Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leszoktatható a túl barátságos...

Leszoktatható a túl barátságos viselkedés?

Figyelt kérdés

Skót juhász kutyusunkat (az orvos engedélyével- oltások után) elkezdtük sétáltatni. Az egy dolog, hogy úgy bohóckodik a pórázon, mint egy bakkecske, de mindenkihez oda akar menni, barátkozni. Mindegy neki, hogy kicsi, nagy, bicajos, autós. Le lehet erről szoktatni, vagy törődjek bele, hogy egy extra barátságos collie-nk van?

Amúgy itt tudjátok megnézni: mandula.blogger.hu

Köszönök minden jótanácsot...



2012. máj. 16. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a kölyök kutyák ilyenek ahogy telik az idő már nem lesz ennyire barátságos, nekünk is a kutyánk mindenkihez oda ment mindegy ki volt az, 6-7 hónapos korára már egyre kevesebbszer ment oda az emberekhez, most 11 hónapos és egyáltalán nem megy oda senkihez, persze ha vki megakarja simizni akkor tiszta boldog ugrál és dörgölődik az illetőre,szóval barátságos most is..csak ezt tudja szabályozni :)
2012. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha az alaptermészete és a fajtája szerint barátságos, akkor azzal nem sokat tudsz kezdeni legfeljebb megfegyelmezed hogy ne menjen el mellőled. Itt viszont nem ez a helyzet. Mit vársz egy pár hónapos (az oltásokból itélve) kiskutyától? Náluk ez teljesen természetes viselkedés, és akkor kéne aggódni ha nem ilyen lenne. Az őrző-ösztön 1 éves kor körül kezd kialakulni. A collie pedig amúgy sem "agresszív" fajta, bár tudtommal halványan tartózkodó.
2012. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 VBeata81 ***** válasza:
100%

Nagyon jó a blog, irtó helyes a kutty! :)

Nem baj, ha ebben a korban ilyen barátkozós, legalább jól szocializálódik. De biciklist és autót kergetni ne engedd! Nagyon korán le kell róla nevelni, mert baj lehet belőle. Jó kutyázást neketek!

2012. máj. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem arra gondoltam, hogy fullosan tud majd menni elsőre. Szépen gyakoroljuk a láb mellett menést (egyenlőre hasonlítok egy birkózóra), csak az istennek sem tudom magamra vonni a figyelmét ha meglát egy mozgó célpontot. Kínomban már kajával vesztegetem, na arra figyel. Volt a családban nem egy kölyökkutya, de egyik sem volt ilyen barátkozós (inkább visszahúzódóak). Tudom, fajtajelleg (ezért is őt választottuk) a barátságos viselkedés.
2012. máj. 16. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Amit te kínnak nevezel meg vesztegetésnek a megszokott kutyanevelés és jutalomfalatnak hívják. Mindenki ezt alkalmazza, vagy bármit amit nagyon szeret a kutyája. Miért kell ezt ilyen negatívan megfogalmazni? Ellenszolgáltatás nélkül nem fog szót fogadni a kutya az első időben, illetve anélkül nem tudod mivel rávezetni, hogy mit akarsz tőle, mert ha csak mondogatod, azt nem érti. Én azzal sem értek egyet, hogy a kutyának, főleg egy kicsi kölyöknek láb mellett kéne sétálni. Szegénynek milyen unalmas lehet már. Az én kutyáim például nem is ismerik a láb mellett sétát, csakis a lábnálkövetést mint bemutatandó feladatot. Mégis jól megvannak, jól viselkednek, engedelmes vizsgájuk van stb.
2012. máj. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom valaki citromba harapott. Viccnek szántam, a sétát kétfelé osztom: első félóra rohangálás, játék ész nélkül (lefárasztás testileg), utána jöhet a láb mellett séta (amit most kezdek vele), ül, helyben maradás. Szépen fokozatosan tanítom neki az alapdolgokat, most szoktatom pl. a villamoshoz, buszhoz (ne ijedjen meg tőlük). Igen, tudom, hogy jutalomfalatnak hívják, azért viszem magammal. Amint tudom, viszem oviba is és suliba is.....
2012. máj. 16. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs, csak zavar, hogy leírás alapján van egy tökéletes kiskutyád és keresel magadnak problémát. Más azt se tudja mit csináljon ha a kutyája megőrül (és nem a szeretetrohamtól), neked meg ott a kezedben a tökéletes segítség és még reagál is rá (kajára..). Amúgy érdekes a módszered. Én mindig elsőnek gyakorlok a kutyákkal és utána lazulnak, mert különben nem elég lelkesek ha már lefáradtak. Persze más amikor alapengedelmességről van szó meg más amikor már arra hajt valaki, hogy szépen dolgozzon a kutya.
2012. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kiváncsi lennék, hogy energiával, "rosszalkodással" duzzadó kutyával hogy tudsz tanulni? Nem jobb elötte jól kifárasztani és maradék időben tanítgatni az ül, marad parancsra? Jobb, mint egy ficánkolót nyugalomra bírni. Na mindegy, ha foglalkozol a kutyával az a baj (miért úgy) ha meg nem, akkor azért.....
2012. máj. 17. 09:05
 9/9 anonim ***** válasza:
És nem mondtam, hogy baj, ha te máshogy neveled a kutyád, pont azt mondtam, hogy valószínűleg csak azért van így mert más a célunk a neveléssel. Én nem hétköznapi megbízhatóságot várok tőlük, hanem szépen kivitelezett feladatokat. Nekem nem lenne gondom egy engergiától duzzadó kutyával, mert mindigis kutyáztam és már rég leszoktam a dolgok túlbonyolításáról, emellett nekem más típusú kutyáim vannak. Itt nem arról van szó hogy bármit csinálsz, baj, hanem arról, hogy ha túlbonyolítod meg aggódod az nem jó a kutyának sem. Inkább örülj neki, hogy van egy tökéletes kutyád.
2012. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!