Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottatok erről az új...

Hallottatok erről az új jogszabályról?

Figyelt kérdés
A környékünkön (Bp. 11. ker.) nagyon sokat hallottam, hogy a közteresek sok embert megbüntettek, amiért nem volt megkötve a kutyája. Ma kíváncsiságból odamentem megkérdezni egy köztereshez, hogy akkor most büntetnek, vagy sem? Azt mondta, hogy most van egy új jogszabály, ami szerint nem muszáj megkötni a kutyát, amíg a gazda felügyelete alatt van, tehát nem kilométerekre kóborol a gazdától és vissza tudja hívni a kutyát, akkor nem büntetnek. Ez azért elég jó hír lenne, bár az utcán mindenképpen megkötöm ezután is, de így a mellettünk lévő parkban nyugodtan szaladgálhat.:) De más is hallott már erről?
2012. máj. 16. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kutyát legtöbb helyen csak pórázon szabad sétáltatni. Ez a kutya biztonságát is szolgálja, hiszen kiszámíthatatlan, hogy egy váratlan, számára szokatlan hangra hogyan reagál. Ilyenkor könnyen lehet baleset szenvedő alanya, de okozója is. Én csak bekerített, biztonságos helyen veszem le róla a pórázt.
2012. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam, de mindenképpen megnyugtató lenne, ha a parkban nekem sem kéne lesnem, hogy mikor jönnek.

De amúgy ez így elég szubjektív, nem? Mármint ők döntik el, hogy most a kutya visszahívható e? Mi alapján?

2012. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Régen szó volt róla, hogy kell a póráz most nem tudom... de a chip kötelező, megtalálod az újbuda honlapján + az önkormányzatnak is le kell jelenteni hány kutyád van+ a kötelező veszettségi oltást is be kell mutatnod!

Lehet egy tudatlan emberkével találkoztál.

2012. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]

előző voltam


Szerintem hívd fel őket nagyon segítőkész a hölgy és biztos megmondja.

2012. máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, eléggé rájuk van bízva a döntés és ha valamelyik szivatni akar, akkor megszívtad.:) De szerintem inkább azt figyelik, hogy a gazdi mennyire figyel a kutyára és az milyen távolságokra távolodik el. Legalábbis nekem ez lenne a logikus.


Nem tudom, hogy az oltás és a chip hogy jött ide, de természetesen mindez megvan az én kutyámnak is.:)


Én sem vagyok h*lye, hogy út mellett elengedjem a kutyámat, vagy forgalmasabb helyen, de ha pl valakinek nincs kijelölt futtató a közelében, akkor egy parkban a legtöbben elengedhetik a kutyájukat. Én is csak ott engedem el, csak állandóan forgolódtam, hogy mikor jelenik meg egy közteres.:S Így nem volt túl élvezetes a séta.


Egyébként kicsit furcsa volt, hogy azt is mondta a közteres, hogy ha egy - idézem - "lóméretű" kutyát póráz nélkül sétáltatnak azt megbüntetik.:) Mondjuk nekem kistermetű kutyám van, úgyhogy biztosan azért is jegyezte meg, hogy ha terjeszteném a környéken, akkor ezt is tegyem hozzá.:) Mondjuk ezt elég hülyeségnek tartom, mert néhány kistestű veszélyesebb, mint egy nagyobb kutyus. Úgy látszik ez a sztereotípia nem akar eltűnni a köztudatból.:(

2012. máj. 16. 16:58
 6/13 anonim ***** válasza:

rendelet szabályozza az ebtartás feltételeit, miszerint nálatok (mint az egész országban) a következő érvényes:

"(2) Közterületen, valamint a kijelölt kutyasétáltatókban (3. számú melléklet) a 4. számú mellékletben meghatározott ebet harapást megakadályozó eszközzel ellátva, pórázon lehet vezetni, egyéb ebet pedig pórázon. A póráz szárhosszúsága maximálisan 2 méter lehet."

2012. máj. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

A Kormány 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelete

a kedvtelésbõl tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról


ezt írja:


"17. § (1) Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen

ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne

veszélyeztethessen.

(3) Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében – ha külön jogszabály a szájkosár

használatát nem írja elõ – kizárólag az egyed jellemzõen agresszív magatartásának ismerete esetén kell."


Tehát kell a póráz...sajnos...azt ugyan nem értem, hogy akkor a szabálysértési törvény miért nem írja elő???

2012. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mindenesetre, ha ez a közterületes nem büntet érte, akkor legalább itt elengedhetem.:) Azért kíváncsi vagyok, hogy akkor ezt honnan vette.:S
2012. máj. 16. 22:16
 9/13 anonim ***** válasza:

A törvényben az áll, hogy a kutyát FELÜGYELET ALATT kell tartani.

A kormányrendeletben meg az, hogy PÓRÁZON kell vezetni.

Namármost elvileg a kettő nem üthetné egymást. Véleményem szerint üti. Ilyen esetben a jogszabályi hierarchia miatt a törvényben foglaltaknak kell megfelelni, mert az magasabb rendű. Ergó elég felügyelet alatt tartani, nem kell póráz.

Sikerült ismét csodás jogszabályokat alkotni törvényhozóinknak...

2012. máj. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én is így gondoltam...íme, a kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__28981..

2012. máj. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!