Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet kölyök kisnövésü...

Hol lehet kölyök kisnövésü kutyákat venni. Lehetőleg minél olcsóbban?

Figyelt kérdés
Ha ingyen van azt is irjátok oda.
2012. máj. 16. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menhely, fajtamentők, esetleg gyepi. Teljesen ingyenes, előzetes orvosi vizsgálat és kezelés jár hozzá, támogatás ha gondod van és nagy hálát kapsz az ott dolgozóktól. Szerintem megérné.
2012. máj. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

mindenképp menhelyen,vagy fajtamentőknél!

De miért akarsz ennyire olcsón? Tudod te mennyibe kerül egy kutyatartás? Mert ha nem,szívesen leírom milyen költségekre számíthatsz..

2012. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom.De csak olcsón kaphatok.De azért ha megkérlek leirod a kb.egy havi költséget?
2012. máj. 16. 20:26
 4/9 anonim ***** válasza:

havonta egy kölyök? Kb 20 ezer ft! orvos,ellátással.

De ezeken kívűl meg kell venni a felszerelését(fekhely,játékok,rágócsont,etető-itató tál,póráz,jutalomfalat,nyakörv/hám,kutyaház(ha kint is tartózkodna/vagy kennel) ezeket el tudod képzelni mennyi pénzt..Aztán jólvan lemegy az oltási program elértetek a veszettséghez onnéttól 1 év múlva kell csak,fél évente féreghajtás,onnét jön az hogy ivarérett a kiskutya,kell ivartalanítani az is 10 felett kezdődik még egy olcsóbb rendelőben is!

Ezeket szedd össze mennyi pénz és akkor rájössz nem olcsó mulatság egy kutya..

Másik meg az hogy bármikor beüthet a krakk hogy baj van,akkor ott lesznek a további állatorvosi költségek egy műtét több mint 40 ezer ft körül is lehet ha súlyos..

Én azt javaslom nézd meg ezt az oldalt:

[link]


De csak akkor ments meg innen egy kutyát is ha a fent említetteket be tudod tartani,meg tudod adni a kutyádnak mert sajnos ha oltás kell ki kell fizetni,ha beteg a kutya el kell vinni orvoshoz,nincs olyan hogy most nem tellik rá!

2012. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
azt kihagytam hogy kutyaovóda/kutyaiskola is jót tesz egy blökinek az is több 10 ezer ft!
2012. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
menhely. Remélem nem a divat lesz a vezér. Mert akkor ott a szaporító. De hagyjuk ezt, mert Isten őrizzen. Menhelyen ott raboskodnak a szebbnél szebb hízelgős kicsikutyák.
2012. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Menhelyről lehet örökbe fogadni. De általában ott is kell 5-10 ezer forintot fizetni.

Nekem kistestűm van. Mivel egy 2.5 kg-os táp kb. fél évre elég (Acana, 5000 forint körül van) így sokszor előfordul, hogy csak a bolha és kullancs elleni cseppekre kell költenem (1200 forint). De akkor is meg kell venni sok minden kelléket, ami szerintem alaphangon is 20 ezer forint.

És bizony arra is számítani kell, hogy olykor orvoshoz kell vele menni, még azzal is, amelyik amúgy egészséges. Megsérül, megbetegszik, toklász megy a fülébe, ne adj Isten kullancstól kap betegséget, amiből azonnal ki kell kezelni...szóval elég sok minden történhet, és sajnos ezeknek a kezelése 10 ezer forintnál kezdődik.

Jól gondold át, egy kutya nagy felelősség, és nem kevés pénz. Ha úgy érzed, hogy mindezeket nem tudnád számára biztosítani, akkor inkább várj még vele, hiszen felelősséggel tartozol érte.

2012. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudod te, a szaporítók mennyire tönkretették az ilyen papír nélküli pici kutyákat? Megveszed olcsón, aztán havonta ezreket, akár tízezreket hagysz az állatorvosnál. Vagy a menhelyről, fajtamentőktől hozz, vagy gyűjtögess még, és vegyél tenyésztőtől, törzskönyvvel, de eszedbe ne jusson olcsón, apróhirdetés útján venni!


Az még a kisebb baj, hogy a cuki bichon akár komondor is lehet felnőve (ismerek ilyet!), de mit kezdesz egy allergiás kutyával, ami csak speciális (és drága) tápot ehet, és egész életében figyelheted, hogy a rokonoktól, ismeretlenektől ne kapjon semmit? Vagy ha epilepsziás lesz? És ha kiesik a szeme csak attól, mert felugrik a kanapéra? Ez a bátyám barátnőjének cuki (olcsó) palotapincsijével történt... Vagy ha légcsőszűkületes lesz, hörögni és fuldokolni fog, még egy séta is veszélyes lesz neki? Vagy patella, diszplázia, és alig bír majd járni?


Az idegrendszeri gond meg az egyik leggyakoribb baj, az ilyen kutya teljesen kiszámíthatatlan, bármitől bekattanhat, és támadhat!


TV-t vennél a piacról, garancia nélkül a lomos cigánytól? Akkor a kutyán, ami 10-15 évig a társad lesz, miért spórolnál? Nem olyan nehéz összespórolni 70-80 ezer forintot, nekem is megvolt egy év alatt. A lehető legrosszabb döntés a kutya vételárán spórolni, mert akkor semmi garancia arra, hogy milyen lesz mind küllemben, mind egészségügyileg! A tenyésztőtől még egészségügyi garanciát is kapsz, a kiskutyák betegségekre szűrt szülőktől, átgondolt párosításból származnak. Ha ragaszkodsz a kölyökhöz, csakis szakembertől vegyél.

Azt a maszlagot se vedd be az ilyen olcsó kutyáknál, hogy törzskönyvesek a szülők. Ha kéred a papírt a kölyökre, akkor mond egy olyan cifra árat, hogy eszedbe se jusson így kérni, pedig az csak 5500 Ft. És mikor a szülőkét kéred, hirtelen nem találja, vagy mutat egy nyomtatott papírt... Vagy van törzskönyve, de ha megnézed a dátumot, gyanús, hogy nem is ezé a kutyáé. Szóval nagyon trükkösek. Nem szabad csak olyan helyről, ahol a törzskönyv nem opció, hanem jár minden kiskutyának.


De a menhely is tele van apró méretű kutyákkal, kerestem neked párat:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt egy egész csomó pekingi:

[link]

Amúgy legfelül választhatsz fajtát, és úgy szűkíthetsz.

2012. máj. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem tudom hova valósi vagy én a győri menhelyre járok rendszeresen, rengeteg kisnövésű kölyökkuya volt ott egy hete is (de biztos az összes többiben is ez a helyzet), szóval menhelyről hozz ki kutyit.én inkább havi 30 ezerre tenném a költségeket, egy éves korától kicsit csökkennek a költségek. de számolni kell egy nem várt betegséggel is mindig. egy komolyabb műtét:30-40 ezer között mozog, utána spec kaja + infúzió, utókezelés még 40 ezer....tudom, mert sajnos nálunk is szükség volt rá...

de mindenképpen VÁGJ BELE!!!kutya nélkül nem élet az élet! felelősséget kell vállalni, de mindent meglehet tanulni közben is. vegyél egy könyvet és nézz körbe a legközelebbi menhelyen.kicsit az ilyesztő oldaláát vázoltuk fel neked ennek a kutyatartás dolognak, ezzekkel a beteség és költség dolgokkal, de ha van munkád és szabadidőd!!!akkor ne tétovázz:)..a többi jön magától...egyre több kutyással kerülsz akarva-akaratlan kapcsoaltba, egyre több szakmai fórumot, könyvet, kiállítást fogsz keresni, olvasni stb...de ezek maguktól jönnek...ne hogy elkezdj parázni....felelősség, IGEN! de nem atomfizika, hogy ne lehessen belejönni! VÁGJ BELE!

2012. máj. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!