Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok 6 hónapos kutyámnak...

Adhatok 6 hónapos kutyámnak felnőtt kutyának való kutyaeledelt?

Figyelt kérdés
Minden kölyöktápnak túl magas a fehérjetartalma. Túl gyorsan nő tőlük.

2012. máj. 16. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Egész nyugodtan!

Nekem nagytestű kutyám van, én is jóval előbb adtam már neki a felnőtt tápot, mint ahogy a nagykönyv megírná.

2012. máj. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 éves koráig kaphat junior tápot a kutya. Nekünk azt javasolta a dokink anno, hogy másfél éves koráig legalább ezt adjuk, utána lehet váltani.
2012. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok!

Egyébként ezzel mi is küzdöttünk, a gyors növés meg is terhelte akkor a csontjait, szuper csontgyulladása lett az első lábain. Én 7-8 hónapos korától kb. 1:3 arányban kevertem a junior és felnőtt tápot. A juniorban rengeteg olyan kiegészítő van, amire szüksége van a kutyának és a felnőttben csak kevesebb mennyiségben található. De még az is jó megoldás, ha táp mellett hetente egyszer-kétszer főzöl rá, rizst, húst, tojást, kefirt, túrót és zöldségeket kap. :)

2012. máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Én soha nem adok kölyök vagy junior tápot...pontosabban a kölykök 3 hónapos korától már felnőtt tápot adok és mellé luposant vagy gf 600 at, igazából ha megnézed ami az egyik gyártónál junior kategória a másiknál felnőtt... szerintem ennek a junior táp dolognak értelme nincsen csak lehúzás... annó voltam pl az Eukanuba tenyésztői konferenciáján és meg is kérdeztem az előadó pasit erről de igazán semmi olyat nem tudott mondani a junior tápok összetételében ami nem lenne benne a felnőtt tápban (ha nem számítjuk a magas fehérje/zsír arányt ami szerintem teljesen felesleges)
2012. máj. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eddigi kölyöktáp 30%-os fehérjetartalmú volt és a kutya 5 hónaposan elérte a felnőttkori méretét, vagyis az alsó határt. :( Most 21%-os fehérjetartalmú felnőtt tápot vettem neki, remélem ettől szép lassan nő még max. 5 cm-t van rá még 1 éve. :( Remélem nem lett maradandó károsodása a kutyának. Pedig prémium táp volt az eddigi is. :( Miért csinálnak ilyen magas fehérjetartalmú tápokat?
2012. máj. 17. 08:28
 6/8 anonim ***** válasza:
30%..hmm..Royal canin? én is azt adtam eddig a német juhiknak ( 3 és 6 hónaposak), nem rég váltottunk a Belcandora (ez tényleg baromi jó!), de szeritnem is nyugodtan lehet kevésbé drága és felnőtt tápot adni nekik!!!mi is még egy hónapig amíg el nem éri a kisebb a 4 hónapos kor még adunk junort, de utána felnőtt tápot...bár nem vagyok szakértő, de eléggé körbe jártam az elmúlt hónapokaban ezt a kutyatáp kérdést (könyvek-fórumok-tenyésztők- tápkeverő üzemek); hát nem mind arany ami fénylik, értem ezt a drága és junior meg puppy tápokra....a középkategóriás felnőtt tápok a legjobbak!
2012. máj. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na igen, nálunk egyedül a Happy Dog nem okozott problémát a növekedés szempontjából. Eleve ott a kutyus aktuális testsúlya alapján kellett nézni a mennyiséget ill. nem is voltak elszállva a fehérjék sem. RC-nál pl. 2x annyi kellett belőle, mint a Happy Dognál, nem is követtem az etetési útmutatót.

Az én kutyusom most 25% fehérjetartalmú felnőtt tápot kap, így teljesen jól fejlődik.

2012. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A fehérje tartalom egy érdekes kérdés , hiszen nem mindegy hogy milyen fehérjéről beszélünk.

kérdezd meg a www.allati.com tenyésztői referensét .

2012. máj. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!