Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kennelből foglaltam le egy...

Kennelből foglaltam le egy stafit de nem tudnak törzskönyveztetni. :/ Na ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Így hogy lesz neki tk-ja? Nem kevés pénzt fizetek érte és tenyésztési célra hoznám. Illetve nekem a fekete-fehér kutyát ajánlották. És sokan azt mondják, hogy jó rászedtek mert a világos kutyákat keresik. Pedig én elmondtam, hogy nekem később komolyabb terveim lennének a kutyussal...
2012. máj. 16. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Várj, miért nem tudnak törzskönyveztetni? :O
2012. máj. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A MEOE már nem vállalta.
2012. máj. 16. 18:22
 3/12 anonim ***** válasza:
6 hónapos korig ki lehet kérni a törzskönyvet... ha a MEOE szolgáltatása helyreáll vagy lesz valami alternatíva biztos, hogy megfogod kapni, kérj szerződést és ezt rögzítsétek benne
2012. máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok, értem, erről nem tudtam, elnézést!

De viszont a színét azt ne hagyd hogy ők döntsék el, ha terveid vannak a kutyával! Egyébként én is így tudom, hogy inkább a világos kutyák iránt érdeklődnek!

2012. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mire ajánlották? kiállításra? tenyésztésre? mire?

Ha a kutya színe standard akkor teljesen mindegy milyen az a szín főleg ha mellé korrekt anatómia és jó agy van.

Pl a mi fajtánkban is van olyan szín ami népszerű és keresnek de az előző almomban két nagyon népszerűtlen színű kutya lett a legjobb és olyanoknak is adtam el akik ezt értékelték... tény, hogy látványosabb színekkel kiállításon jobb megjelenni de jó színű szar kuty is van illetve fordítva...

2012. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A MEOE ígérete szerint a vis maior helyzet miatt lesz lehetőség az almok utólagos törzskönyvezésére.


Ami a többit illeti: egy kutya nem a színétől lesz jó és tenyésztésre alkalmas...

2012. máj. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tenyésztésre. Már vagy 1 éve hogy várok kicsi kutyára. Fehér-vörösek a szülők és reménykedtem benne, hogy a picik is ilyenek lesznek.. Hát sajnos nem...:( Fekete fehérek és tigris csíkosak lettek. Tenyésztésre pedig a fekete-fehér kis szukát ajánlotta a hölgy. Valóban ő a legszebb,legnagyobb és legelevenebb. Csak jobban örültem volna valami világosabb színűnek...:/
2012. máj. 16. 20:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindent irass bele a szerződésbe, akkor nem lehet gond. Egyébként ha olyan kutyával pároztatod majd, amelyiknek szintén van/volf a felmenői közt vörös fehér, akkor a kiskutyák között is lehet majd ilyen szín. A kutyák 7 generációra visszamenőleg örökítenek.
2012. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mennyi idősek a bébik? Én még hétfőn simán le tudtam adni alombejelentőt.
2012. máj. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ők még csak most születtek 3-4 napja:)
2012. máj. 17. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!