Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljen szobatisztasár...

Hogyan neveljen szobatisztasára a 7 hetes bolognese kiskutyámat?

Figyelt kérdés
Május 14èn kaptam, pénteken lesz 7hetes. Napi 3 alkalommal viszem le, de a szönyegre pisil,kakil. Hogyan tanítsam meg neki, h lent végezze el a dolgát???

2012. máj. 16. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb. két-három óránként leviszed, még éjszaka is, főleg alvás, játék és kaja után.

Valószínűleg még pár hónapig el fog tartani, ugyanis még fizikailag képtelen pár óránál tovább visszatartani.

2012. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is, ahová pisilni, kakilni jár, alaposan takarítsd el a szagokat hypo, domestos.

Teríts le neki újságpapírt, vagy kutyapelust, ahová szeretnéd, hogy járjon, amikor nem tudod levinni.

Amikor rajtakapod, hogy rossz helyre akarja végezni a dolgát, azonnal vidd oda a megfelelő helyre.

Ha véletlenül mégis máshová sikerülne, szidd meg,de csak akkor, ha rajtakapod, később felesleges, nem tudja, miért szidod meg!

Az orrát semmiképpen ne nyomd bele a produktumba, mert azt éred el vele, hogy később esetleg megeszi az ürülékét, hogy eltüntesse a nyomokat.

Amint egyszer sikerült a jó helyre csinálnia valamit, nagyon dicsérd meg, és szagmintát mindenképpen hagyjál, hogy később is oda menjen.

Üdv.

2012. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 S.Money ***** válasza:
Szia! A mi kutyánk kb. 6 hét alatt lett szobatiszta, az újságos módszer jól bevált. Írták itt, hogy éjszaka vidd ki! Ne tedd, mert akkor mindig sírni fog éjszaka! Álmában nem pisil, s reggel kell igyekezni, mert akkor sürgős. Én megtanítottam neki, hogy válaszoljon, ha megkérdezem, hogy kell-e kimenni? S vakkant ha ki kell mennie. Nagyon hamar tanul ha következetesen bánsz vele.
2012. jún. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!