi méretet már. Ivartalanítani szeretném. Kutyaiskola valószínűleg lesz, mert a gyerekek mellett nem akarok kockáztatni. Sétáltatva lesz reggel, délután, este, szeretném ha a gyerekekkel aktív életünket élné (egyre nagyobb kirándulások). Olyan fajtát szeretnék, amelyikre nem kell ingemet, gatyámat rákölteni, strapabíró, jó fajta kutyus, nem a beteges érzékeny fajta. Nagyon gondolkozom fajta mentetten, illetve menhelyi példányon is... Ti melyiket ajánlanátok?
2012. máj. 16. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem Border Colly vagy Asztrál juhász kutyát válasz ! :)
2012. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Mindenképp menhelyit. Csomó gyönyörű kutya van ott, és sokszor egy kis "keverék vér" ellenállóbbá, szívósabbá teszi őket. Fajtatiszták közül tudnám ajánlani a foxit: nagyon pörgős viszont imádja a gyerekeket (az enyém legalább is) és nagyon okos. Életük végéig egészséges, aktív életet élnek.
2012. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A férjem is foxi párti.
2012. máj. 16. 13:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem három kicsi gyermek mellett van argentin dogom. Ha a férjed tapasztalatlan kutyás, nem ajánlom. Nem túl problémás, nálunk is én vagyok a falkavezér, nem a férjem, de nem vállaltam volna be, ha a párom tapasztalatlan kutyás téren. De ha írsz privit, szívesen válaszolok a fajtával kapcsolatban. Ha mégis a dogót választanád, én a mentett kutyust jobban ajánlom, mert így biztos, hogy olyan egyedet kapsz, ami a ti igényeiteknek megfelel, mert egy kölyökből aztán bármi lehet :)
2012. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Igen, pont ez tart vissza az argentin dognál. Félek, annyira rémisztgetnek vele. Férjem tapasztalatlan tényleg, de ő lenne szerintem a falkavezér, mert minden kutyás tapasztalatom ellenére szerintem ő sokkal keményebb (jó értelemben). Ezt úgy értsd, hogy nehezebben lágyul el egy aranyos nézéstől, hízelkedéstől, következetesebb. Ezt már a gyereknevelés (és tudom nem ugyan az, de elég nagy feladat volt a görénynevelés) terén kitapasztaltam. Amúgy amolyan mások szerint "katonatiszt" félék vagyunk. Mert három gyerek mellett rendszerben, következetesen élünk. Ha ennyi és a kutyasuli elég a fajta értés megtanulásához, akkor talán jó lenne. Mondjuk még attól is félek, hogy mennyire bírná a kinti létet. Rövid szőrű, nem fázna-e? Mert jó lenne ha kinti kutya lenne (legnagyobb részben). Különben a fajtamentők oldalán olvasottakba szerettem bele. És őszintén szólva fiatal (de nem kölyök) kutyusra szavaznék inkább, mert azért annak már nagyjából kialakultak a jellemvonásai. Annyira szép, okos tekintetű, egyszerűen csábító kutyusok vannak fent, akik gazdit keresnek, hogy szinte bármelyiket szívesen befogadnám (már amelyik elviselné a gyerekeimet és nem extra tapasztalatot igényelne).
2012. máj. 16. 15:09
 6/9 sanyika0312 válasza:
én ajánlanám neked a tacskót de nekem egy foxi meg egy tacskó keverékem van é lány,játékos és rafinált kiskutya mellesleg nem nő nagyra.és nagyon jól el lehet játszani vele.de ajánlanám a -magyar és -német vizslát iis.bár azok egy kicsit nagyobbra nőnek de értelmesek is egyben
2012. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ezek a fajták közül egyik sem kinti kutya.
2012. máj. 16. 21:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van olyan hely, ahová télen behúzódhat, (mint pl. garázs) akkor nyugodtan válassz rövid szőrűt. Mozgatni ilyenkor is ki lehet vinni, nem fog megfázni, és ha naponta háromszor sétáltatjátok (ahogy írtad) nem is fog szenvedni a bezártságtól. A hosszú szőrűek meg nyáron szenvednek nagyon és még be se nagyon tudnak húzódni hideg helyre.

Fajta tekintetében alapvetően nem ajánlanék kistestűt, inkább közepes, vagy nagyobb méretre szavaznék. Az a tapasztalat, hogy kistestűek főleg gyerekek nyúzására hamarabb odakapnak,pláne, ha nem is túl jól van nevelve. És sajnos az ilyen fajtákat méretük miatt sokszor nem "kutyaként" kezelik, így sok a magatartásbeli probléma. És nagyobbak talán nyugisabbak, türelmesebbek. már amelyik...

Amúgy szinte bármelyik fajta gyönyörűen szocializálható. (nekem pitem van és keresztfiam mellette tanult meg járni.a gyerkőc a hátába kapaszkodhatott, annyira vigyázott rá, nehogy meglökje, vagy hirtelen mozduljon. pedig erről a fajtáról sem ilyeneket hallasz) Ha valami tetszik, járj utána, nézz meg több felnőtt kutyát.

2012. máj. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 0a0n0e0tt ***** válasza:
minden képpen is menhelyről mert azok a kutyák jobban kőtődnek és nem bántják a gyerekeket mert tisztelet tudóak. nekem golden retviever kutyusom van.
2012. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!