Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hajlandó egy kutya...

Miért nem hajlandó egy kutya sétálni?

Figyelt kérdés

Minden valamirevaló kutya él-hal a sétákért, a befogadott kétéves foxink meg 5 perc után lohol haza. Befeszíti magát, megfordul, és attól kezdve vontatóhoroggal sem lehetne tovább sétáltatni. Amikor előveszem a pórázt, majd kicsattan az örömtől, végig rohan, én csak szállok utána, mint a zászló. Irányítani képtelenség, ha nem arra megyek, amerre ő akar, megfeszíti magát úgy, hogy a négy lába négyfelé áll, és gyakorlatilag megmozdíthatatlan. Hosszabb sétákra kizárólag apámmal hajlandó menni (valamiért őt nézte ki gazdinak, fene tudja, miért).

Van egy kutyánk, én meg kénytelen vagyok egyedül sétálni. Mi baja lehet? Az előző kutyánkkal másfél-két órát barangoltunk bármerre.



2012. máj. 16. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A befogadott kutyákhoz sok türelem kell. Az előéletében valószínű, hogy megvan a pontos indok arra, amiért így viselkedik. Türelemmel és sok figyelemmel közelíts hozzá. Próbáld őt megérteni. Haladjatok kis lépésekben. Ne legyen elvárásod felé az elején. Először szeresse meg a sétát. A nevelés elég lesz akkor, ha már vissza nyerte a bizalmát.
2012. máj. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

"Nem arra megyek amerre akar" csak hatalmi harcot folytat veled, írtad is, nem téged tekint gazdájának.

Legyél határozott fellépésű, majd betörik. Ne ráncigáld, szépen lassan menjetek ha kell, folyamatosan hívjad, mint a kiskutyát mikor pórázhoz szoktatod.

2012. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Abszolút türelmes vagyok vele, megyünk, amerre szeretné. Élete első két évét egy kertben, viszonylag nagy helyen, de elkerítve töltötte, különösebben nem foglalkoztak vele, sétálni nem járt. Aztán a gazdája kivitte autóval a közeli erdős területre, és ott elengedte. Onnan csavargott hozzánk. Egy éve van nálunk.

A furcsa az, hogy AKAR sétálni (nem egészségügyi okokból, kinti-benti kutya, a dolgát elvégzi a kertben), akárhányszor veszem a kabátom, már jön mellém, hogy ő is jönni akar, de aztán elsprintelünk a kábé 300 méterre lévő parkig, aztán a közepén visszafordul, és jövünk haza. A környéket ismeri, mert ha apukám is velünk jön, akkor bármerre mehetünk, nincs semmi, amitől megijedne vagy ilyesmi.

2012. máj. 16. 16:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, akkor sztornó az első válasz, a türelem megvolt. :-) Akkor az lehet a helyzet, hogy ő egy terrier jól fejlett öntudattal és makacssággal. Akkor határozottan, néha keményen, de következetesen kezeld. Egyszerű eset sosem lesz! :-)
2012. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát öntudata az van, arra már az elején rájöttünk! De amúgy bájos kis dög.:)
2012. máj. 16. 16:59
 6/12 anonim ***** válasza:

.


meg is mondom mért csinálja pontosan ezt,hogy elmegy egy darabig és haza akar menni, ő falkavezér te meg egy alárendelt falkatag, ő megy elől hogy megvédjen a veszélytől (mivel a falkavezérnek ez a feladata) ő annál a pontnál érez vmilyen veszélyt, ami veszélyezteti a falkát ( a falka te és ő vagytok) ezért megfordul és a biztonságos otthonba vezet téged..


ne ő vezessen téged, hanem te vezesd arra amerre TE akarsz menni, nem tekint vezérnek és mivel mindig azt csinálod amit "mond" ,soha nem fogsz egyről a kettőre jutni..

valószínűleg apud határozott és magabiztos vele és ezért vele szívesen sétál mert olyankor apud a falkavezér, te is legyél határozott vele és ne engedd hogy arra menjen amerre akar,a lábad mellett laza pórázon menjen a kutyus..


olvas utána a falkavezérségnek,szerintem itt ez a gond

2012. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"arra megyünk amerre akar" nem jó


neked kell őt dominálni, nem pedig fordítva. ezt meg kell tanulnia, különben később a fejedre nő, ami (bár itt nem ez a helyzet) nagyobb kutyák esetében kifejezetten életveszélyes lehet

2012. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Olvastam egy csomót a falkavezérségről, de mindenféle gyakorlatokat ajánlanak, ami ennél a kutyánál egyszerűen kivitelezhetetlen. Kajával nem lehet jutalmazni, mert a kaja egyszerűen nem érdekli. Még a napi etetése is úgy megy, hogy apám egyenként dugdossa a szájába a falatokat, mert ha leteszi neki tálra, eszébe sincs enni.

Ahhoz, hogy határozottan tudjam irányítani a sétánál, először meg kellene tudnom állni vele, amikor rohan, de valami hihetetlen erő van benne. Próbáltam már, hogy nem fordulok vele vissza, hanem határozottan megyek tovább, de képes a hasán fekve, leszegett fejjel, négyfelé álló lábakkal húzatni magát. Ilyenkor visszafordulni sem normálisan szokott, hanem mint egy nikkelbolha ugrik egyet, és röptében visszafordul, aztán megindul. Csak apámnak fogad szót, meg a macskáknak, mert azoknak tart a karmától. Próbálom feljebbtornászni magam a rangsorban, de nem nagyon megy.

2012. máj. 16. 17:11
 9/12 anonim ***** válasza:

17:03-as vagyok..


nehéz eset a kutyád, de nem lehetetlen..


a kutyák nem tudnak sokáig egy állapotban lenni,így ha kitartó vagy annak kell lenned,akkor egy idő után beadja a derekát és menni fog..

esetleg egy szakembert lehetne megkérdezni ha lenne rá keret,mert sajnos nem olcsó..

2012. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Keret van rá, az nem gond. Kutyaiskolába is szívesen elvinném, ha nem vasárnaponként reggel 8-tól lenne a város másik végében. Ki az az őrült, aki hétvégén hajnalban kel? Miért nem lehet legalább 11-kor elkezdeni.
2012. máj. 16. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!