Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos a kutyám 1 napja folyamato...

Lovelyne kérdése:

Sos a kutyám 1 napja folyamatosan fehér habosat hány komoly baja lehet?

Figyelt kérdés
Hajnalba lett rosszul 10-20 percenként fehér habosat hányt.Ha éppen nem hányt szerencsétlen akkor a helyén öklendezett.Nem aludtunk egész éjszaka mert a hányását takarítottuk.Nem értjük mi baja lehet mert semmi baja nem volt tegnap délután vendégek voltak nálunk ugrált ficánkolt,játszott a másik kutyánkal.Szobakutya ezért is kizárható az, h kint megevett volna valamit mert erre mindig figyelek ha kiviszem sétálni.A kajája se változott nem adtam neki semmi mást csak a szokásos száraz tápját és konzervjét.Szegénykém állandóan a közelemben akar lenni most is itt fekszik az ölembe próbál aludni, de néha néha öklendezik és fújtat.Az előbb adtam neki kaját.Étvágya van inni is iszik.Nem látszik levertnek csak miután hányt 1-2 percig.Nagyon aggódom...

#˘kutya
2012. máj. 17. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Így nem tud senki épkézláb magyarázatot adni erre, lehetőleg mihamarabb látnia kéne egy normális orvosnak. A lakásban nem ehetett vagy ihatott meg olyat, ami kiválthatja ezt? De akár betegség is lehet, csak doki tudná megmondani. Addig is minél több vizet igyon, ne száradjon ki. Ha van étvágya, az jó jel.
2012. máj. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Esetleg állatorvosról nem hallottál még ? :S
2012. máj. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

még ma vidd el dokihoz,kapni fog injekciót,diétáznia kell és jobban lesz!

Mi is jártunk így vírusról lesz szó szerintem!

2012. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már alig vártam mikor köt valaki belém.Bár ezen az oldalon ez mindennapos dolognak számít, h szánalomra méltó beszari emberek névtelenül oltogatják a másikat mert a való életben nem merik kinyitni a szájukat SENKINEK!Nem ért nagy meglepetés.Képzeld hallottam.És el fogom vinni délután...-.-"
2012. máj. 17. 10:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kutyám is szokott ilyet néha. De nem kaját, csak habosat. Egyet hány, aztán minden oké vele, én ezért nem szoktam nagy ügyet csinálni belőle. Azért a helyedben elvinném dokihoz, ha még mindig hány, meg hát egész éjjel hányt:( Nem lehet, h gyomirtóztak kint, és füvet evett? Vendégek nem adtak neki nasit (popcorn,ropi)? Másik kutyátokkal semmi baj?
2012. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Marczi ***** válasza:
84%

Bocs, nem tudok segíteni, csak gugliztam valamit. Ezen az oldalon ( [link] azt irja a gyerkoc, hogy ugyanezen tunetekkel vittek orvoshoz a kutyat, mandulagyulladasa volt.

Megoldhato, de vidd orvoshoz.

2012. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Az én kutyáim múlt héten csinálták ezt. Felváltva hánytak egy napig, lázasak nem voltak, hasmenés nem volt. Ez pont vasárnapra esett...Mivel ők ittak rendesen - és az nem feltétlenül jött ki belőlük, nem aggódtam a kiszáradás miatt.

Amit én csináltam: rizst főztem nekik, kajájuk helyett azt kapták. Volt otthon Bolus adstringens, adtam nekik a kilójuknak megfelelően. Másnap el akartam vinni őket dokihoz, de reggelre nem volt semmi bajuk.

Remélem a Tiéd is jobban lesz! Ha nem, akkor doki, ő jobbat tud, mint én.

2012. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az egyik hozzászólónak. Bélgyulladásos vírus tombol. Nem egy ismerősöm és sajnos jó magam is megtapasztaltam. Dokihoz vidd el adni fog antibiotikumot. Illetve készíts neki 1 liter vízbe tegyél 2 kanál mézet 1 kiskanál sót illetve 2 evőkanál citromlevet. És ezt finoman fecskendezd a szájába. Ez megfogja szüntetni a hányást és így nem jön ki belőle a folyadék, nem fog kiszáradni. A rokonok bevitték a lábukon a bacit az utcáról.
2012. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A hányas a kutyánál az egyik leggyakoribb tünet, a virusos és a bakteriális fertőzés jele is lehet, illetve mandulagyulladásé is, mint azt emlitették is feljebb. Ha iszik és étel is marad benne, akkor 12 óra alatt nem lesz baja, tehát állatorvosig már ne kisérletezgess otthon. De délután mindenképp vidd orvoshoz, ő megmondja pontosan a dolgot és célirányos kezelést ir fel.
2012. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Azért oltogatnak, mert 1 napja folyamatosan hány a kutyád, Te meg csak ülsz, simogatod és neten keresed a választ, és idegen embereket kérdezel. Látatlanban még állatorvos sem tudna érdemben válaszolni a kérdésedre, nemhogy laikusok. Sok oka lehet, de mindegyikre állatorvos a megoldás.
2012. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!